Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w zasobniku szybko się wychładza


pawelsko1

Rekomendowane odpowiedzi

Zasobnik Kospel wp 120l. Gdy nie ma poboru woda w zasobniku wychładza sie około 1 st na godzinę. Czy to jest normalne? 

Czy na podstawie tych kilku zdjęć ktoś może stwierdzić co tu jest źle zrobione. Na górze jest widoczna pompa cyrkulacyjna ale ona nie jest  podpięta.

Dzięki za rady

IMAG0693-20211014-133617535.jpg

IMAG0694-20211014-133616977.jpg

IMAG0695-20211014-133618592.jpg

IMAG0696-20211014-13361814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pawelsko1 napisał:

Gdy nie ma poboru woda w zasobniku wychładza sie około 1 st na godzinę

Zalezy od jakiej temperatury mierzysz/startujesz? Jak od 50 w dol to duzo. Po dniu (nawet nie doba) nie ma wody.

Izolacja wszystkiego co cieple…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację, rury zaizolowane wszystkie łącznie z wodą zimną, mam grzałkę elektryczną i zużycie dobowe wynosiło 12kWh, za wyjściu wody użytkowej zamontowałem zawór mieszający, natomiast pompę cyrkulacji zaprogramowałem aby załączała się tylko między godziną 18 a 22 wieczorem oraz 7 a 9 rano i zużycie prądu spadło mi do 5kWh, doszedłem do wniosku że wszystkiemu winna była pompa cyrkulacyjna, niestety ale komfort kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaizolowane muszą być również rury ładujące zasobnik.

Na ładowaniu zasobnika i na cyrkulacji wystarczy po 1 zaworze zwrotnym, ale ze zdjęć wynika że są one zamontowane przy pompach.

Istnieje jeszcze taka możliwość że zbiornik nie jest wygrzany w 100% do danej temperatury i z czasem poprzez mieszanie temperatura wody się uśrednia.

Ale to w przypadku gdy zbiornik jest podgrzewany krótszy czas, góra złapie temperaturę i może się wydawać że mamy cały zbiornik gorącej wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na jakiej wysokości jest czujnik temperatury? Może grzejesz mniej niż te 120l.

Jak nic się nie zmieniło, to cyrkulację bym wyłączył do testów. Może rurki bez izolacji ogrzewają mury, stropy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zbiornik jest ustawiony w fatalny sposób, uniemożliwiający lepsze uwarstwienia temperatury. Pompa może nie jest podpięta, ale grawitacyjnie na pewno coś płynie, nawet minimalnie. Kiedyś zrobiłem sobie cyrkulację i bardzo szybko zrezygnowałem właśnie ze względu na szybkie wychładzanie zbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zbiornik poziomy i tu w zasadzie uwarstwienie wody nie występuje.

Co do cyrkulacji niektórzy ustawiają w zegarze, inni montują gniazdka na pilota. Ogólnie pracy ciągłej należy się wystrzegać bo inaczej podgrzanie wody staje się bardzo drogie.

Mając cyrkulację z miedzi szczególnie trzeba uważać aby cykle pracy nie były za długie, ponieważ można łatwo wypłukać instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.