Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Gamma 15kw, 4 pompy, zużycie prądu 7kw na dobę


Crasherrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po ostatnich przeróbkach instalacji i dołożeniu pompy przewałowej, zrobionych po otrzymaniu schematu od użytkownika forum, zauważyłem drastyczny wzrost zużycia prądu.

Podłączyłem piec poprzez miernik dogniazdkowy. Po 24h piec nabił 7.2 kw. A w tym piec chodzi wg. harmonogramu wyłączając się o 1 w nocy do 10 rano. Pompy spięte z termostatami w domu, także też się wyłączają. Zużycie chwilowe 310w przy załączonych pompach (wszystkie wilo para).

W momencie pracy podajnika wzrasta do 340-350w.

Sprawdziłem wyłączając kolejno pompy, by się upewnić czy to one coś nie sadzą. Spadek na każdej z rzędu 10w. 

Pytanie co tu jest nie tak. Zużycie w okresie 2 miesięcy wzrosło 2-krotnie. Wcześniej maksymalnie do 300kw, teraz 650kw. 😞

 

Jeśli jest tu ktoś w temacie, będę bardzo wdzięczny za opinię i pomoc. 

PS: Instalacja zrobiona zgodnie z rysunkiem poniżej.

image.png.171c5d344fbc76c8fff801a0955ce625.png 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Crasherrrr zmienił(a) tytuł na Defro Gamma 15kw, 4 pompy, zużycie prądu 7kw na dobę

Sam sobie odpowiedziałeś . To może być grzałka lub inny element podajnika. Odłącz wszystkie pompy i sprawdź pobór mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok wygaszony ale cały czas wtyczka w gniazdku, jedynie co może pobierać w tej ilości to grzalka-zapalarka, ją odłączyć od napiecia i wtedy będzie wiadomo, być może ma zwarcie i pobiera prąd nawet wtedy jak nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście pan monter z defro nie zaplombował sterownika. Jest winowajca, odłączona grzałka, pobór 6,6w. Teraz tylko dobić się do nich o nową grzałkę. Dzięki wielkie @1mps za pomoc. Mogę się jakoś odwdzięczyć 😁 Już wiadomo skąd te wystrzelone liczby na rachunku, zapewne przy działaniu też szaleje. Bo nie możliwe by 300kw zwyżka wzięła się z niczego

20220213_161545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być, forma zabezpieczenia żeby się nie przepaliła bez przepływu powietrza.
Wypadało by sprawdzić czy pojawia się napięcie bez załączonej opcji, ale jeśli się na tym nie znasz to lepiej nie grzebać i wezwać serwis. Prawdopodobnie uszkodzony przekaźnik zapalarki

// czasami po kilku załączeniach taki styk się rozklei i działa prawidłowo, sprawdź teraz czy tyle samo ciągnie

Edytowane przez Snurq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie... Czekając na serwis odłączaj przewód zapalark gdy palnik przejdzie w pracę. Wiem, że to bedzie uciążliwe, ale przynajmniej nie wykończysz zapalarki. 

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy "test zapalarki" słychać cykanie (wł/wył), to czy w momencie włączenia sterownika też slychac jak cyknie i grzałka się grzeje? Skoro przed dołożeniem pompy kotlowej bylo dobrze i przy "test zapalarki" słychać cykanie, to coś tam się nabroiło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu się "gryzie". Odłączyłeś przewody zapalarki i pobór prądu spadł-to normalne, ale skoro są podejrzenia zwarcia przekaźnika, to nie powinien "cykać" podczas wykonywania testu... Tam coś innego podaje napiecie na zapalarkę. Wezwij ten sewis i napisz później co tam się popsuło. 

Może bylo  tak, że przekaźnik się "rozkleił" i podczas tego testu działał, ale znowu później napisaleś, ze nadal " podaje grubo". 

Dlatego ja podejrzewam jakiś błąd w sterowniku lub jego uszkodzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem miernikiem, cały czas na wyjściu na grzałkę jest podane napięcie przez co cały czas grzałka pracuje. Tak jak mówisz, przekaźnik uwalony bądź coś że sterownikiem, mam nadzieję ze to pierwsze.

Być może ten dźwięk działającego przekaźnika to dźwięk nie że strony grzałki tylko wentylatora który odpala się w tym samym czasie, a słychać tylko jedno klikniecie.

Edytowane przez Crasherrrr
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.