miklo Opublikowano 27 Kwietnia 2023 #76 Opublikowano 27 Kwietnia 2023 Czytałem, że zapowiedziane. Przecież może nikogo nie być w domu, jak się nie umówią. Cytuj
Dayan Opublikowano 4 Maja 2023 #77 Opublikowano 4 Maja 2023 @Sławek007 Żona ma działalność a ja UOP. Jak liczyliśmy sami i w urzędzie miasta z urzędniczką to wyszło rzutem na taśme najwyższe dofinansowanie. Nawet zwlekaliśmy z wnioskiem aby pod uwagę brany był inny rok. Niestety już w wioś policzyli to jakoś 'jak trzeba' i coś tam doliczyli się u żonki więcej. Ale w końcu w kwietniu przyszedł przelew, troche to trwało od września. 1 Cytuj
zadra Opublikowano 17 Sierpnia 2023 #78 Opublikowano 17 Sierpnia 2023 Czy przy wymianie źródła ciepła z kopciuszka na kocioł peletowy 5klasy wymagany jest montaż bufora ciepła? Dzwoniłem na infolinię i pani powiedziała mi, że bufor jest wymagany, zatem ja (nie zamierzam montować bufora) nie mam szansy na dofinansowanie z programu ? Cytuj
nightwatch Opublikowano 17 Sierpnia 2023 #79 Opublikowano 17 Sierpnia 2023 wydaje mi się że bufor wymagany był tylko do kotłów zgazowujących na drewno,ale nie mam nic co by to potwierdzało oficjalnie Cytuj
miklo Opublikowano 17 Sierpnia 2023 #80 Opublikowano 17 Sierpnia 2023 Bufor jest wymagany dla kotłów zasypowych. Kotły podajnikowe nie potrzebują bufora, bo mogą modulować moc, a także się automatycznie wygasić i rozpalić. Cytuj
zadra Opublikowano 17 Sierpnia 2023 #81 Opublikowano 17 Sierpnia 2023 (edytowane) 22 godziny temu, miklo napisał(a): Bufor jest wymagany dla kotłów zasypowych. Kotły podajnikowe nie potrzebują bufora, bo mogą modulować moc, a także się automatycznie wygasić i rozpalić. nie znalazlem żadnego potwierdzenia w wymaganiach. to co napisałem w poprzednim poście usłyszałem od konsultantki telefonicznej z Wa-wy . W następnym tygodniu wybiorę się do urzędu gminy i sprawdzę co mają do powiedzenia. Tak właściwie, to nie wiem do której gminy iść.. Mieszkanie jest w innej gminie niż mój adres zamieszkania. Spodziewam się, że powinienem iść do gminy w której jest budynek podlegający modernizacji cieplnej.. Edytowane 18 Sierpnia 2023 przez Ryszard Proszę nie cytować ostatniego postu Cytuj
vlad1431 Opublikowano 17 Sierpnia 2023 #82 Opublikowano 17 Sierpnia 2023 A ja staję przed dylematem co kupić. Kolega, który będzie mi montował kocioł gazowy ma autoryzacje Wiessmanna i poleca 25kw, w miarę dobrej cenie, ale ja będę miał wyrzut boczny i już dawno pisałem tu z Wami i pisaliście, żeby nie pakować się w kłopoty. Kolega twierdzi, że robił jego znajomy ostatnio taki myk, że pisał oświadczenie o skręconej mocy, ale ja cały czas mam wątpliwości. W pierwszej kolejności stawiałem na Termeta, ale mam zaufanie do kolegi od Wiessmanna, on z kolei jest zrażony do Termeta, ale nie mówi nie. Btw, Termet jest tańszy o 2.5tys zł. Druga kwestia to jest to, czy tego Termeta muszę kupić na kolegę, żeby potem on zrobił jedną fakturę na montaż? Czy mogą być osobno na kocioł np na mnie, a osobno na montaż? Cytuj
zadra Opublikowano 25 Sierpnia 2023 #83 Opublikowano 25 Sierpnia 2023 Byłem w "gminie" i z rozmowy wynika iż program "Czyste Powietrze" mnie niestety nie obejmuje. Problemem jest zapis dotyczący tego jakie domy/mieszkania docelowo mogą być objęte programem. Może być budynek mieszkalny ale o liczbie lokali mieszkalnych ograniczonych do 2szt. Zatem jakiś bliźniak, albo coś podobnego.. Oczywiście wolnostojące domy się kwalifikują.. U mnie chodzi o blok mieszkalny 1 piętro, 8 mieszkań... każdy mieszkaniec sam sobie grzeje, musi pięć wymienić a nikogo nie obejmuje państwowy program.. Oczywiście programy gminne już dawno się wyczerpały.. Ad. Bufor ciepła.. Nie jest przymusowym dodatkiem do kotła peletowego. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.