Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana kopciucha


Domdiego

Rekomendowane odpowiedzi

Po 15 latach czas na wymianę pieca w kotłowni. Poszedł by w jakiś automat ale nie wiem co wybrać. Ogrzewanie domu i bojlera wchodzi w gre. Poszedłbym znowu w węgiel, ale te ustawy sejmikowe o smogu trochę mnie hamują. Jak długo będzie można palic w kotłach tych niskoemisyjnych? A jak juz sobie zakupie taki kociołek to paliwo do niego jest potrzebne jakies szczególne czy to ze składu lokalnego  - może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

skamp 12-ka i po temacie , ty musisz w tym roku wymienić kocioł niestety albo stety zależy , ekogroszku raczej nie zabraknie a na Śląsku masz go sporo np Chwałowicki czy z Piasta i kilka innych poza tym sporo ruskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na wymiana kopciucha
W nowoczesnym ekodesign to nawet dymu z komina nie ma.



Obecnie palę w kotle 4 klasy Ogniwo Eko Plus z palnikiem Batory10. W niedzielę rozmawiałem z sąsiadem i był przekonany, że gazem ogrzewamy dom

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia tež sasiad byl udziweny,kiedy samochod z weglom dojechal,smrodu i dymu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo palić to też trzeba umieć. To że ktoś ma kocioł 5 klasy nie znaczy że potrafi odpowiednio ustawić sterownik. Źle ustawiony kocioł może tak samo kopcić jak tzw śmieciuchy.
Mnie też czeka wymiana ale dopiero moze w przyszłym roku. Nie wyrzucę na śmietnik bezklasowego 5 letniego kotła bo jacyś tam genniusze mają takie widzimisię.
Niech dadzą kasy na pokrycie conajmniej 70% kosztów to wymienię nawet i jutro.
Z tego co mi wiadomo to kary będą nakładać ale dopiero po 2023 roku.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Major33 napisał:

Spokojnie węgla zgodne z normami krajowymi i europejskimi nie zabronią ci palic szczególnie ze chcesz mieć nowoczesny piec.

 

Kraków? Przymiarki do zakazu węgla w miastach do 2030 roku a na wsi do 2040 roku? Wszystko mogą zakazać jeśli będą chcieli i już się do tego szykują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajniku ciežko pokopczyc,nikt nie chce i nie bedzie dlugo wybierac z popielnika niespalony opal,cos z tym szybko zrobi.To reczno ladowana 5ka bedzie nadal kopciuchom w rekach Patow i Matow,bufor niebufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.