Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogowa na poddaszu - jakie rozwiązanie zastosować?


Jarnold

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie chce zagospodarować poddasze w moim domu, chciałbym tam mieć ogrzewanie podłogowe. 

Na parterze i piętrze ogrzewanie grzejnikami ok 200m2, kocioł gazowy Buderus gb172-24kw.

Jak najlepiej to rozwiązać, przedłużyć piony z grzejników i na poddaszu dać rozdzielacze czy ciągnąć pion z góry do piwnicy? Kocioł ma możliwość ustawienia 4 obiegów grzewczych. 

Pytam narazie orientacyjnie żeby wiedzieć czego się spodziewać od instalatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie powinien to być osobny obwód z pompą i zaworem 3d do obniżenia temperatury na podłogówkę. Może konieczne będzie dołożenie sprzęgła, od którego dopiero wyjdzie układ grzejnikowy i układ podłogowy.

Ale dokładanie podłogówki w istniejącym domu to nie jest taka prosta sprawa. Była tutaj dyskusja na ten temat. Ja się na to nie odważyłem i przy adaptacji nieużytkowego poddasza założyłem grzejniki.

I jeszcze jedna rzecz, chyba nic się w tym temacie nie zmieniło, ale adaptacja poddasza nieużytkowego na cele mieszkalne jest traktowane jak dobudowanie piętra. Sprawdź czy konieczne jest pozwolenie na budowę aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli najlepiej pociągnąć nowy pion.

Właśnie robię remont łazienki więc mam możliwości przygotowania już pionu na poddasze na przyszłość.

Pozwolenie na budowę będzie załatwiane na pewno bo tam jest więcej rzeczy do przerobienia. 

 

Mkwapisz dlaczego nie zdecydowałeś się na podłogowe? Masz gdzieś link do tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić to o czym pisze kolega wyżej. Dodatkowo, należy sprawdzić czy podniesienie podłogi nie spowoduje automatycznie potrzeby podniesienia dachu. Przy niektórych poddaszach i skosach te kilka centymetrów robi zasadniczą różnicę. Sam jestem przed rozpoczęciem adaptacji poddasza. Z tych właśnie powodów też u siebie nie zdecydowałem się na podłogówkę, a bardzo chciałem by było przyszłościowo i można było gaz lub pompę ciepła pierdyknąc jak już zakażą nam spalać cokolwiek stałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.