Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotująca Się Woda W Kaloryferach.


Dejwww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dość stary piec jak i całą instalację,bo chyba 20 letnią. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jakiego typu to piec, ile kw itd. (ewentualnie mogę podesłać zdjęcie). Dopiero co wyczyszczony komin, jest cug, pali się bardzo ładnie. Problem jest taki, że gdy rozpalę i dorzucę kilka bryłek węgla, momentalnie tak się hajcuje, że zagotowuje się woda, zapowietrzają grzejniki. Muszę wtedy dolewać wodę i odpowietrzać grzejniki. To bardzo kłopotliwe, bo bardzo szybko robi się gorąco, ale nie mogę dorzucić zbyt wiele węgla. Musiałbym praktycznie co godz chodzić dorzucać żeby się nie zagotowało. Ktoś powiedział mi żeby zostawić górne drzwiczki otwarte. I niby faktycznie nie słychać bulgocącej wody a trochę narzuciłem. Dodam jeszcze że mieszkanie ma może z 45 metrów. Mam łącznie 5 grzejników. Proszę o jakieś porady. Czy zamontować jakąś pompkę? Na piecu nawet nie mam termometra.

Pozdrawiam.

 

P.S. Temat założyłem w innym wątku przypadkiem, proszę o usunięcie. Przepraszam, zakładam też tu bo zależy mi na czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Na pewno należy zamontować termometr aby mieć podgląd na temperaturę wody w instalacji.

 

Być może masz za duży cug w kominie, możesz go wyregulować za pomocą szybra w czopuch (o ile go posiadasz)

 

Przy 45m2 nawet najmniejszy kocioł jest zbyt mocny i niestety częste podkładanie małych ilości paliwa często jest jedynym rozwiązaniem

 

Należy wyczuć kocioł i nauczyć się w nim palić. Kto wcześniej go obsługiwał? Wie o nim najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam zamiar przetrwać ten sezon i wymienić piec. Niestety, nie mam kontaktu z poprzednin użytkownimiem tego pieca.

 

Chyba nie ma żadnego szybra, piec jest niesamoqicie prymitywny choć solidny. Przesadziłem, może mieszkanie ma z 55m2, choć to niewiele zmienia...

 

Jamiś czas mam otwarte górne drzwiczki przy załadowanym opałem piecu i woda się nie gotuje. Czy mogę tak zostawić na noc? Drzwoiczki lekko uchylone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozpalić od góry: http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/

Temperatura będzie wolniej wzrastać i będzie stabilniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jak napisał majschi każdy piec może być zbyt mocny. Może załączysz jakieś zdjęcia. Pytanie czy obieg jest tylko grawitacyjny, czy masz regulator ciągu, czy grzejniki mają termostaty? Jeśli da się zamontować regulator ciągu to powinien ograniczyć rozpalenie zładu i temperaturę wody. Jeśli jest słaby obieg grawitacyjny to wskazana pompka.

 

Jak nie masz gdzie zamontować termometru to nawet przylgowy do rury założysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozpalić od góry: http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/

Temperatura będzie wolniej wzrastać i będzie stabilniejsza.

Zważywszy na to z jakim problemem zmaga się autor tematu, byłbym ostrożny w kwestii palenia od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.