Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ten schemat graficzny ale nie rozumiem tego skoro jest na kotle 80 stopni pięć w potrzymaniu to czego spada temperatura powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest w normie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ma silnik wiec robi to automatycznie. Temperaturę mam na kotle 75 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ustawiony na pidzie paliło się całą noc. Podawanie -23 nadmuch 0.

jest dobrze moim zdaniem ale pokusiłbym sie o delikatna zmiane z -23 na -24 lub -25

jak pojawią sie spieki to powrót na 23 i zostaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na -25 dzisiaj rano z tego co widzę to robią się małe spółki ale może dla tego że kocioł jest prawie cały czas w potrzymaniu. Jutro wrzucę fotki jak to wygląda. Jest dużo lepiej niż na początku. Dziękuję TIMON120777 za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na -25 dużo groszku niedopalonego. Zmieniłem na -22. Czy może to być przyczyną zbyt długie podtrzymanie kotła. Ustawione mam co co 15 minut podawanie i wentylator jak jest podtrzymaniu. I też robi się skorupa na resorcie. Zapada się kolczyk i mam wrażenie że ciężko się to rozpala. Pale groszkiem zakupionym przez internet w firmie TANI OPAŁ PRPROO na worku piszę Ri 0-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tani opał to kiepski opał raczej

na innym forum było dużo o ich produktach 

niestety masz co masz i musisz to spalić

dziwne że przy tak częstym podawaniu w podtrzymaniu zapada Ci się kopiec. u mnie w podtrzymaniu podaje co godzinę i nic się nie zapada. 

może ciąg zbyt duży? spróbuj wyłączyć wentylator w podtrzymaniu zupełnie. po kilku godzinach bez pracy złoże ma ciężko się rozgrzać i chwilę trwa zanim się podniesie ale to raczej nie problem jest.

regulacja powinna się odbywać przy dużym odbiorze ciepła a w ciągłym podtrzymaniu nic nie ustawisz jak trzeba, zostaw na razie na -22 i poczekaj na ochłodzenie

zmniejszyłeś moc robiąc korektę na -25 a masz niedopały więc to wina podtrzymania albo bardzo krótkich cykli pracy i zanim się wypali to się odstawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam na ochłodzenie kocioł wygasiłem. Nie mam chyba takiej funkcji żeby wyłączyć wentylator w potrzymaniu. Szukałem i nie znalazłem. Sterownik komfort kocił klimosz duo ng. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj opcji odpowiadającej za przedmuchy albo nadmuch w podtrzymaniu. jesli nie można wyłączyć całkowicie spróbuj ustawić najdłuższy możliwy czas pomiędzy załączeniem wentylatora w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeżeli mój kocioł podczas palenie zachodzi sądzą czarna to komin tak samo? Zaznaczam że dymu z komina nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego ile tej sadzy produkuje i ile z niej osadzi się w wymienniku a ile dotrze do komina. najlepszy sposób na sprawdzenie to zajrzeć w komin. jest też wyczystka- otwierając ją pewnie zobaczysz czy sadza się zbiera w przewodzie i czy jest sucha. sucha opadnie do wyczystki mokra oblepi komin. ważne jest zabezpieczenie komina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeczytałem posty z tego tematu a forum śledzę dość długo. Wcześniej miałem kocioł zasypowy od roku posiada Piec HEF EKO-PLUS 38kW posiada on dmuchawę WPB 140 z przesłoną. Zastanawia mnie czy lepiej lepiej jest dać wyższą moc dmuchawy i przysłonić czy dać mniejszą moc dmuchawy za to zostawić większa szczelinę? 

 

Może dodam, że z dostępem świeżego powietrza nie ma problemu ( z-tka w piwnicy) ciąg kominowy b dobry.

 

pozdrawiam

Staryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że należy przesłonić wlot dmuchawy i pracować na wyższych obrotach, jeżeli piec pracuje na dużej mocy.

Będziesz wtedy mógł regulować moc zmieniając obroty - przesłona wlotu zostaje w jednym (zapewne ustalonym po wielu próbach) położeniu, natomiast regulacja nadmuchu może być realizowana przez sterownik (jeżeli sterownik potrafi je sam regulować).

 

Przynajmniej ja przyjąłem taką taktykę oswajania kotła i sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satyryk i balbulus zainstalijcie sobie termometr w czopuchu i będziecie mieli lepszy pogląd na to czy zasłaniać przysłoże czy regulować obrotami dmuchawy, bez tego się nie obejdzie, czasami jak komuś się wydaje to nie oznacza że tak ma być. Potem "nowi" czytają wasze posty i zaczynają kombinować ze dwa sezony zanim dojdą do ładu i składu.

Uważam, że jeśli ktoś ma czujnik temperatury kotła, cwu, powrotu i Bóg wie co jeszcze a nie wie jaka temp spalin wychodzi z kotła to jego wiedza o własnym kotle jest niepełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbulus dziękuje za odpowiedź,

 

Cooler dziękuje za radę. Mimo,że przeczytałem ten wątek i bylo w nim mówione o tym, że " nie ma uniwersalnych ustawień" to chodziło mi coś w rodzaju zasady co lepsze a nie jak ustawić, Termometr w czopuchu ok, tylko jaka powinna być temperatura spalin? Obecnie przy 1 i 2 opcji spokojnie mogę na chwilę dotknąć rury za czopuchem. 

 

 

pozdr

Staryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem czujnik spalin i pokazuje mi około 200 stopni skala jest oj 130 do 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dopiero wyczyscilem jak zmienię nadmuch i przysłona to tak w granicach 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Ty masz żeliwny kociołe?

jeśli tak to w nich zazwyczaj wyższa strata kominowa będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klimosz duo na 15 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie dziwny ten wymiennik. krótka droga spalin ledwie jedno załamanie i jakieś płomieniówki. może to tak podnosi spaliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być przyczyną że jest za mało powietrza. Przesłona odsłonięta na 1cm. Palę na pidzie. Temp. Spalin w granicach 170 stopni.

post-57978-0-16450300-1416125697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.