Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas Vitrix 12KW - nowy dom.


robin31

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy dom powierzchnia zabudowy 106m/2 ( tylko parter )   sama podłogówka z projektu podłogówki wyszło zapotrzebowanie na ciepło 6,15kW , ze strony Ciepło Właściwe wyszło 4,4kW ( c.o + c.w.u ) , piec jaki wybrałem na obecną chwilę to Immergas Vitrix 12kW  czy taki piec wystarczy ? a może coś innego w okolicy jest jeszcze serwis Vaillant_a.

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem , zasobnik najlepiej z funkcją montażu grzałki elektrycznej .

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie ogrzewania powinien być dobór źródła ciepła i powinna być ewentualna dyskusja z inwestorem na temat zasilania instalacji - czy ze sprzęgłem czy wprost i dodatkowo jakie rury od kotła do rozdzielaczy - średnica i materiał.

Przynajmniej ja tak robię, a jak robią inni to nie wiem. 

Moc maksymalna kotła zależy też od bojlera- jak nie jest większy niż 150l to 12kW wystarczy.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem inwestorem , z projektu wyszło 8 pętli , rozdzielacz będzie bezpośrednio zasilany z kotła , rura zasilająca PP32 .

W projekcie zaproponowano kocioł Viessmann Vitodens 200-W 1,9-11kW z zasobnikiem 100l ale dla mnie trochę za drogo .

Zrobiłem podłogówkę sam według projektu , bo instalatorzy którzy byli na wycenie proponowali różne cuda , teraz pozostał zakup kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w parterówce 120 m2 ten kocioł. Spokojnie wystarcza, do tego mam zasobnik 150l. W domu 100% podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sambor napisał:

W projekcie ogrzewania powinien być dobór źródła ciepła i powinna być ewentualna dyskusja z inwestorem na temat zasilania instalacji - czy ze sprzęgłem czy wprost i dodatkowo jakie rury od kotła do rozdzielaczy - średnica i materiał.

Przynajmniej ja tak robię, a jak robią inni to nie wiem. 

Moc maksymalna kotła zależy też od bojlera- jak nie jest większy niż 150l to 12kW wystarczy.

Przy okazji pozwolę sobie spytać czy kociol o mocy 20kW da radę podgrzać wodę w bojerze o poj.300l i pow.wezownicy 4,2m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp.Policzyć to jeszcze musiałbym umieć) Ale załóżmy ze trwaloby to np 45min to czy przy tak dobrze ocieplonych wspolczesnie budowanych domkach mialoby to jakieś znaczenie?bo domyślam się ze chodzi o przerwy w ogrzewaniu budynku.
 

 

Edytowane przez Uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za obliczenia chociaz nie dotycza one domku mojego inwestora czyt.syna ale byłem ich ciekawy od strony teoretycznej.Inwestor zażyczył sobie układ hybrydowy PC+kocioł gazowy na zasadzie kto bogatemu zabroni;) W tym układzie PC może nieustannie ogrzewać budynek a w tym samym czasie KG ogrzewać wodę użytkowa Stad taki typ bojlera dedykowanego pod PC

Edytowane przez Uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.