Skocz do zawartości
IGNOROWANY

grzejniki akumulacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Tę pozyskaną w nadmiarze energię z fotowoltaiki , możesz zdecydowanie bardziej racjonalnie wykorzystać, czy to do ciepła czy też chłodu. 

Zamiast kupować używane grzejniki o "kosmicznych cenach", zakup za tą samą cenę jedną pompę ciepła.  

Ja nie chce kupowac grzejnikow do ogrzewania calego domu. Myslalem tylko o 1 lub 2 grzejnikach do dogrzewania. Ich koszt wyniesie 2 tys zl, a koszt pompy kilkanascie/kilkadziesiat tys zl. Nie mam podlogowki tylko kaloryfery a do nich podobno pompy sa sporo drozsze. Nie stac mnie teraz na pompe ciepla.

Jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, An3ej napisał:

Pozatym cieplo jest akumulowane i oddawane dluzej

Ty nic nie musisz akumulować. Grzej wtedy kiedy ciepła potrzebujesz „tu i teraz”. Akumulację masz po stronie operatora sieci energetycznej. O „efektywności” wspomniał kolega wyżej…

Podsumowując: wybij sobie te grzejniki z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, znam zasadę dzialania ale wszystko rozbija sie o koszt. Przy takich kaloryferach jak mam musialbym podwoic liczbe paneli (  koszt kilkanascie tys) i pompe ciepla (ponad 20 tys zl). Na chwile obecna mnie na to nie stac. Jesli przy obecnej instalacji PV wyprodukuje kilkaset kWh wiecej niz zyzyje to chce to spozytkowac przy pomocy grzejnika, grzalki w bojlerze, itp

11 minut temu, PioBin napisał:

Ty nic nie musisz akumulować. Grzej wtedy kiedy ciepła potrzebujesz „tu i teraz”. Akumulację masz po stronie operatora sieci energetycznej. O „efektywności” wspomniał kolega wyżej…

Podsumowując: wybij sobie te grzejniki z głowy.

ze wzgledu na akumulacje czy ze uzywane?

10 minut temu, HarryH napisał:

Dajcie sobie spokój, przecież to troll jest:

 

Tak, troll reklamujacy bojlery Ermetu, podajniki ekoenergii i grzejniki uzywane jakiejś lodzkiej firmy. Genialny jestes ze na to wpadles. Kazda z tych firm placi mi kokosy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz przeczytać to co sobie wymyśliłeś. Kup ten stary wynalazek i pochwal się efektami za rok.
Nadmiar Energi można znacznie lepiej spożytkować. Np instalując grzalke w instalacje CO czy też montujac bufor 500l obok kotła. W okresie przejściowym ogrzejesz sobie wszystkie pokoje bez ich miejscowego przegrzewania. Przy takim akumulacyjnym gorąco bardzo gorąco będzie w jego okolicach niczym jakbyś w pokoju postawił tzw koze.
Wszyscy to właśnie chcą ci piwiedzieć że twój zamysł nie ma najmniejszego sensu no ale zrobisz jak uważasz.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miał na myśli wlasciciel tych wynalazków, przedstawiajac termometr, który wskazuje 18 stC. Bo ja nie rozuniem. 

A druga sprawa, to : Nadmiar kilkuset kw ( a dokladnie nie wiadomo ile tych setek będzie, bo jeszcze nie ma nadprodukcji), to kupowanie czegos za tysiace mija się z celem. Zwykly grzejnik 1:1 z nadmuchem i termostatem i czapka z daszkiem. Wykorzystać te kw i grzać całe centralne. 

 

 

Screenshot_2021-08-12-08-12-30-1.png

Screenshot_2021-08-12-08-12-23-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemyslaw85 napisał:

Ty chcesz przeczytać to co sobie wymyśliłeś. Kup ten stary wynalazek i pochwal się efektami za rok.
Nadmiar Energi można znacznie lepiej spożytkować. Np instalując grzalke w instalacje CO czy też montujac bufor 500l obok kotła. W okresie przejściowym ogrzejesz sobie wszystkie pokoje bez ich miejscowego przegrzewania. Przy takim akumulacyjnym gorąco bardzo gorąco będzie w jego okolicach niczym jakbyś w pokoju postawił tzw koze.
Wszyscy to właśnie chcą ci piwiedzieć że twój zamysł nie ma najmniejszego sensu no ale zrobisz jak uważasz.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy 
 

Nie zainstaluje bufora ze wgledu na wielkość kotlowni ktora byla przewidziana pod gaz. Piec z podajnikiem wcisneli we wneke i teraz zeby sprawdzic stan slimaka musze piec demontowac. Mam problem nawet z postawieniem zwyklego bojlera 200 litrow zeby potem w razie czego zdemontowac kociol i wstawic nowy lub wymienic slimak. Bufora sobie do pokoju nie wstawie.

Godzinę temu, Trener40 napisał:

Co miał na myśli wlasciciel tych wynalazków, przedstawiajac termometr, który wskazuje 18 stC. Bo ja nie rozuniem. 

A druga sprawa, to : Nadmiar kilkuset kw ( a dokladnie nie wiadomo ile tych setek będzie, bo jeszcze nie ma nadprodukcji), to kupowanie czegos za tysiace mija się z celem. Zwykly grzejnik 1:1 z nadmuchem i termostatem i czapka z daszkiem. Wykorzystać te kw i grzać całe centralne. 

 

 

Screenshot_2021-08-12-08-12-30-1.png

Screenshot_2021-08-12-08-12-23-1.png

Doklatnie nie wiadomo bo dziala dopiero od konca kwietnia , ale nakrecila juz 3400 tys kWh przy rocznym zuzyciu 4400, wiec jakies nadwyzki beda. Nie oczekuje informacji na temat innych rozwiazan bo ze wzgledu na ilosc miejsca na ten moment nie wchodza w gre.  Napewno kupie jakis grzejnik/i elektryczny/e do konspcji nadwyzki pradu. Interesuje mnie tylko kwestia jaki elektryczny bo nie wiem jakie sa lepsze , jakie gorsze a moze wszystko jedno. Oczekiwalem tylko informacji dotyczacych grzejnikow elektrycznych a nie wszystkich mozliwych, lepszych rozwiazan, ktore na ten moment i tak nie sa realizowalne w moim przypadku. Widze jednak ze raczej tu nie dowoem sie zbyt wiele w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.