Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie można rozgrzać podłogówki


michałsag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem w nowo wybudowanym budynku z ogrzewaniem podłogowym. Mam w budynku kocioł na ekogroszek MANS ECO 5S 27KW. Przy kotle mam dwie pompy obiegowe i dwa zawory trójdrogowe mieszające (każda pompa i zawór na jedną kondygnacje budynku). Powierzchnia podłogówki to 250m2. Problem polega na tym że nie mogę nagrzać podłogówki. Woda aracająca z podłogówki jest cały czas zimna a podłoga nie grzeje. Z góry dziękuje za kazdą sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrzucić fotki

Kiedy zacząłeś grzać

Czy są siłowniki na zaworach 3d

Jaka temp. Na kotle

Czy jest zabezp. Powrotu ???

Jaka temp. Ustawiona jest na podłogowke

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła woda z pieca dociera do rozdzielaczy. Rotametry ustawione na 2L/min. Temperatura włączenia pomp 55 stopni. Temperatura na rozdzielaczach 35-40 stopni. Z racji że to jeszcze budowa nie zakonczona to nie mam zainstalowanych siłowników na zaworach 3d. Zabezpieczenia powrotu też nie mam jeszcze zrobionego ponieważ miałem to zrobić z założeniem CWU (teraz chciałem sprawdzić działanie podłogówki i wygrzać podłogi żeby nic nie zamarzło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest temp. Kotła

Ustaw temp. Startu pomp na 30

Wysyłasz na podłogowke 30-40 stopni a pompa startuje od 55 ??? Trochę to bez sensu

Pytanie dodatkowe

Skoro są 2 pompy czyli przy każdym rozdzielaczu 1 pompa to czy w obiegu jest sprzęgło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa włącza się przy 55 st ponieważ pomyslałem że w ten sposób będę miał większy zapas ciepłej wody do dyspozycji. A co do sprzęhła to doradzono mi że nie muszę go instalować ponieważ jest to tylko podłogówka a nie układ mieszany. Pompy mam zainstalowane przy kotle a nie przy rozdzielaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, michałsag napisał:

Ciepła woda z pieca dociera do rozdzielaczy. Rotametry ustawione na 2L/min. Temperatura włączenia pomp 55 stopni. Temperatura na rozdzielaczach 35-40 stopni. Z racji że to jeszcze budowa nie zakonczona to nie mam zainstalowanych siłowników na zaworach 3d. Zabezpieczenia powrotu też nie mam jeszcze zrobionego ponieważ miałem to zrobić z założeniem CWU (teraz chciałem sprawdzić działanie podłogówki i wygrzać podłogi żeby nic nie zamarzło)

Jak budowa to  powinieneś zacząć od wygrzewania posadzek z podłogówką.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana temperatura na kotle to 70stopni. Ale kocioł osiąga max 60 stopni po czym temperatura wody spada do 45 stopni. A czy sprzęgło hydrauliczne wkoncu jest potrzebne czy nie koniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewasz kocioł zimną wodą ponieważ pompa startuje od 50 ustaw na 40

Skoro masz tylko podłogowke to nie, aczkolwiek nie jestem wielkim znawca tematu,

Raczej szybko zainwestuje w zabezpieczenie powrotu bo ci szybko kocioł zdechnie nie mówiąc o wyższym spalaniu

Kiedy następuje wyłączenia pomp z podłogowki

Obecnie masz taki problemik
Kocioł 60
Podłogowka 40
Powrót z podłogowki ??? Koło 30

Dół kotła ma 30 góra 60 czyli odbudowywujesz 30 stopni







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest normalne zeby podłogówka zabierała tyle ciepła? Przecież zanim kocioł odbuduje te 30 stopni to zasilanie w podłogówce jest juz zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 dopiero wygrzewasz
Po 2 do zrobienia zabezpieczwnie np. esbe vtc 55 stopni
Po 3 kwestia sterownia
Po 4 po wygrzaniu różnica będzie mniejsza pod warunkiem ciągłej pracy układu
Po 4 potrzebne siłowniki do trzymania temp. Na zasilaniu podłogowki

Kwestia do rozważenia czy temp. 28 na podłogowke wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mkaczko napisał:

Kiedy następuje wyłączenia pomp z podłogowki

W ogóle nie powinny się wyłaczać pod warunkiem, że na kotle jest temperatura wyzsza od ustawionej temp. załączania pomp.

18 minut temu, mkaczko napisał:

czy temp. 28 na podłogowke wystarczy

Jeśli prawidłowo policzona, to przy obecnej temperaturze zewnetrznej jest aż nadto.

Autor lepiej niech wrzuci kilka zdjęć instalacji jak to ma rozwiązane. Jedno dobre zdjęcie zastapi  tysiąc słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, michałsag napisał:

A czy to jest normalne zeby podłogówka zabierała tyle ciepła? Przecież zanim kocioł odbuduje te 30 stopni to zasilanie w podłogówce jest juz zimne.

Normalne, bo budujesz "od zera" temperaturę całej płyty woda + beton, dopiero jak osiągniesz zadaną temperaturę będziesz tylko uzupełniał straty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy wyłączają się jak temperatura wody w kotle spadnie o 5 stopni od temperatury włączenia pomp.

Gmaj22 o co chodzi z tym prawidłowym policzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dużo zależy od izolacji płyty grzejnej - ile styro i jakiego?

A tak naprawdę to ten kocioł (27kW) to powinien w 1 dzień to wszystko ogrzać , chyba że jest kompletnie odlotowe sterowanie- tu powinno się pompy podłączyć do gniazdka, ustawić te 30C na mieszaczu i grzać non stop.zgonie z zaleceniami sezonowania wylewki podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, michałsag napisał:

Gmaj22 o co chodzi z tym prawidłowym policzeniem?

Długość petli, rozstaw rurek , przepływy temperatury-  z zapotrzebowania pomieszczenia na ciepło w połaczeniu z  wykończeniem,izolacją posadzki itp.

Ale te wszystkie wyliczenia na nic  podczas pierwszego sezonu w trakcie wygrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sambor napisał:

chyba że jest kompletnie odlotowe sterowanie

Co masz na myśli z tym sterowanien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.