Skocz do zawartości

Baker

Nowy Forumowicz
 • Postów

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Chciałbym węglowy z gazowym
 • Instalacja
  Instalacja grzejnikowe ok.370 M2 boiler 2 wężownice 500l.
 • Kocioł
  Kocioł Brotje WGB Evo 38i gazowy

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Baker Osiągnięcia

 1. Czy jest to stara instalacja po kotle węglowym? Jeśli tak to mogą być rury zamulone.U mnie udawali że płuczą na wiosnę biorę Profi firmę do tego.Z tego co po miesiącu użytkowania brotje wiem to trzeba mu podnieść krzywą i temperaturę komfortową.Ale chyba zrobił to serwisant przy pierwszym uruchomieniu?
 2. Tu ci nikt nie pomoże na temat kotłów Brotje.Sam zadałem pytanie i zero odp. trzeba samemu sobie radzić czytać instrukcje przeglądać internet.
 3. Witam sklecenie tego w miarę sensownie zajęło mi trochę czasu.Na wstępie mam parę pytań do osób znających model Brotje wbg Evo 38i potem opowiem o co chodzi. Czy dany model może obsługiwać dwie dodatkowe pompy obiegowe(Grundfos Alpha 1L 25/60) umieszczone za sprzęgłem hydraulicznym w którym będzie umieszczony czujnik temperatury(jeśli gdzie indziej to gdzie?czy może być taki jaki mam w boilerze 500 l z dwoma wężownicami) Jak ustawić kocioł jaki regulator pokojowy( taki włącz,wyłącz ogrzewanie) wyłączając te bardzo drogie orginalne no i jak to wszystko połączyć.A teraz moja historia od ponad roku zacząłem przygotowywać się do zmiany ogrzewania(z węglowego na mieszane węgiel i gaz) co wiązało się z przyłączem gazu itd.Posiadam stary kocioł węglowy sprawny 19 lat i nowy kupiony 7 lat temu(ten stary zaczął dziwnie syczeć były mokre miejsca fachowiec powiedział kocioł do wymiany ale stoi do dziś dlatego chcę zrobić ogrzewanie mieszane bo mam nowy(stary)kocioł.Wszystko zostało ustalone z instalatorem powiesił piec ( w łazience) dociągnął rury do miejsca gdzie stoi stary piec(odciął go) podłączył boiler 500 l naczynia przeponowe z grupami bezpieczeństwa (do boilera i kotła gazowego) i tak to zostało miał wypadek( czekać na niego nie będę bo nie wiadomo czy będzie zdolny do pracy a jeśli nawet to ma rozpoczęte inne prace jeszcze zanim był u mnie) jak będzie dobrze to będzie dostępny za parę miesięcy.Proby zorganizowania kogoś(zaczął się sezon i jest szaleństwo w budowlance) innego nie dały efektu jeden pan przyjechał ale jak cenę powiedział to mi się nogi ugięły z terminem za dwa miesiące,do tego termin nie pewny.I tak siedzieliśmy z parę tygodni aż sam podłączyłem instalacje do kotła gazowego( wodę grzeje,ogrzewanie nie dochodzi wszędzie ale jeszcze nie ma zimy chodzi już tak 3 tyg.) po długim oczekiwaniu i wielu prośbach(zaczął się sezon) serwisant odpalił piec tylko że.... instalacja od kotła gazowego do starej instalacji miał być nowa miało byś zainstalowane sprzęgło-kolektor,wymiennik płytowy(do podłączenia nowego(starego) kotła węglowego,dwie pompy grundfos alpha1l,separator powietrza,filtr magnetyczny ( jest zamontowany na powrocie przed kotłem gazowym)zawory kulowe,zawory zwrotne i inne różne części.I tu jest pytanie i zarazem prośba o narysowanie schematu jak to wszystko połączyć.Instalacja od strony kotła gazowego cztero rurowa(dwie idą do boilera(500l) Kociol węglowy tak samo od strony domu cztery grupy(prawa,lewa 1 piętro i prawa,lewa parter) z sprzęgła są dwa odejścia( dwie grupy) miało to być połączone w dwie grupy(razem prawa i lewa 1 piętro i prawa i lewa parter) są tylko grzejnik.Doczekanie się na kogoś teraz (kafelkarz ,elektryk itd)graniczy z cudem.Dziekuje i przepraszam za chaotyczny opis.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.