Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie kotłowni


Graphy93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam taki problem odnośnie została zbudowana kotłownia na zewnątrz domu. Ściany jakie są to zwykle płyty betonowe od ogrodzenia ale został przyklejony styropian na ścianach po 10cm oraz w posadzce też jest styropian 10cm i od dachu również. Rzecz w tym ze przy takich lekkich mrozach w kotłowni pokazuje raptem 15 stopni a co będzie jak przyjdzie - 15. Piec cały czas praktycznie pracuje bo najprawdopodobniej woda w nim szybciej stygnie. Miał ktoś taki problem i sobie jakoś z tym poradził? Jakieś ocieplenie kotła rurki? 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie wszelkich rur to podstawa. Ponadto możesz wewnątrz dać na ścianę wełnę skalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie peszel a pianki 😀 tylko że izolacja rur obniży dodatkowo temperature . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemarzanie takiej ściany to nie wszystko. U mnie w kotłowni pomimo obecności wentylacji 22 stopnie jest non stop. Kocioł, wszystkie rury i bufor ocieplone porządnie. Mając 15 stopni widzisz ile ci ucieka.

3 minuty temu, FAFAŁ napisał:

tylko że izolacja rur obniży dodatkowo temperature . 

No ale nie będzie grzał przynajmniej okolic domu zamiast jego wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może tu nie ocieplenie rur potrzebne tylko zmniejszenie przewiewu kotlowni 🤔. Ja bym rurki zrobil jednak na poczatek wszystko piątka welny od srodka plus siateczka i kleik , dla redukcji pylenia wystarczy raz zaciągnąć . Do tego szczelne drzwi . I nawiew z wywiewem jednak takie by można było sobie przymknac cug pomiedzykratkowy , wiem że to malo zgodne z tymi no prze/nakazami jednak huragan z kratki do kratki w pomieszczeniu odzielonym od reszty budynku malo potrzebny jest . Dla bezpieczeństwa można dac czujnik czadu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się o piankę mi chodziło 😛

Miała być robiona zetka ale nie została zamontowana lecz wejście świeżego powietrza do kotłowni jest zrobione ale zastawione żeby nie wlatywalo zimne powietrze. Jedynie kratka u góry 12x12.

Wspomniałeś wełnę ale to mówisz żeby jeszcze dać na ściany? 

Kurde piec się kręci i większe zużycie groszku przez to mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama dyszka styro to troche malo dla tego pięć welny od środka mogło by wiele zmienić . Kurcze i dobre drzwi o to powinno być podstawa i później dodatkowo wełna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od drzwi powinno pomóc . Resztę na cieplejsze dni . A wiec nie wiadomo jak z fundamentem i jego izolacją , nie wiadomo czy jest tam odplyw tzw drenaż . Jak wiadomo mokra sciana to sciana przemarzajaca . Im lepszy zrobisz termos tym mniej ci ciepla uleci . 

Czyli teraz drzwi , regulacja przewiewu , ocieplenie rurek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czym najlepiej i najszybciej drzwi ocieplić?🤔

Jeszcze apropo od posadzki też trochę ciągnie pewnie i teraz pytanie. Czy taka wełna jak się ceramikę w kominie okłada to ona nie zapali się jak bym wsunął pod piec? Akurat na sztywno wchodzi a piec od spodu jest dość ciepły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi na szybko hmm konstrukcja i styropian/welna na to blacha lub piana natryskowo i popsikac . Nic tej welnie nie będzie jedynie to sie postrzępi np po sprzataniu rozsypanego popiolu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele sobie po tej izolacji nie obiecuj, bo i tak musisz doprowadzić do kotłowni masę zimnego powietrza do spalania. Ocieplenie rur, ew. poprawa fabrycznego ocieplenia kotła - tak, ale ściany to raczej kasa wyrzucona w błoto, skoro już masz 10 cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powinno być doprowadzone świeże powietrze ale właśnie teraz przez to w kotłowni jest raptem 14 stopni bo tak wieje z dworu. Wydaje mi się że to za mało chociaż żeby te 20 uzyskać to już coś może wtedy by tak się często nie włączał. 

Jak poprawić Kocioł żeby go lepiej ocieplić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.