Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie grzejnika dekoracyjnego


Krzysied753

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z grzejnikiem dekoracyjnym "Blyss Wickham" nie grzeja zewnetrzne szczebelki i tak jakby po przekatnej .  Jak powinien byc prawidlowo podlaczony ? Teraz mam na górze po lewej zasilanie ,a na dole po lewej powrót

 

Link do grzejnika:

https://www.castorama.pl/grzejnik-dekoracyjny-blyss-taunton-180-x-48-cm-bialy-id-1063727.html?utm_source=aff_hvacpr&utm_medium=feed&utm_campaign=ongoing_2021

IMG_20210508_214539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sambor napisał:

Daj powrót po prawej stronie, oczywiście na dole.

To nic nie zmieni będzie niebieskie po drugiej stronie . Raczej ma zdławiony powrót . za wąski grzejnik żeby łączyć krzyżowo .

41 minut temu, Krzysied753 napisał:

A zasilanie jest ok ?

Niebieskie to zimne , nawet nie letnie

IMG_20210508_221512.jpg

Odkręć zaślepkę na dolnym zaworze i i kluczem imbusowym wykręć śrubę regulacyjną w lewo o pół obrotu ., jak będzie mało to o kolejne pół tylko nie przesadź bo w niektórych zaworach możesz wykręcić  całą i spuścisz wodę . Jak nie pomoże to szukaj grzejników w których jest najcieplejszy powrót i w nich zrób odwrotnie - wkręcaj po pół obrotu . A najlepiej tylko że najwięcej roboty , wkręć wszystkie regulacje na powrotach we wszystkich grzejnikach  do oporu a później wszystkie wykręć o tyle samo oczywiście jeśli to instalacja w domu a nie w mieszkaniu w bloku ., bo jak w bloku to wariant pierwszy ( wykręcanie ) .Górne zawory otwarte na max przy tej regulacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wysoki grzejnik powinieneś go potraktować jak drabinkę łazienkową i zasilić od dołu . Przynajmniej by grzał równo od góry . Nie wiem co to za firma brak danych technicznych  .Tak jak jest podłączony to żeby grzał cały to będzie musiał mieć niezły przepływ . Chyba bez ograniczenia przepływu we wszystkich pozostałych grzejnikach się nie obejdzie . Te zewnętrzne profile to może być element konstrukcyjny / usztywniający całość dlatego są zimne .

Dobra potrzebna próba nie wymagająca narzędzi . Zamykaj po kolei pozostałe grzejniki zaworami i obserwuj kiedy zacznie grzać cały ( przynajmniej te 6 środkowych żeberek   )Te zewnętrzne prawdopodobnie są tylko konstrukcją . Napisz ile grzejników musiałeś zamknąć a ile zostało odkręconych , po zamknięciu kolejnego  odczekaj kilka minut  i sprawdź ten dekoracyjny . Jak to sprawdzisz to napisz o efektach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonałeś mnie . Pompa na 3 + przymknięte grzejniki  to tam woda zasuwa jak w kranie . Coś mi sie wydaje że ktoś pomylił zasilanie z powrotem . Weź no sobie porównaj temperaturki na śrubunkach z której strony grzejnik sie wcześniej robi ciepły . No chyba że powietrze stało w rurach a pompa je przepchneła zobaczysz po jakimś czasie . Te skrajne rury dalej zimne ( pytam z ciekawości ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.