Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Lux 15 kw - problem z ustawieniem silownika Herz oraz stabilnością temperatury


hozar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Dawno tutaj nie zaglądałem (nie było potrzeby swój poprzedni piec udało mi się ogarnąć) ale w tym roku pojawił się nowy piec i nowy problem z paleniem.

Tak jak w temacie, zakupiony został piec Defro, instalator założył zawór 4D marki Herz. Bez siłownika. Palić się pali na manualnym ustawieniu zaworu, ale chciałem go doposażyć w siłownik i tzw. pogodówkę. Czytając forum sądziłem że uda się jakoś bezboleśnie przejść temat, zakupić siłownik założyć, pozakładać czujnik temp zewnętrznej, czujnik zaworu i że jakoś uda mi się ustawić kocioł. Niestety rzeczywistość pokazała inny scenariusz...

Problem polega na tym że po podpięciu w/w elementów przy paleniu w kotle i załączeniu ochrony temp powrotu i tak samo bez włączenia jej, piec się nagrzewa do zadanej temperatury i zawór steruje tak aby uzyskać temperature na powrocie na dom jest wtedy ustawione 5% otwarcia, gdy temp zostanie uzyskana zawór sie otwiera, na dom leci temperatura a na powrót zaczyna leciec zimna woda i zawór znów się zamyka. I tak w kółko, nie można nad tym zapanować. A gdy wyłączyłem ochronę to zawór się otwiera, uzyskuje temperature taka jak ma być zadana na dom, po czym się zamyka ale nie potrafi utrzymać temperatury powrotu. Przy czym piec ma zadaną temperaturę, wchodzi w stan nadzoru i po iluś tam nastu minutach wywala komunikat że Wygaszono. pomimo że ma tam 65-70 stopni.. 

Macie jakąś rade na to? Czy wołać instalatorów z Defro i samemu dać se spokój? 

Pompki na powrocie nie mam jak coś, jest tylko 1 za zaworem, zawór to Herz, sterownik kotła to Tech K1PV4. 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z Defro ani zaworem, to po prostu n-ta spieprzona instalacja na tym forum. Teraz odratować bubla można poprzez dołożenie pompy na powrocie z 4d do kotła.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez przeróbek tymczasowo można wyłączyć ochronę powrotu w 4D i załaczyć pompę CWU na stałe z mniejszym przepływem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.