Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z napełnianiem CO - układ otwarty


Koralezzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Mam problem z napełnianiem instalacji CO. Woda przy napełnianiu układu zamiast przez przelew w zbiorniku naczynia otwartego wylewa się przez fajki odpowietrzające na pionach.
Wymieniłem i podłączyłem nowy piec do starej grawitacyjnej instalacji w układzie otwartym. W starym układzie naczynie było zamontowane na jednym z ostatnich pionów, teraz przeniosłem je nad piec. Do kotłowni schodzi rura przelewowa zbiornika 1 cal. Układ wygląda w uproszczeniu jak na rysunku niżej. Fajki pionów są ponad naczyniem o jakieś 30-40 cm. Co zrobić aby woda przy napełnianiu układu leciała przelewem z naczynia zamiast fajkami z pionów? Podnieść je wyżej czy wykręcić fajki i dać odpowietrzniki automatyczne ?
W starym układzie ( naczynie wzbiorcze zamontowane na pionie nie nad piecem ) występował ten sam problem .
Z góry dziękuje za odpowiedź.

1.png

20210903_110027.jpg

20210903_105943.jpg

20210903_110001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam sprzęgło czy wymiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hamis napisał:

Masz tam sprzęgło czy wymiennik?

Sprzęgło , dokładnie zestaw mieszający afriso bps 957. C.W.O linia bez mieszacza, C.O. z mieszaczem. image.png.49665073f7dd6b5ffb6329a1e6545b3a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napełniam od dołu, ale mam możliwość uzupełniania wody od góry przez zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.