Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik tempreatury podłogi.


Dawid555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zmienic termostat pokojowy z czujnikiem temperatury podłogi na taki model 

https://allegro.pl/oferta/sterownik-regulator-pokojowy-szklo-tech-st-292-v3-10184248088

I musze przedłużyć przewód od czujnika temp o pare metrow. Czy czujnik bedzie wtedy oszukiwal na temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dawid555 napisał:

I musze przedłużyć przewód od czujnika temp o pare metrow. Czy czujnik bedzie wtedy oszukiwal na temp

Pare to ile 2-5-10-30-100? Raczej na 99% nie bedzie. Rezystancja przewodu jest pomijalna (mozesz porownac o ile zmienia sie rezystancja czujnika przy zmianie 0.1C i porownac/zmierzyc z rezystancja przewodu). Kalibracja swoja droga i raczej tyczy sie samego czujnika ktore maja rozrzut nawet +/-  3C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle ze około 10-15 metrow. Ok to kupie i pokombinuje mam nadzieje ze wcisne go w wyskrobana fuge. Moge go wyciagnac z tej metalowej osłony i włozyc miedzy płytki w fuge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dawid555 napisał:

Tak mysle ze około 10-15 metrow

Daj 2 x 0,34 lub 0,5 mm2 lutowany i bedzie „niewidoczny”. 

Mozesz wyjac lub kupic sam czujnik do lutowania aczkolwiek jakas oslonka dobrze zeby byla dluzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz moze jakie to jest oznaczenie czujnika? Czy musze rozebrac i sprawdzic? 

Musi byc zatopiony w betonie czy moze byc umieszczony tylko pod fuga? Bo chate juz mam wykonczona i chce to przerobic. Po jednej zimie stwierdzilem ze tak nie moze byc ze jak pale w kominku to podłoga zimna. Na jaka minimalna temp ustawic podłoge? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może być w fudze najwyżej podniesiesz temp. o jeden czy dwa stopnie. Zobacz sobie sterownik Viessmann PSOP. Ja go mam. To jest ten sam sterownik od Techa a połowa ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kupie ten termostat.

I obsługuje ten sam czujnik co tech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sterownik produkowany przez techa i jest blizniaczy z tym co podałeś. Nie widzę powodu by dawali inny czujnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid555

Podaj mi oznaczenia lub typ czujnika podłogi do tego sterownika Techa to kupię i zamontuję u siebie. Sprawdzimy wtedy czy się na 100% nadaje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dla potomnych. Czujnik cwu i pogodowka w termecie są zamienne. Nie nadają się jako czujnik podlogi bo zaniżają temp o 4 stopnie. Do tego sterownika PSOP i st 292 musi być czujnik ktory ma przy 21 stopniach 11khohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.