Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tymczasowe rozwiązanie Grzanie CO zbiornikiem CWU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nietypową sytuację, czekam na piec gazowy, a muszę na szybko wygrzać szlichty (ogrzewanie podłogowe). Chcę kupić "od ręki" docelowy zbiornik CWU 200-300L z grzałką elektryczną (3 lub 4,5KW) i wężownicą. Pomysł jest taki, że puszczę wodę CO przez wężownicę, a zalany bufor będę grzał grzałką. Czy takie coś zadziała. Według mnie na logikę tak.
P.S. Wodę CO chcę puścić wężownicą by nie zabrudzić zbiornik CWU. Oczywiście grupa pompowa zawór mieszający sterownik itp. będzie przy wygrzewaniu podłączony. Pola wygrzewane będą miały po 80m2 jednorazowo. Dom ocieplony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wężownica była w górnej części to zdało by to egzamin, ale jak ma być na dole to zużyjesz ciepła raptem z połowy zbiornika. Jeśli już to kup sobie boiler z podwójna wężownica ewentualnir bufor 500l z wezownica do cwu w górnej części. Cały bufor naładujesz do powiedzmy 60 stopni przy pomocy grzałki 6kw a kocioł gazowy sobie podłączysz za jakiś czas. Sądzę że bufor 500l taka grzałka powinieneś moc naładować z 20 do 60 stopni w przeciągu ok 4 godzin + czas na zużycie bieżące.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.