Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Ogniwo


maciejb78

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie ci kocioł pracuje. Sensownie ustawione parametry.:)

Ja kotła podajnikowego się nie lękam.... Studzą moje zapały koszty bo żeby to zrobić jak mi się marzy , musiałbym z 15 k wydać i nigdy mi się to nie zwróci nie mówiąc już o tym że przez złośliwość losu, mogę zbyt długo się nie nacieszyć przeróbkami. Realnie zakończy się albo zakupem kotła , podłączeniem bez bajerów by zejść z kosztów albo zakup zestawu adaptacyjnego do camino na pelet za 8500 zł by mieć 5 klasę i ecodesign. Także bez jakichkolwiek tuningów instalacji.Ale taki zestaw wyposażony jest w palnik Kipi a on mi zbyt nie pasi, wolałbym np. Vipera. On z kolei chyba jest pozaklasowy bo brak jakiejkolwiek informacji na ten temat. Poza tym wolałbym na węgiel ;)

Zostało mi jeszcze dwa sezony. Jakoś będzie, tak czy owak. Dziękuję wam za zainteresowanie, odzew i informacje. Janjan, tobie szczególnie za danie zdalnego dostępu na esterownik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupisz Vipera czy Kipi to nie zrobi Ci kotła z klasą.

Zestaw adaptacyjny też tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeoczyłes. Gdzie masz certyfikat 5 klasy po takiej przeróbce? Camino to sprytnie napisał, będziesz spełniał wymagania, ale papierów na to mieć nie będziesz i za 4 lata ktoś Cię może o taki certyfikat poprosić. W dodatku ta cena też zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kotlycamino.pl/p/27/7678/camino-4-zeliwny-kociol-na-pellet-z-podajnikiem-o-mocy-15-kw-ecomax-850-ecodesign-kotly-na-pellet-kotly-zeliwne-kotly-c-o-.html

Certyfikat dotyczy nowych kotłów czy i tych po przeróbce ich zestawem? W końcu to samo wkładają do środka?

8500 zł za zestaw i papier to dużo? mam kocioł na 30 lat.. Ale Ty pewnie masz lepsze informacje... W linku jest certyfikat.

Więc kupię skampa :)

Edytowane przez witek4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat masz pod konkretny kocioł o konkretnej budowie i mocy. To nie jest tak że sobie włożysz palnik do śmieciucha i masz kocioł 5 klasy. 

Biorąc pod uwagę że nowe Ferroli Biopellet kosztuje jakieś 7500zl, palnik Kipi koło 5000zl to tak, zestaw kosztuje drogo.

Edit: aha, pytasz się czy z papierem 8500 to drogo. To najpierw ten papier pokaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se myślę jak prosty chłop: kotły Camino te śmieciuchy i te nowe z 5 klasą to to samo, niczego innego tam nie wymyślili. Dodali jakieś przegrody, jakiś wermikulit, zawirowywacze , obudowę i co tam jeszcze i zrobili certyfikat. To samo sprzedają jako modernizację. Te wkłady. Skoro do fabrycznego co ma w środku te same bebechy dają certyfikat to do modernizacji już nie? Chociaż to to samo?

Aż tak głupi i naiwny nie jestem . Czytam ze zrozumieniem chociaż staż mam skromny na forum. Nie myślę że kocioł który sprzedają teraz, to inny wyrób niż stary bo oba żeliwne a czas modernizacji do 5 klasy trwał za krótko by wymyślili nowy kocioł żeliwny. Nigdy nie myślałem że kupię palnik np kipi co ma 5 klasę , włoże do kotła i mam 5 klasę. 

Poza tym nie interesuje mnie Ferroli tylko Camino bo taki mam i może by była szansa go uratować. To jest tylko jedna z możliwości a kupię zestaw wyłącznie z certyfikatem. Będą kombinować, nie kupię. Logika prostego chłopa:) W drugim linku co podałem, masz dołączone świadectwa. Pewnie napiszesz że to dla fabrycznych bo te zestawy to całkiem coś innego, ot blachy i druty dla naiwniakow. 

8500 zł jeśli z certyfikatem to gwarancja spokoju na lata. Blaszane peleciaki mnie nie kręcą, jeśli taki będę musiał kupić to raczej na eko.

Na poważnie będzie to chyba jednak Skamp albo coś innego od nich.

Wejdź w link i przewiń zdjęcia dołączone. Tam masz świadectwa.

Edytowane przez witek4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest w Polsce prawo, papier dotyczy kotła wprowadzanego na rynek razem z tym papierem. Identycznie jest z CE. Z drugiej strony ten żeliwniak z przegrodami i zawirowywaczami to zapewne sprawność z certyfikatu to utrzymuje kilka dni, zanim wszystkie te zakamarki zarosną pyłem, a może i smołą. Gwara 8 lat jest na wymiennik, czyli standard jak dla zwykłego blaszaka. Na ten cały beton gwarancji już jak widzę nie ma. Dla mnie to taki Polonez pod koniec wieku- jakiś sentyment można mieć, ale eksploatacja to męka. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i OK :)

Skoro tak, to nie ma co tego ciągnąć . Trzeba kupić nowke sztukę ale na eko :)

Wasze argumenty i wnioski może są słuszne , nie wiem. Ale przyjmuję je raczej jako dobre i życzliwe rady:)

Narka.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jakiś mitycznych źródeł pelletu po 500pln, tylko jak większość 》 1000pln, to nawet się nie zastanawiaj. Do walki z pyłem węglowym i popiołem jesteś już zaprawiony :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.