Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyka Do Co


wirzba123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kocioł z podajnikiem ślimakowym, który zasila dom o pow ok. 300m. Dom ma jedno piętro na dole jest salon obok warsztat u góry sypialnie itd. Problem jest taki, że w warsztacie mam nagrzewnice wodną, która potrzebuje zasilania min. 50st. żeby dobrze grzała ale jak dam na piecu 50st. to w mieszkaniu nie da sie wytrzymać. Grzejniki nie maja termostatów i jedynie mogę je pozakręcać. Co tu wykombinować ? Dom jest w trakcie wykańczania także mam rurki od ogrzewania na zewnątrz i można coś kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto jest wyjście z pieca. Na prawo jest podlączony bojler na wode i z tego samego zasilania jest zasilana nagrzewnica wodna. Na lewo idzie zasilanie grzejników i podłogowka. Czyli ten zawór trójdrożny musiałby byc na zasilaniu grzejników za pompką ?

post-10806-0-95858800-1365096177_thumb.jpg

post-10806-0-08357200-1365096237_thumb.jpg

post-10806-0-07299100-1365096260_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ten schemat znalazlem go na stronie producenta mojego pieca. Dodałem tam podłogówke i nagrzewnice tylko że zawór trojdrożny jest przed pompa i zaworem różnicowym chyba jest to samo co narysowałes ale tu jest dodatkowo zawór różnicowy on ma zostac ? Pytam bo planuje to sam podlączyc lutowac miedź potrafie wiec nie bede wzywał fachowców bo dom trzeba wykańczac a jak bede miał schemat to bez problemu to przerobie.

post-10806-0-59443900-1365101624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest przed pompą. Przy nagrzewnicy ten różnicowy jest niepotrzebny, tym bardziej ,że zaraz za pompami są zawory zwrotne. zrób tak jak na zamieszczonym przeze mnie schemacie. Do tego dla podłogówki dałbym na wszelki wypadek zawór termiczny aby nie przegrzać układu (w razie wzrostu temperatury powyżej 50 st. C) chyba że już jest zamontowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór trójdrożny może być za pompa co ? Pytam bo najłatwiej byłoby mi go zamontować bez rozbierania całej tej różnicówki.

w twoim przypadku róznicowy pasuje jak kwiatek do kozucha , wyrzuc go i zrób jak na schemacie w #8 + ZZ #7

+ termostaty na grzejnikach byłyby dobrym rozwiazaniem i zawór kulowy z siłownikiem odcinajacy nagrzewnice gdy nie ma potrzeby grzac warsztau + termostat pokojowy do warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopie trochę temat. Przed zimą chcę ruszyć z przeróbka mojej instalacji. Wiem że muszę zrobić dwa obiegi jeden do cwu i nagrzewnicy warsztatu a na drugim zawór trujdrogowy na co i podłogówkę. Pytanie jak tym sterowac.

Chcę mieć w domu programator tygodniowy podłączony do sterownika pieca (od 6 do 18 nikogo nie ma w domu więc chciałbym lekko obniżyc temp w domu) Jak to spiąć z podłogówką ? Na rozdzielaczu podłogówki mam zawór termostatyczny i na każdej pętli zawory odcinające. Zastosować osobne termostaty do podłogówki i programator tygodniowy sterujący pracą kotła czy można to razem ze sobą połączyć tak żeby podłoga włączała się razem z grzejnikami?

Drugie pytanie na parteże mam warsztat i sklep warsztat ma automatyke przy nagrzewnicy z zaworem odcinającym i tu nie ma problemu a jak wysterować grzejniki w sklepie jest ich tam 5szt i nie mają głowic termostatycznych czy mogę zrobic tak jak przy nagrzewnicy? Programator tygodniowy i na zasilaniu zawór odcinający ? W sklepie nie potrzebuje takiej temp. jak w domu poza tym chodzą tam lodówki, które w zimie dają sporo ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do sterownika pieca ma być podłączony?

JAk masz więcej stref niż jedną, to programotorów trzeba tyle co stref i każdy podpiąć do osobnego zaworu odcinającego, tak jak w sklepie.

Sterownik pieca nic do tego nie ma.

Myślalem o tym że jak np. w salonie temp. dojdzie do 21 to programator przełączy piec w stan podtrzymania spadnie o 1st. to piec się załącza.

Sambor możesz troche rozwinąć swój pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to tak: za kotłem sprzęgło do którego podłączono tyle pomp ile jest stref, każda z tych pomp jest sterowana termostatem pokojowym.

Jak pompy pracują to kocioł też ale podczas stopniowego wyłączania pomp spada zapotrzebowanie na ciepło a po pewnym czasie kocioł też się wyłącza z powodu osiągnięcia temp max zadanej dla jego pracy.

 

Jedynym czynnikiem wył kocioł jest ustawiona na jego sterowniku temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.