Skocz do zawartości

Piec Brotje podgrzewa wodę w kaloryferach tylko do połowy

Gooooron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem pieca Brotje PWHC/PWHC 24...właśnie przyszło ochłodzenie więc załączyłem tryb zimowy i zadałem temperaturę 45 stopni do grzejników, ale piec podgrzewa wodę do maksymalnie 30 stopni, czasami nawet do 28 i odłącza grzanie...wygląda to tak, że jest pokazana ikonka płomienia i podgrzewa wodę przez chwilę, mniej więcej o 1 stopień, a potem ikonka płomienia znika i podgrzewanie się kończy, temperatura spada o 1-2 stopnie i znowu na moment załącza się grzanie i tak w kółko przez kilka godzin, słychać tylko jakieś pstrykanie. Piec odłączałem od prądu, nic to nie pomogło. Proszę o pomoc, bo serwisanci mają tyle zajętych terminów, że prędzej zamarznę niż się doczekam pomocy.

Odnośnik do odpowiedzi

• 3 tygodnie później...

Tu ci nikt nie pomoże na temat kotłów Brotje.Sam zadałem pytanie i zero odp. trzeba samemu sobie radzić czytać instrukcje przeglądać internet.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Też się nie znam na Bretie ale może by sprawdzić ustawienia krzywej grzewczej. Może jest zanizona na ogrzewanie podłogowe. Jeśli jest pogodowka. A taktowanie palnika również należało by sprawdzić czas wyłączenia palnika i ewentualnie wydłużyć o kilka minut. Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi

Termostatu nie ma. Serwisant od piecy mówił, że z piecem wszystko jest w porządku, a hydraulik który podłączał cały system mówił, że instalacja jest w porządku

Grzejniki odpowietrzone, woda miedzy minimum a maximum wszysyko powinno działać dobrze, ale piec osiaga 33 stopnie maximum. Rura od powrotu i zasilania ma taką samą temperature, podobnk tak nie piwinno być, tak mi mówił serwisant piecy, ale mowil tez ze system podłączony to nie jego zmartwienie

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest to stara instalacja po kotle węglowym? Jeśli tak to mogą być rury zamulone.U mnie udawali że płuczą na wiosnę biorę Profi firmę do tego.Z tego co po miesiącu użytkowania brotje wiem to trzeba mu podnieść krzywą i temperaturę komfortową.Ale chyba zrobił to serwisant przy pierwszym uruchomieniu?

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Podobna zawartość

• Przez Baker
      Witam  sklecenie tego w miarę sensownie zajęło mi trochę czasu.Na wstępie mam parę pytań do osób znających model Brotje wbg Evo 38i potem opowiem o co chodzi.
      Czy dany model może obsługiwać dwie dodatkowe pompy obiegowe(Grundfos Alpha 1L 25/60)  umieszczone za sprzęgłem hydraulicznym w którym będzie umieszczony czujnik temperatury(jeśli gdzie indziej to gdzie?czy może być taki jaki mam w boilerze 500 l z dwoma wężownicami) Jak ustawić kocioł jaki regulator pokojowy( taki włącz,wyłącz ogrzewanie) wyłączając te bardzo drogie orginalne no i jak to wszystko połączyć.A teraz moja historia od ponad roku zacząłem przygotowywać się do zmiany ogrzewania(z węglowego na mieszane węgiel i gaz) co wiązało się z  przyłączem gazu itd.Posiadam stary kocioł węglowy sprawny 19 lat i nowy kupiony 7 lat temu(ten stary zaczął dziwnie syczeć były mokre miejsca fachowiec powiedział kocioł do wymiany ale stoi do dziś dlatego chcę zrobić ogrzewanie mieszane bo mam nowy(stary)kocioł.Wszystko zostało ustalone z instalatorem powiesił piec ( w łazience) dociągnął rury do miejsca gdzie stoi stary piec(odciął go) podłączył boiler 500 l naczynia przeponowe z grupami bezpieczeństwa (do boilera i kotła gazowego) i tak to zostało miał wypadek( czekać na niego nie będę bo nie wiadomo czy będzie zdolny do pracy a jeśli nawet to ma rozpoczęte inne prace jeszcze zanim był u mnie) jak będzie dobrze to będzie dostępny za parę miesięcy.Proby zorganizowania kogoś(zaczął się sezon i jest szaleństwo w budowlance) innego nie dały efektu jeden pan przyjechał ale jak cenę powiedział to mi się nogi ugięły z terminem za dwa miesiące,do tego termin nie pewny.I tak  siedzieliśmy z parę tygodni aż sam podłączyłem instalacje do kotła gazowego( wodę grzeje,ogrzewanie nie dochodzi wszędzie ale jeszcze nie ma zimy chodzi już tak 3 tyg.) po długim oczekiwaniu i  wielu prośbach(zaczął się sezon) serwisant odpalił piec  tylko że.... instalacja od kotła gazowego do starej instalacji miał być nowa miało byś zainstalowane sprzęgło-kolektor,wymiennik płytowy(do podłączenia nowego(starego) kotła węglowego,dwie pompy grundfos alpha1l,separator powietrza,filtr magnetyczny ( jest zamontowany na powrocie przed kotłem gazowym)zawory kulowe,zawory zwrotne i inne różne części.I tu jest pytanie i zarazem prośba o narysowanie schematu jak to wszystko
       połączyć.Instalacja od strony kotła gazowego cztero rurowa(dwie idą do boilera(500l) Kociol węglowy tak samo od strony domu cztery grupy(prawa,lewa 1 piętro i prawa,lewa parter)  z  sprzęgła są dwa odejścia( dwie grupy)  miało to być  połączone w dwie grupy(razem prawa i lewa 1 piętro i prawa i lewa parter) są tylko grzejnik.Doczekanie się na kogoś teraz (kafelkarz ,elektryk itd)graniczy z cudem.Dziekuje i przepraszam za chaotyczny opis.
    • Przez Cudaczek
      Witam.
      Posiadam kociołek Brotje WHBS 22. Został uruchomiony w styczniu tego roku. Jestem umówiony na przegląd serwisowy po świętach.
      Powiedzcie proszę jakie czynności powinien wykonać serwisant, żeby przegląd został wykonany rzetelnie, a serwisant nie skasował pieniążków za "niby" przegląd. Jeżeli możecie napiszcie ile u Was kosztuje taki przegląd.
      Pozdrawiam.

• Przez BartekJot
      Witam.
      Od kilku dni zauważyłem, że mój piec nie reaguje na regulator pokojowy. W zasadzie przestał się wyłączać. Grzeje cały czas. 
      Po wyjęciu wtyczki i ponownym uruchomieniu, przez jakiś czas chodzi tylko pompa c.o. ale po chwili odpala się piec.
      Obecnie jest w trybie zima.  
      CWU z pieca podłączone jest do pompy ciepła (powietrze - powietrze ).  W zasadzie nawet nie wiem po co. Bo nie mam pojęcia kiedy i jak to wpływa na pompę.
      Nadmienię iż podłączony mam podłączony czujnik temperatury zewnętrznej (może to ma jakieś znaczenie?).
      Proszę  o pomoc. Bo nie wypłacę się za gaz  :(
    • Przez konradob
      Witam.
      W moim piecu Brotje BGB EVO 20i jest parametr Stała Czasowa Budynku i jest ustawiony na 10h. Co to jest za parametr i na co ma wpływ.
    • Przez konradob
      Witam.
      W moim piecu jak i pewnie w innych piecach Brotje poza ustawieniem krzywej grzewczej ( nachylenie ) jest też możliwość przesunięcia krzywej, domyślnie funkcja jest ustawiona na 2 stopnie.
      Pytanie, do czego służy ten parametr. I jaki jest jego wpływ na krzywą grzewczą 

• Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.