Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Gold + sprzęgło


Domes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w domu sama podłogówka 12 sekcji ok 950mb rury, pompa z kotła nie daję odpowiednich przepływów.

Planuje dołożyć sprzęgło + pompę

Sprzęgło 40kw + pompa np dab 25/80

Pytanie jaki sterownik dołożyć żeby ten układ  współdziałał z kotłem

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze pompa z kotla powinna spokojnie pociagnac taka instalacje. Cos tam musi ograniczac przepływ. Wrzuc foto instalacji, bardziej doswiadczeni forumowicze cos tam moga wyłapac. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura to pp32 ale planuje wymienić na pp40.

Jak to nic nie da to sprzęgło

Czy zawory 3/4 oraz srubunki 3/4 na podłączeniu do kotła też nie są za małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany tych srubunkow i zaworow przy kotle, maly koszt a i tak pasuje to zrobic. Co do rur do rozdzielaczy to ja mam 750m bierzacego podlogowki na rozdzielaczu ktory jest zasilany cu22 i spokojnie daje rade, na rotametrach jeszcze mam wszystko zdławione. To jest ostatnia rzecz jaka zostala do poprawy w mojej instalacji, ale spokojnie daje rade i nic nie szumi, wiec pewnie to zrobie jesli sie kiedys rozcieknie. 

 

Probowales pominac calkowicie ten filtr ? 

Edytowane przez Viqud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam junkersa i sprzeglo. Rozdzielacz na gorze na 750mb podlogowki, i na dole 550mb. Z pieca mam 3/4 a na sprzegle 1cal z przewezeniami na 3/4 i wiekszosc zrobione na cu22 i troche na cu28. Cala podlogowke mam zasilana z jednej pompki grundfos 15-70 ktora chodzi na najnizszym biegu.  Mam jeszcze 6 grzejnikow ale to nic nie zmienia. 

U ciebie cos ewidentnie ogranicza przeplyw, bo powinno to hulac. 

Ja bym zaczal od czyszczenia wszystkich filtrow, potem odpowietrzenie calosci podlogowki, dalej pominiecie tego filtra, wymiana tych srubunkow i zaworow przy piecu. Po kazdej z tej czynnosci sprawdzac czy sie poprawi. 

 

Edytowane przez Viqud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spróbować zrobić w ramach testu, chwilowego by-pasa bezpośrednio z kotła do rozdzielacza i pominąć to wszystko. Np pex 32  i skręcić to na złączkach, wtedy by było wszystko wiadome 🙂

działała ta instalacja kiedykolwiek ? 

Pompa w kotle na 100% ?

Wszystkkie zawory, rotametry otwarte ? 

Edytowane przez Viqud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Domes napisał:

 pompa z kotła nie daję odpowiednich przepływów. 

czyli coś tam daje, a jak odetniesz część pętli to przepływy w pozostałych się poprawiają? Jeśli tak to ewidentnie wina słabej pompy w kotle.  Obawiam się, że wymiana śrubunków i zaworów nie wiele pomoże ale spróbuj bo koszt niewielki.

Jak byś dokładał sprzęgło, to zastanów się na większym. Przy tak rozbudowanej podłogówce 40 kw to wydaje się być za małe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pootwierane pompa na max

Instalacja ma 2 miechy i z nią walczę

 

Jak otwartych jest 8 pętli to przepływ na poziomie 1 l można uzyskac

Ok jeżeli dojdzie do sprzegla to kupię 70kw 

Mozecie polecić jakieś  pompy? Patrzyłem na DAB badz LFP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.