Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nadzór


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli te z pierwszego twojego postu to fabryczne. Nie odpowiedziałeś czy czujnik spalin jest już sprawny, bo jeżeli nadal wykrzyknik to z PID lipa w wszelkie zmiany nic nie dają. PID dobiera parametry na podstawie 2 temperatur spalin i kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód termopary jest bardzo delikatny i łatwo go w Defro uszkodzić, jeśli został przegięty przy czyszczeniu. W razie czego w serwisie nowy 2 stówy, można dopasować od pleszewiaka taniej.

15 minut temu, 1mps napisał:

PID dobiera parametry na podstawie 2 temperatur spalin i kotła.

Bezdyskusyjnie, ale z moich obserwacji temperatury za zaworami też mają wpływ. Dla instalacji "niedogrzanej" moc kotła ustawiana jest znacznie wyżej.

15 minut temu, 1mps napisał:

Czyli te z pierwszego twojego postu to fabryczne.

Wątpię, 80 obr to bardzo mało, coś koło 1/10 mocy kotła.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HarryH napisał:

Przewód termopary

To nie termopara ale PT1000. Za 10-15zl sam czujnik na alle(costam). Juz dwa „zepsulem”. Reszta to mocowanie, kabel i marża.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "allecośtam"są też gotowce do Techa z kablem silikonowym  i uchwytem za niewiele ponad 50 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy one są ok? Widziałem.na allegro tego z pod i one właśnie coś około 200 zł. Aukcje bez PID są tańsze. Czujnik nadal nie działa więc muszę kupić. Myślałem o tym z pid?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest z PID, czujnik nie. Wystarczy ze jest PT1000.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na alecośtam około 70 zł w sklepach firmowych 140-180. Zwróć uwagę na średnicę i długość głowicy pomiarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gmaj22 napisał:

Sterownik jest z PID, czujnik nie. Wystarczy ze jest PT1000.

Co za ten znaczy jeśli na allegro jest czujnik pt1000 w granicach 70 i jest czujnik pt1000z PID za około 200zl?

https://allegro.pl/oferta/czujnik-temperatury-spalin-pt1000-fi-8-tech-defro-9096934062

 

https://allegro.pl/oferta/czujnik-temperatury-spalin-typu-pt1000-z-pid-defro-10851940523

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten droższy ma grubszą czciake 🤣

CZUJNIK TEMPERATURY SPALIN TYPU PT1000 Z PID

DEFRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o tym tanim pleszewiaku, miałem na myśli to:

czujnik temperatury spalin pt1000 fi 8 TECH DEFRO 9096934062 - Allegro.pl

Sprawdzony mechanicznie i elektrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mik90 napisał:

Co za ten znaczy jeśli na allegro jest czujnik pt1000 w granicach 70 i jest czujnik pt1000z PID za około 200zl?

Tak samo jak ze wszystkim.

Klasa i jakosc czujnika, jakosc wykonania i uzytych materialow. Marża.

Jak masz minimalne zdolnosci manualne, narzedzia , checi i wiedze to DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 20:53, HarryH napisał:

Pisząc o tym tanim pleszewiaku, miałem na myśli to:

czujnik temperatury spalin pt1000 fi 8 TECH DEFRO 9096934062 - Allegro.pl

Sprawdzony mechanicznie i elektrycznie

Mam dylemat bo mój czujnik jest długi 4,5cm i w obwodzie ma 0,5 cm. Ten w aukcji jest 3,5 i 0,8 cm. Będzie pasował?

Znalazłem jeszcze taki: https://allegro.pl/oferta/czujnik-temperatury-spalin-komina-pt1000-tech-geco-6052542871

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równocześnie wyskoczył mi błąd chwilowy brak obrotów. Odkręciłem cały kanał powietrzny wraz z wentylatorem. Było tam bardzo dużo syfu(2,5 roku użytkowania). Po akcji czyszczenia praca kotła ustabilizowała się. Zmniejszyłem moc kotła i mimo niedziałającego czujnika spalin kocioł pracuje stabilnie w zakresie zadanej temp. prawie bez nadzoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.