Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekoret? Retopal? Inny?


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W związku z bardzo marną jakością ekogroszku zakupionego ostatnio na kopalni Julian zwracam się z pytanie do Forumowiczów, czy używaliście kiedyś groszku typu Ekoret, Retopal czy innego firmowanego jakąś nazwą (i być może spełniającego pewne normy - w przeciwieństwie do tego, którego używam teraz)? Jeżeli tak to czy możecie powiedzieć czy warto ich używać?

 

Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na tym forum!

 

Trafne pytanie dla użytkownika pieca na eko-goszek gdy stoi na placu składu opału i nie wie co kupić lub bierze wszystko po trochu na próbę.Moje spostrzeżenia są takie miałam eko który był bez nazwy ale z domieszką srodka który podwyższał kaloryczność wegla bardzo ładnie się wypalał na popiół papierosa ale musiał być bardzo suchy inaczej ile do zasobnika wrzucono to wyjęto.retopal pali sie ok ma więcej popiołu niż eko z Juliana .

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum a Ciebie Marcin szczególnie za ciekawe spostrzeżenia i poruszanie ważnych tematów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W związku z bardzo marną jakością ekogroszku zakupionego ostatnio na kopalni Julian zwracam się z pytanie do Forumowiczów, czy używaliście kiedyś groszku typu Ekoret, Retopal czy innego firmowanego jakąś nazwą (i być może spełniającego pewne normy - w przeciwieństwie do tego, którego używam teraz)? Jeżeli tak to czy możecie powiedzieć czy warto ich używać?

 

Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam

Marcin

Witam administratora!!! Macie super na tym Śląsku - wybór, cena... Ja mogę tylko wejść na stronę khw, zobaczyć listę dystrybutorów w regionie, podzwonić, pokłócić się o cenę i kupić całego 12-sto tonowego merca luzem... Aha, konieczna też jest wiara w to, że będąc ich dealerem nie wciskają mi czegoś innego... Zawsze warto rozmawiać, jeżeli gość wszystko chwali, a najwięcej firmę, to nie ma co pytać o jakość. Próbowałem wiosną kupować węgiel 520/t. luzem, a przedtem jesienią płaciłem po 480 - myślę zdrożał, normalka. Jeszcze raz wchodzę na khw, dzwonię gdzie indziej - rozmowa jak rozmowa, ale jakaś taka szczerość od faceta biła, kitu nie wciskał - powiedział że jest dealerem, nie może innego węgla wcisnąć, ażebym sam popytał o wartość węgla z tej kopalni, faxem przesłał certyfikat - wielkości naciągane jak diabli, ale dzwonię do laboratorium, gdzie wykonuje się te próby i babka mówi tak: lepszego węgla do potrzeb domowych Pan nie dostanie - musi tylko być suchy. Kupiłem rzeczonego merca po 475 zł./tona w tym transport, na poprzednim składzie ten węgiel był w chwili zakupu już po 540/t + transport. Sentenca jedna: WARTO DZWONIĆ, parę złotych na telefony i spokój... Aha, węgiel rzeczywiście udany: z pełnej beczki dwusetki na paliwo zostaej 1,5 wiadra popiołu. Wiadro jest 15 litrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A więc tak, dzięki temu forum przeczytałem że firma eko-pro zajmuje się sprzedażą ekogroszku w moim regionie czyli okolice Katowic. Jedna rzecz się nie zgadza ponieważ firma eko-pro zmieniła nazwe i siedzibe lecz jednak numer tel pozostał ten sam. No cóż jak mi powiedziano firma się rozrasta, a więc osobiście wybrałem się do nich aby kupić kilka worków na próbę. Jak dla mnie rewelacja, zero spieków, bardzo mały popiół i kaloryczność taka jak powinna być! No cóż mogę tą firme tylko polecić innym osobą mieszkającym na Śląsku. Ja osobiście kupiłem kilka worków do przetestowania a kilka dni temu zamówiłem już bez wahania 3 tony luzem które przywieziono mi w cenie ekogroszku i nie widzę różnicy pomiędzy workowanym a luzem. Jakość ta sama a więc jeszcze raz polecam. Zdecydowałem się napisac tego posta ponieważ dwa razy się tak naciołem że piec mi całkowicie wygasał i wiem co to znaczy, w domu mam małe dzieci i więcej nie dopuszcze do takiej sytuacji aby w nocy marznąć bo komuś się zachciało kombinować i wciskać kity. Numer tel do firmy którą polecam to 508 41 41 43 www.reto-pak.pl

Dziękuje za uwagę oraz pomysłodawcy założenia tego forum.

 

Dodam że ekogroszek sprzedawany w tej firmie ma nazwe Retogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.