Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Edilkamin Laguna2 P29.


Tosiek17

Rekomendowane odpowiedzi

ooo widzisz. I do podsumowania Kocioł jest w trybie cwu ( tak wynika ze zdjęć ) I zadana temperatura kotla dla cwu to 60 st ( dhw set) a start pompy sobie załączyłeś na 65 st. Po osiągnięciu temperatury 60 st kocioł pracuje tylko z moca 1 aż do osiągniecia maxymalne lub dogrzania zasobnika cwu. To ze sam sobie przełączysz z cwu na bufor nic Ci nie da bo kocioł cały czas widzi że ma niedogrzaną cwu i cały czas będzie w trybie grzania cwu. Musisz dokończyć instalację zrobić sterowanie buforem i dopiero wtedy może to pracować prawidłowo. I co ważniejsze nie grzebać samemu w parametrach których nie znasz i nie wiesz czego dotyczą i na co mogą mieć wpływ. Bo to może się wiążać później z różnymi dużymi problemami. Na początek temp załaczenia pompy ustaw na 60 st hisereze pracy pompy ustaw sobie na 5 dhw set na 70. Poczekaj aż kocioł nagrzeje cwu do zadanej + 2 st idopiero przełacz na ładowanie bufora i dopiero sprawdzaj jak się instalacja zachowuje i czy ładue bufor czy nie. i do tego musisz zwracać uwagę na temperaturę otoczenia to te 28,5 st na wyświetlaczu bo jak osiągnie zadaną czyli 35 st. To kocioł się wygasi lub w zależności od konfiguracji przejdzie do pracy tylko na mocy 1. 

I to by było na dziś na tyle. Niestety muszę spadać spać bo jutro i resztę tygodnia pracuję - klienci czekają ............... Dobranoc

Edytowane przez Puławiak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo - Pan Puławiak to geniusz.

Piec działa poprawnie.

Z mojego uruchomienia Laguny wynika jeden wniosek, następny kocioł kupię na pewno u niego, bo to daje gwarancję, że w przypadku problemów mogę liczyć na jego życzliwą pomoc. Ma duże znaczenie gdzie kupujemy sprzęt , zawsze w przypadku urządzenia które może wymagać serwisu nie zostaniemy sami.

W dzisiejszych czasach to rzadkość , że jeden człowiek drugiemu człowiekowi bezinteresownie poda rękę.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja z kolei mam dwuletnią instalację i od samego początku bez zabezpieczenia powrotu, bo hydraulik stwierdził, że to nie będzie działać i tak może być. Kiedyś pod kotłem była plama rudawej cieczy i już wiedziałem, że ów hydraulik bardzo się mylił.

Skontaktowałem się z P. Wojtkiem Stefańczykiem( Puławiak) i w ostatni piątek przyjechał do mnie do Gniezna zamontować mi zawór ochrony powrotu.      Miał przy tym bardzo mało przestrzeni, żeby się zmieścić z zaworem bez przeróbki tego kawałka instalacji, ale doskonale sobie poradził.

Przy okazji podpowie parę rzeczy i przekaże uwagi, których niestety nie usłyszałem od hydraulika, który całość wcześniej montował.

Zawór działa i wreszcie przy starcie pompy chłodna woda nie wychładza wymiennika. O to chodziło. 

Polecam P. Wojtka i żałuję, że dwa lata temu terminy zbiegły się tak, że nie mógł do mnie przejechać akurat wtedy, kiedy musiałem już montować kocioł bo trzeba było się wprowadzać do nowego domu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzebanie w parametrach kończy sie zazwyczaj wizyta serwisu. Parametry te odpowiadają też na np wygaszenie kotła, takie mieszanie w parametrach może się skończyć nieprawidłową praca w najlepszym wypadku a zazwyczaj doprowadzają do uszkodzenia kotła i odpłatnej wizyty serwisu - czesto bardzo kosztownej. 

A zmiana fazy rozpalania na fazę stabilizacji płomienia przy słabo rozpalonym pellecie może sie skończyć wybuchem gazów w kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.