Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Woda W Instalacji C.o. ?


goldboyy

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zastanawiam się jaką wodą napełnić instalację-około 45-60l

instalacjia: grzejniki stalowe purmo, trochę rur miedzianych, i trochę stali nieocynkowanej, a także ogrzewanie pogłogowe-alu pex. Instalacja będzie od kominka,więc i temperatury wody mogą być rózne, wiadomo róznie sie pali w kominku.

 

zastanawiam się czy:

1- nalać wode destylowaną kupioną w markecie w pojemnikach 5 litrowych

2- nalać zwykłą wodę z kranu- taką jaka mam w domu- w czajniku w którym gotuje wodę jest trochę kamienia,ale robi się go mniej niż np kilka lat temu (jakośc wody chyba sie poprawiła)

3- przywieżć wodę z miejsca w którym pracuje- po kilku latach gotowania w czajniku-praktycznie wcale nie ma kamienia, woda w smaku jest swietna-dużo lepsza niż wody butelkowane

4- nalać dowolnej wody i dodac jakiś "uszlachetniacz" -jaki ewentualnie polecacie?

 

czy jeśli w wodzie podczas gotowania robi się kamień to znaczy, że jest to woda "twarda"?

czytałem, że instalacje stalowe "lubią" wode raczej twardą, czy w takich instalacjach woda destylowana bedzie gorsza od np. zwykłej kranówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dolewek używam deszczówki. Można ją wcześniej wygotować, żeby uszły z niej ewentualne rozpuszczone gazy, które lekko ją zakwaszają, lub dodać niewielką ilość mleka wapiennego.

Problem ze świeżą wodą polega na tym, że może zawierać rozpuszczony dwutlenek węgla. Taka woda jest w pewnym stopniu korozyjna. Starsi z Was pewnie pamiętają, jak za tzw. komuny w blokach masowo korodowały blaszane grzejniki. Nikt się nie przejmował - instalację uzupełniano wodą prosto z wodociągu. A uzupełniano często i w dużych ilościach bo cała instalacja była generalnie nieszczelna. Potem narodził się mit, że blaszane

grzejniki są be, bo korodują od środka. Ja swoje mam już 20 lat, żadnego śladu korozji. Kilka razy już wypuszczałem wodę z całej instalacji, ale

potem wlewałem tę samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.