Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie grzejniki wybrać?


smiley34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Podejrzewam, że już kiedyś był taki temat, ale nie mogę nic znaleźć. 

Potrzebuje kupić kilka grzejników do domu do instalacji mieszanej, podłogowa i grzejniki. Myślałem że wybór będzie łatwiejszy, ale przygniotła mnie ilość producentów. W związku z tym prosiłbym o polecenie producentów których ofertę warto rozważyć. Oczywiście w rozsądnych pieniądzach. 

Jeśli chodzi o rodzaj grzejnika to szukać grzejników płytowych? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię płytowe Diamond z Krakowa. Świetny stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowane alu żeberkowe Ferroli. 10 lat nic się nie dzieje, nie zżółkły. Cena trochę wysoka ale jakość naprawdę dobra. Na poddaszu będę montował trzy grzejniki i myślę teraz o KFA, mają podejścia na dole i podobno nie "reagują" z Cu. Coś takiego;

https://allegro.pl/oferta/kfa-grzejnik-aluminiowy-g350-f-d-dolny-15-sztuk-8561861172?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia x zapotrzebowanie  ciepła W/m2  - wyliczone na stronie cieplowlasciwe.pl

Temperaturę odczytaj na piecu.... :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki piec planujesz zamontować? 

Zresztą jaki by nie był to licz grzejniki na 55*C. 

Znajdź tabele mocy grzejników na stronie  Purmo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo dobrych producentów byle nie produkty z marketu budowlanego .  Lepiej zapłacić nieco więcej za dobry produkt , który posłuży  sporo lat niż produkt , który po 3 latach cieknie. Tak miał mój kuzyn z grzejnikami z marketu .  Zapłacił taniej o 30%  i  już 2 wymienił po 3 zimie. Ja mam Kermi  X2 są bardzo dobre  i są tak samo białe jak w chwili zakupu   , a minęło ponad 5 lat. Są już skryzowane  i to też jest zaleta. . Tak jak napisał jeden z przedmówców  zobacz na stronie producenta   w katalogu i wybierz  55/45. Ja mam też w domu przewymiarowane bo mam system podwójny i sobie go chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55/45 to jest temperatura zasilania i powrotu.grzejnik panelowy ma podłączenie boczne albo dolne tzn od spodu.Jestem laik ale jak dla mnie grzejnik panelowy bardziej estetyczniej wygląda w pomieszczeniu jak żeberkowy.Dużo ludzi chwali Purmo drudzy diamond a znowu inni innej firmy ale to kwestia gustu ale jak wiadomości mi o gustach się nie dyskutuje.tanie grzejniki potrafią szybko z białych zrobić się żółte.Ja chyba osobiście wybiorę Diamonda najwyżej za parę lat się wymieni ale jeszcze to kwestia przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ofertę diamonda w oparciu o straty ciepła obliczone z kalkulatora na stronie purmo, z tego wychodzi, że aby przewymiarować choć trochę grzejnik 55/45 musiałby on mieć wymiary przynajmniej 600x1800 co wydaje mi się dość sporym meblem. 
Jest to nowy dom z nowymi oknami, pokój z dwoma ścianami zewnętrznymi, jedno okno balkonowe i jedno zwykłe, do tego lekkie skosy ( nie jest to najwyższa kondygnacja, bo jest jeszcze nieużytkowy strych)  

EDIT:
skorzystałem z tego kalkulatora: https://www.regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html
to tutaj wychodzi to znacznie lepiej, bo tam straty wychodziły  z przedziału 1200-1300W
natomiast tutaj około 750W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz dla jakiej temperatury jest podana moc grzejnika. I pamiętaj że są grzejniki jedno- dwu- i trzypłytowe  - czyli seria 11, seria 22 i seria 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem, że są kilku płytowe, ale jak to wygląda w praktyce? faktycznie różnie się wybiera czy 90% osób wybiera 2 płytowe?

 

3 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Ja tam jestem zdania ze grzejniki zawsze warto przewymiarowac. Mozna je wtedy zasilac woda o nizszej temp.

Właśnie nie pierwszy raz o tym słyszę, ale mam pytanie, co to znaczy w tym przypadku? Jakiego rzędu przewymiarowanie ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Najlepiej do wielkosci ogrzewania podlogowego :) A tak na powaznie  to na tyle duze, zeby nie wygladaly jakos szeptnie. Nie zawsze i wszedzie taki trojplytowy bedzie wygladal dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Visitor1230 napisał:

Najlepiej do wielkosci ogrzewania podlogowego :) A tak na powaznie  to na tyle duze, zeby nie wygladaly jakos szeptnie. Nie zawsze i wszedzie taki trojplytowy bedzie wygladal dobrze. 

ale, prędzej skłaniać się ku trójpłytowym czy raczej dwópłytowe? czy zależnie od zapotrzebowania na moc.
Wiadomo, że czym większy tym lepiej, ale akurat mam takie miejsce na nie w dwóch pokojach, że mogę dać spore grzejniki. Tylko pytanie, czy jeśli z obliczeń wychodzi mi powiedzmy 800 to grzejnik dobierać 900 czy 1000 czy może jeszcze większe?  chodzi mi o to żeby nie przesadzić w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.