Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotowy zestawik na ścianę do kotłowni


mkwapisz

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne te gotowce teraz robią. Już nie wiem co by trzeba zrobić, żeby coś w tym popsuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie - zestawy są spoko - ale bierzesz gotowca z Afriso ze sprzegiełkiem czy rozdzielaczem na 3 obiegi i wieszasz na ścianie takie 6 tys. zł.

Trochę jednak przegięcie...

Ale instalator się cieszy bo szybko, a klient się cieszy bo ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cieszy się bo działa, a nie jak jakiś "specjalista" odwali fuszerkę. Wystarczy zobaczyć na tym forum ilu ludzi ma problemy z instalacją, bo ktoś im straszną rzeźbę odwalił: braki zaworów odcinających i powrotnych, brak zabezpieczenia powrotu na kotle, nie działa część instalacji grzewczej, źle podłączone zawory mieszające itd. Pełny przegląd dziwnej myśli technicznej naszych instalatorów.

Niestety nie mogę sprawdzić ile taki zestaw od Terwata kosztuje, bo po dodaniu do koszyka nie wyświetla się cena. Do wyboru pompy Grundfosa albo Wilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5350 z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sprzęgło bez ochrony powrotu ok 3000 brutto sprzedaje to ich dystrybutor na Allegro. Ochrona z pompa ładująca chyba 1290 brutto. Bez separatorow plus 1000 za separatory wiec to tak da ok 5300 brutto.

Kamen ma sprzęgła z Terwat tam jest cena kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby się jakiś instalator wypowiedzieć, ile to by kosztowało jakby zbudować samodzielnie z osobnych gratów. A tego trochę jest: zawory zwrotne, zawory odcinające z termometrami, sprzęgło, zawór 3d z siłownikiem, 3 pompy, zawór temperaturowy filtry i śrubunki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak jak obiecałem dodaję zdjęcia , akurat jeden zestaw był właśnie robiony pod klienta , a drugi zrobiłem aby pokazać zbliżoną wersję tego co na filmiku, policzyłem też jaki byłby przybliżony koszt takiego zestawu i wyszło nam około 2900 brutto .

20211118_125649.jpg

20211118_085334.jpg

20211118_125411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekb Super dzięki, czyli wychodzi na to, że taniej jest to złożyć samemu. Trochę szkoda, bo myślałem że taki Termet albo Afriso mają ceny konkurencyjne u producentów i zestaw powinien być tańszy. Czasami jak widzę rzeźbę wykonaną w kotłowni przez hydraulików to mnie po prostu strzela. Dlatego też lubię tego gościa z filmu, bo każda jego robota jest po postu tak po ludzku schludna i przemyślana. Patrzysz i wiesz że robota została dobrze wykonana. Wiem także że takie filmy to jest reklama przez lokowanie produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pompy Grundfos Auto L , ale mogą być też Wilo . ...Czy wyjdzie taniej w sklepie ? ,,, trudno powiedzieć ja to złożyłem z rzeczy które kupujemy hurtowo np. Po 360 pomp lub 500 zaworów Esbe ,  wkładamy je do naszych produktów  dlatego te ceny mogą być konkurencyjne dla instalatora dlatego woli kupić gotowca niż każdy element kupować w sklepie osobno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej na sprzęgle pompa ładująca  na powrocie czy na zasilaniu? 
czy ktoś testował czy ma to jakieś znaczenie ? Czy nie ? Przy zaworze 3 do do ochrony kotła ma być na powrocie?

przy zaworze atv 55 stopni jaki start pomp sambor pisał ze 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.