Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie automatyki węzła


vorav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem.  Nie bardzo wiem jak to zrobić:
Potrzebuje podłączyć kaskadowo (jeden się otwiera a później drugi i spowrotem) te dwa siłowniki (DANFOSS AMV23) i  wspólny termostat (Samson 5343-2) do regulatora Danfoss ECL310.
Wstępnie to podłączyłem w ten sposób ale po sprawdzeniu się okazuje że nie bardzo to zadziała

W zał. rysunki.
Ma ktoś pomysł na to ?

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jeden kolega, który bardzo dobrze ogarnia takie sterowania Danfossa. Może zobaczy i się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co dokladnie (nie)dziala? Lub co chcesz zrobic?

W takich aplikacjach to macie tam sterowniki programowalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zawór ma sie otwierać od 0 do 100, i gdy otwiera się całkiem uruchamia się drugi zawór i też otwiera od 0 do 100. I odwrotnie. Drugi sie zamyka od 100 do 0 i powoduje ze ten 1 się zamyka.

Kaskadowe połączenie przez wykorzystanie krańcówek. 

Aplikacja A390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam A390.

Wiem jak to zrobic na innym PLC. Kazdy zawor podlaczony do sterownika osobno (4wyjscia). Kazde (4 wejscia) polozenia zaworow rowniez + termostat + czujniki temperatur analogowe i inne wedlug aplikacji.

A jesli chcesz hardware wedlug tego jak wyzej to otwieranie pierwszego masz teraz ze sterownika po osiagnieciu pozycji zacznie sie otwieranie drugiego. Dziala?

Zamykanie zacznij od drugiego ze sterownika po osiagnieciu pozycji zacznie sie zamykanie pierwszego z krancowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze mam do dyspozycji tylko te 2 zaciski na sterowniku. Reszta jest wykorzystana przez inne siłowniki. 

Sugerujesz jakbym jeden z zacisków regulatora przepiął do drugiego siłownika zeby sygnał zwrotny zaczynał zamykanie to było by ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala pierwszy? I za nim drugi? - Powinien. Czas pomijam bo trzeba zsumowac. Kierunki wynikaja z podpiecia.

Jesli ok. To w druga strone tak samo zaczac tylko od drugiego.

Sprawdzic trzeba obciazalnosc pradowa. Styki pomocnicze to nie wykonawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zadanie ma pelnic? Czemu nie do sterownika? Czy to ma awaryjnie odcinac zasilanie? Na tej listwie jest mostek do obu silownikow?

PS. Jestes automatykiem? Zajmujesz sie tym zawodowo?

Robicie przebudowe czy nowa instalacje? Czemu nie zwrocisz sie do projektanta/konstruktora? Co ze schematem elektrycznym - jest takowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj osobe wystawajaca certyfikat bezpieczenstwa.

Ja wiem ze kazde wyjscie bezpieczenstwa stanowi osobny uklad czyli termostat pod przekaznik bezpieczenstwa certyfikowany i pozniej oddzielne sygnaly pary stykow do silownikow. Nie spotkalem sie aby pod jeden uklad bezpieczenstwa polaczac wiele urzadzen bez przekaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat pod przekaznik. Wyjscia osobne z przekaznika pod silowniki. Znajdz przekaznik bezpieczenstwa dwukanalowy schemat. Do tego sygnal resetu - potwierdzenia po zadzialaniu. Aplikacja/Sterownik powinna tez miec wejscie informacyjne do zgloszenia bledu/informacji obsludze po zadzialaniu.

Silowniki maja zamkniecie awaryjne sprezyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.