Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła na pellet


kondud

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Rafał78 napisał:

Też stałem przed tym wyborem. Tekla dobry kocioł, firma i serwis. Ja go nie wybrałem, bo zbyt duży do mojej kotłowni i moc 12kw. 

Rozważ Sas bio compact 10 kw, jakoś Defro w mojej okolicy nie ma dobrych notowań. Z racji, że obecnie od wielu lat ja i moi rodzice użytkujemy kotły Stalmark (bezawaryjne), postawiłem na Stalmark Ekosilver 10 kw on też ma emisję cząstek poniżej 20.

Z przedstawionych przez Ciebie, to brałbym Teklę. Sprawdź tylko bo wydaje mi się, że te kotły, które wskazujesz nie mają emisji cząstek poniżej 20.

Właśnie chętnie wziąłbym Sasa ale on ma wysokie cząstki stałe. Dlatego wybrałem Teklę, oni nie dawno zrobili recertyfikację i już cząstki są poniżej 20. Wielu producentów niestety przespało i jadą na starych certyfikatach co ich trochę wyklucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
W dniu 10.07.2021 o 02:10, kondud napisał:

Kocioł kupiony.

Proszę o radę jakiej firmy kupić bojler CWU około 140l oraz bufor jakieś 200-300l. Czy faktycznie bufory są wszystkie nieemaliowane i wtedy woda c.o. musi być zdemineralizowana? Tak przynajmniej przeczytałem w opisie kilku buforów.

 

Chyba mój post zginął między innymi więc jeszcze raz proszę o radę co do sprawdzonych firm jeśli chodzi o bojler CWU oraz mały bufor około 200-300l.

Lamet, Kospel czy może Ermet (bojlery, które są żywicowane i nie trzeba stosować anod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galmet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie jakieś sprawdzone i tanie internetowe hurtownie instalacyjne gdzie można kupić wszystko co potrzebne do nowej instalacji co + cwu (zawory czterodrogowe, sterowniki do zaworów, zawory kulowe z filtrami skośmyni, zawory ATV, DVB1, filtry, zbiorniki przeponowe, zawory zwrotne, itd.).

I jeszcze pytanie jakie zawory zwrotne dać, klapowe czy na sprężynie, czy to w ogóle ważne jakie się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wybrał inny Kocioł bo jeśli Twoimi wytycznymi jest wysoka dotacja czyli wymogi kotła oraz fakt że kociol będzie u rodziców czyli bezawaryjność oraz wsparcie techniczne z forum to stawiał bym na  kociol oparty na Skzp , np sekom lub Viper . Mam u siebie montujemy to i 0 problemów . Nie dopuszczaj myśli o uniwersalnym zastosowaniu palnika albo/albo , ustawiasz raz pod swoje paliwo i palisz całą zimę bez korekt .

pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kupiony, jest Tekla i tak musi zostać. Jestem pewien, że ten kociołek też da się tak ustawić, że będzie palił mało i będzie działał długo i szczęśliwie.

 

A apropo churtowni interwencyjnych czy polecicie coś?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2021 o 14:53, Klaudiusz3 napisał:

A ja bym wybrał inny Kocioł bo jeśli Twoimi wytycznymi jest wysoka dotacja czyli wymogi kotła oraz fakt że kociol będzie u rodziców czyli bezawaryjność oraz wsparcie techniczne z forum to stawiał bym na  kociol oparty na Skzp , np sekom lub Viper . Mam u siebie montujemy to i 0 problemów . Nie dopuszczaj myśli o uniwersalnym zastosowaniu palnika albo/albo , ustawiasz raz pod swoje paliwo i palisz całą zimę bez korekt .

pozdrawiam 

 

A co sądzisz o sekomie w.wersji pelletowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.