Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo- Biecz S6WC/CLASSIC17-17kW+palnik ECO-PALNIK VIP RK EKO 10-35kW Skiepko+regulator ecoMAX850P2-0 ver.PCB+SALUS


niuniu67
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez niuniu67,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  czy posiada ktoś może kocioł w podobnych parametrach z tymi dodatkami?- Chciałbym dopytać o spalanie

 

a zapomniałem dodać paliwo - pelet

 

 

temp w domu 22 - sterownik w funkcji FL

 

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 120m2 dom nieco dużo, bo wychodzi 30kg na dzień, a na ogół ludzie mają 15-20kg na dzień przy takim metrażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok -ale co zrobić żeby spalanie spadło- palnik pracuje w FL-nic nie kombinuje w ustawieniach standardowych -no chyba że jest jakaś pomocna dłoń która pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temp. spalin?
W jaki sposób ogrzewasz. Od histerezy kotła, czy masz termostat pokojowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam termostat salus - jakie spaliny nie wiem- jutro przywioze pirometr to powiem -palnik działa na FL

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, michalwa napisał:

To kiepski wymiennik do pelletu, musisz kombinować z półkami szamotowymi. Czemu masz palnik 35 KW?

Nie ma tragedii byle by był czujnik temperatury spalin i tak na kipi temperatury spalin sa zdecydowanie niższe niż na węglu czy drewnie

W dniu 7.02.2022 o 16:40, niuniu67 napisał:

posiadam termostat salus - jakie spaliny nie wiem- jutro przywioze pirometr to powiem -palnik działa na FL

Twój model sterownika o ile pamiętam ma możliwość podłączenia czujnika temperatury spalin a on daje również informacje o efektywności spalania ( nie jest w standardzie ,CT2S dla plum ) Jeśli kocioł idzie wg termostatu pokojowego i spalanie na FL to pozostaje tylko ilość startów kotła i wygaszeń na dobę bo po każdym sie studzi kocioł  tylko po to żeby sie za chwile odpalić .

Jaka moc palnika ustawiona , jaka moc palnika w FL , ile startów kotła na dobę (jest w licznikach serwisowych ) , Jaka histereza temperatury ustawiona na panelu pokojowym 0,5 czy 1 C ?

Aktualnie średnia moc kotła wg zużycia to ok 8,75 kW nie licząc sprawności . kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie ustawienia

Moc kotła-16kW

Moc max-16 kW

Nadmuch-34%

Strumień paliwa 3,1/h

Podajnik 12%

a Fuzzy Logic jest tak:

parametr A-5

parametrB-40

parametrC-15

moc palnika 45stopni

pokojowy ustawiony na 22 stopnie ,histereza 0,5 stopnia- załączeń w ciągu dnia 5.

jakieś pomysły?- pokombinuje z tymi półkami szamotowymi - ale coś nie jestem przekonany- ciąg komina przymknięty prawie na maxa

nie wiem jaka temperatura spalin- ale na moje odczucia w granicach 120 stopni

co jeszcze pokombinować aby trochę mniej spalało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam do was pytanie - czy zamiast podłączenia do sterownika może być coś takiego -https://allegro.pl/oferta/czujnik-termopara-k-przemyslowy-termometr-12vdc-9212032293?fromVariant=7790141352

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zmierzyłem 112 stopni przy pełnej mocy palnika

to może ktoś poradzi - czy kupić  CT2S dla plum czy zwykły termometr który pokazuje temp. czopucha , ale nie ma powiązania z sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły termometr nie ma sensu, jeżeli nie ma wysokich temp. puszczanych w komin, to trzeba szukać przyczyny dużego spalania w ustawieniach sterownika, lub instalacji (tu przydało by się zdjęcie, lub schemat podłączenia). Jaką masz histerezę załączenia kotła i zadaną na kotle?

Edytowane przez bioly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś kolego podać mniej więcej jakich ustawień się czepić?   teraz pracuje w FL - tam coś trzeba ustawiać? i jeszcze jedno jak miałem zakładany palnik to miałem inny pelet a obecnie palę bukowym -może tu jest pies pogrzebany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz histerezę załączenia kotła i zadaną na kotle?
Jak wygląda popiół spala się w pył?
Płomień w trakcie pracy jasno 
żółty i długi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paleniem steruje pokojowy Salus 22 stopnie ustawione - na kotle zadana 65 - popiół jak z papierosa - płomien moim zdaniem też ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane z piątku :15.30

niedziela - 7.30/2022-02-06/ -zasyp 10 worków

piatek - 11.- godzina 15.30  zasyp 10 worków

w podajniku pozostało ok .1,5 worka

palnik pracuje w FL - temp.spalin ok.120 C -pelet bez zmian bukowy ,coś kombinować, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, właśnie zamierzam kupić do mojego Skiepko ct2 ale nie wiem czy to w czymś pomoże?

piec jaki jest taki jest szamotki dodałem , zawirowywacze  chyba dołoże płyte szamotową też - ale nie jestem przekonany

pomoże czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.