Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już dawno zakończyłem zakupy na PGG, w sumie 11 ton, 6 dla mnie, 5 dla rodziców, więc ta zima i następną na spokojnie. Mam i Pieklorza i Karlika, przepalilem trochę tego i trochę tego i mogę śmiało stwierdzić, że jeżeli chodzi o mnie to nie ma praktycznie zadnej różnicy, nawet bardziej sklaniałbym się na zakup Karlika. Pieklorz  może trochę bardziej kaloryczny, ale też bardziej brudzi i dymi, ciut mniejsze spalanie od Karlika. Popiołu tak samo dużo objętościowo, ale mała waga. Dobrze trzyma ciepło i to najważniejsze. Za ta cenę od PGG tylko brać. Co do zakupów nigdy nie były używane żadne skrypty, boty itp. Wtedy jeszcze mało osób wiedziało, że trzeba zostawić zakładkę otwarta, A na drugiej odswiezac 😁 pozdrawiam i każdemu życzę taniego i dobrego węgla z PGG.pl 😀

 

 

 

20211230_154012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze calkiem niedawno zycie toczylo sie wokol tematu "polecany i odradzany ekogroszek" i jak sie czasy zmienily, teraz jest jedyny ekogroszek z pgg i jak go zdobyc??? oto jest pytanie, a czy mokry czy jak sie pali to juz sprawy trzeciorzedne 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arnonim napisał:

I przez takie osoby jak Ty nie kupimy, bo nie potrzebują na już, ale klikają zapychając stronę 🤬

No tak, przecież to wszystko moja wina, bo ja jeden jedyny jestem w stanie zatkać serwer sklepu, który pewnie jest w stanie obsłużyć ruch kilku albo i nawet kilkunastu tysięcy ludzi na raz.

Jak nie możesz kupić na PGG to zawsze możesz kupić od Januszy biznesu, przecież oni znając życie już zaopatrzeni w boty itp. Przez takie osoby masz możliwość wyboru gdzie kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Speedo napisał:

a jeszcze calkiem niedawno zycie toczylo sie wokol tematu "polecany i odradzany ekogroszek" i jak sie czasy zmienily, teraz jest jedyny ekogroszek z pgg i jak go zdobyc??? oto jest pytanie, a czy mokry czy jak sie pali to juz sprawy trzeciorzedne 😅

No to mogę coś napisać w tym temacie. Przez dwa lata paliłem sobiankiem(silver) i karlik do niego nie ma startu. W sobianku popiół jak z papierosa a spieków nie uświadczysz. W workach węgiel suchy i czysty jakby był myty albo  płukany. Pytałem przy zamówieniu z jakiej to jest kopalni to odpowiedź była że ze śląskich kopalń 😁.

Rok temu za sobianka płaciłem tyle co teraz za karlika.

 

 

Edytowane przez Maik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, digi napisał:

To ile na tonie spekulujecie?

Na świecie ceny węgla już spadły, u nas się trzymają, raczej nie powinno rosnąć. Zaraz skończy się wielki bum na zakupy z pgg. Chyba że zima stulecia w nowym roku 😜

https://www.wnp.pl/gornictwo/notowania/ceny_wegla/?zakres=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Ekogroszku poszła w górę przez zawirowania z nową ustawą, mają zmienić się wymogi dla węgla tej klasy i zniknąć z nazwy "EKO". Co prawda górnicy próbowali wetować tą ustawę, ale pewnie i tak po cichu przejdzie. Problem jest taki że nowych wymagań nie spełni większość działających kopalń w Polsce. Dlatego też w tym roku wywaliło cenę Ekogroszku, bo ludzie spanikowali że nie będzie wogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BrodatySQ napisał:

Cena Ekogroszku poszła w górę przez zawirowania z nową ustawą, mają zmienić się wymogi dla węgla tej klasy i zniknąć z nazwy "EKO

Raczej nie z powodu zawirowań z nazwą i chyba się ministerstwo wycofało. Górnicy wściekli. Poza tym dopóki energetyka korzysta z węgla dopóty będzie wydobycie. Co za różnica czy kupisz groszek Karlik, czy ekogorszek Karlik. Można przeciwnikom zagrać na nosie. Wystarczy, że przeprojektują opakowanie i zrobią EKO duże pod spodem małą czcionką nomiczny i groszek dużą. Górnicy zamiast się pieklić mogą spokojnie zagrać na nosie przeciwnikom węgla.

Generalnie należy podziękować Badydzie, Client Earth i innym oszołomom smolabom, którzy widza 45k zgonów z powodu smogu. Nie jestem pewien czy zobaczą zgony z powodu ubóstwa energetycznego. SmogLaby opowiadają bzdury, a pismaki drukują bezmyślnie twierdzenia jakoby kocioł emitował 40-60 ton pyłu rocznie. https://warszawa.naszemiasto.pl/warszawa-walczy-z-kopciuchami-zbyt-wolno-eksperci-bija-na/ar/c1-8413567.

Mało tego z ekogroszkiem walczą panienki, które za pazurkami grama brudu od węgla nie mają dorabiając w mediach społecznościowych bzdurną narrację do zdjęcia kopcącego komina jakoby to retorta tak kopciła.  Trochę jakbyś był przeciwnikiem benzyny i pokazywał sposób spalania Trabanta i Wartburga z dolanym Mixolem mówiąc, że benzyna jest do wyrzucenia dorabiając narrację, że to kopci silnik z wtryskiwaczami.

Ludzie mają może 5 ton opału na zimę - nie da się wyemitować 40 ton pyłu, bo trzeba by -a i tego nie jestem pewien- hałdę jakimś cudem spalić. Perony im odjeżdżają, równolegle gaz +100% +200% +600% ceny itd. Nie żal mi panienek jak dostaną za gaz rachunek do swojego mieszkanka 50m.

5 godzin temu, Boojak napisał:

Na świecie ceny węgla już spadły, u nas się trzymają, raczej nie powinno rosnąć.

Oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Boojak napisał:

Na świecie ceny węgla już spadły, u nas się trzymają, raczej nie powinno rosnąć. Zaraz skończy się wielki bum na zakupy z pgg. Chyba że zima stulecia w nowym roku 😜

https://www.wnp.pl/gornictwo/notowania/ceny_wegla/?zakres=2

Tak szybko nie spadną, u nas potrafi rosnąć jak wokół spada - POLSKA

Zaraz 6:30 i jeszcze nic nie wrzucili. Pytanie bo dziś "sylwester" czy coś będzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłem się zająć z rana bardziej przyjemnymi sprawami...... teraz będę musiał czekać aż wróci z roboty 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ona w pracy sobie myśli: "Zamiast zajać się przyjemniejszymi sprawami, to on od rana siedział z komórką/przed laptopem. Pewnie ma kochankę i teraz z nią flirtuje jak ja w robocie jestem"

:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sobie myśli: "Mógłby zająć się innym kotłem, no cóż jak wygaśnie będzie musiał rozpalać na nowo, idę do pracy" 🤣

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.