Skocz do zawartości
IGNOROWANY

grzejniki akumulacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w przejsciowym okresie zamierzam wykorzystac nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej przez fotowoltaike. Na olx znalazlem ogloszenie, gdzie jakas firma zachwala niemieckie, elektryczne grzejniki akumulacyjne. 

Może ktoś znajacy temat wypowiedzieć sie o tym co piszą?

https://www.olx.pl/d/oferta/tanie-ogrzewanie-grzejnik-elektryczny-nie-piec-gaz-podczerwien-mata-pv-CID628-IDJuROz.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sambor napisał:

To zwykłe olejaki, jaka w nich akumulacja.

Nie znalazlem zadnej informacji, ze to sa grzejniki olejowe,ale dzieki za wskazówkę. Dopytam.

17 minut temu, An3ej napisał:

Nie znalazlem zadnej informacji, ze to sa grzejniki olejowe,ale dzieki za wskazówkę. Dopytam.

Zadalem pytanie i czekam na odpowiedź. 

W tresci ogłoszenia znalazlem:

"Są to najwyzszej jakosci grzejniki akumulacyjne renomowanych firm jak Elkatherm,Lucht,Thermotec,Evo -posiadają najcięższe sprasowane pod duzym cisnieniem wklady akumulacyjne"

Gdzie ju jest cos o oleju? 

39 minut temu, sambor napisał:

To zwykłe olejaki, jaka w nich akumulacja.

Odpowiedź w załączeniu. Ponoć nie ma to nic wspolnego z tym co piszesz o oleju. 

Masz jakies doswiadczenia dotyczace takich grzejników?IMG_20210811_104025.png.13dce31090d5eda14c0b3ed22b17937a.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się jeszcze ile taki grzejnik waży?

Akumulacja ciepła polega na magazynowaniu ciepła w masie grzejnika nagrzewanej grzałką, a następnie ciepło jest pobierane podczas stygnięcia pieca/ grzejnika akumulacyjnego.

Sprawdzałeś pewnie na stronie np Dimplexa ile takie grzejniki/piece ważą.

Porównaj i pomyśl gdzie ta "akumulacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sambor napisał:

Spytaj się jeszcze ile taki grzejnik waży?

Akumulacja ciepła polega na magazynowaniu ciepła w masie grzejnika nagrzewanej grzałką, a następnie ciepło jest pobierane podczas stygnięcia pieca/ grzejnika akumulacyjnego.

Sprawdzałeś pewnie na stronie np Dimplexa ile takie grzejniki/piece ważą.

Porównaj i pomyśl gdzie ta "akumulacja".

Rozrozniasz pojecie pieca od grzejnika czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sambor napisał:

A czym to się różni "znawco" w tym przypadku - jedno i drugie ma wtyczkę, jedno i drugie można przestawić.

I nie cytuj ostatniego postu! 

Zelazko tez ma wtyczke i tez mozna przestawic wiec to tez piec elektryczny w twoim rozumieniu. Przestan już tu pisac, bo nie mam ochoty cie wiecej czytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, An3ej napisał:

Cześć,

w przejsciowym okresie zamierzam wykorzystac nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej przez fotowoltaike. Na olx znalazlem ogloszenie, gdzie jakas firma zachwala niemieckie, elektryczne grzejniki akumulacyjne. 

Może ktoś znajacy temat wypowiedzieć sie o tym co piszą?

Uwaga kolejny naganiacz na stare grzejniki/ piecyki elektryczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć dni temu się zarejestrował,a pyszczy jak stary,forumowy wyjadacz

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Popcorn1 napisał:

Pięć dni temu się zarejestrował,a pyszczy jak stary,forumowy wyjadacz

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jakie to ma znaczenie kto kiedy sie zarejestrowal odnosnie wolnosci wypowiedzi? Dla nowo zarejestrowanych jest ona ograniczona, czy może istnieje fala tak jak kiedyś w wojsku? Smiech na sali.... Zasady dobrej kulturalnej dyskusji sa uniwersalne i obowizuja każdego. Myslisz ze robi na mnie wrazenie negowanie innych tylko dlatego, ze kros jest dlugo zarejestrowany i aplikuje na eksperta? 

Założyłem post po to aby dowiedziec sie czy ktos ma doświadczenia. Ekspertowi nawet nie chcialo się nawet doczytac.  Pisze mi ze olejowe, odpowadam ze nie, to wymysla inne dyrdymaly dla zasady i tylko po to zeby pokazac mi swoja wyzszosc. Paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor chciał Ci uzmysłowić, że taki grzejnik zwany akumulacyjnym ma swoją wagę. Nie twierdził że to są olejaki,a że wyglądają na nie.
A zasady kulturalnej rozmowy to Ty naruszyłeś pisząc do niego ironicznie czy rozróżnia piec od grzejnika.
To człowiek,który od lat siedzi w tej branży i posiada sporą wiedzę,oraz doświadczenie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Popcorn1 napisał:

Sambor chciał Ci uzmysłowić, że taki grzejnik zwany akumulacyjnym ma swoją wagę. Nie twierdził że to są olejaki,a że wyglądają na nie.
A zasady kulturalnej rozmowy to Ty naruszyłeś pisząc do niego ironicznie czy rozróżnia piec od grzejnika.
To człowiek,który od lat siedzi w tej branży i posiada sporą wiedzę,oraz doświadczenie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


 

Nie wiem w jakiej branży siedzi i nic mi do tego. Od ironii i niegrzecznego tonu to nie ja zaczynalem. Trzeb przeczytać spokojnie i uwaznie to co napisane w ogloszeniu a nie zarzucac mi ze cos reklamuje. Gdybym reklamowal to bym o to nie pytal. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, An3ej napisał:

Widać, ze niektorzy sa bardzo zyczliwi i tyskają uprzejmoscia. Zamiast poinformować nowa osobę o regulaminie forum 

 

A musiałem ten ostatni wpis zacytować... 

 

Głupich nie sieją, sami się rodzą... Założyłeś konto, wiec powinieneś się zaprzyjaźnić z regulaminem. 

 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, An3ej napisał:

w przejsciowym okresie zamierzam wykorzystac nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej przez fotowoltaike. Na olx znalazlem ogloszenie, gdzie jakas firma zachwala niemieckie, elektryczne grzejniki akumulacyjne

Czesc @An3ej

Dlaczego chcesz kupować grzejnik akumulacyjny do PV? Naprodukowales aż tyle prądu w II taryfie?

Być może umowa z dostawca energii umożliwia rozliczenie taryfowe i przeniesienie nadwyżki do I taryfy? Pomysł o jednej taryfie na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Trener40 napisał:

 

A musiałem ten ostatni wpis zacytować... 

 

Głupich nie sieją, sami się rodzą... Założyłeś konto, wiec powinieneś się zaprzyjaźnić z regulaminem. 

 

Sam do tego doszedlem i to bez twoich podpowiedzi. Jest tam tez cos o szacunku i uprzejmosci, nie uzywaniu krzyku, itp ...

 Wiec chyba rowniez powinienes sie z nim zaprzyjaznic. Czy elita juz nie musi? 

17 minut temu, PioBin napisał:

Czesc @An3ej

Dlaczego chcesz kupować grzejnik akumulacyjny do PV? Naprodukowales aż tyle prądu w II taryfie?

Być może umowa z dostawca energii umożliwia rozliczenie taryfowe i przeniesienie nadwyżki do I taryfy? Pomysł o jednej taryfie na przyszłość.

Cześć PioBin

mam taryfe G11.  Będę mial raczej nadprodukcję. Oczywiscie nie chce tego oddawac za darmo dystrybutorowi. W okresie przejsciowym: pozna wiosna, wczesna jesien byc moze pojade troche na pradzie zamiast palic caly czas w piecu. W taki sposób chce skonsumowac nadwyzki. Zmieniam tez stary bojler na wiekszy z grzalka w opcji. Jesli chodzi o te grzejniki elektryczne to bede to  traktowac  tylko jako dogrzewanie w pewnym okresie a nie stale zrodlo ogrzewania w okresie zimowym.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj źle zaczynasz przygodę z forum...oj źle Tyle w temacie...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, An3ej napisał:

mam taryfe G11

To po co Ci te grzejniki akumulacyjne? Bez sensu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to zeby zuzyc nadwyzke wyprodukowanego pradu, ktora zgodnie z umowa z dystrybutorem energii mozna skonsumowac do roku od jej wyprodukowania.  Potem przepada. Zamienie ten prad na cieplo za pomoca grzejnika. W tym czasie nie bede zuzywac ekogroszku.

27 minut temu, Popcorn1 napisał:

Oj źle zaczynasz przygodę z forum...oj źle emoji848.png Tyle w temacie...emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jak juz mnie "obszczekales" to lec dalej uswiadamiac innych i nie zawracaj mi gitary. A propos, piszesz nie na temat od kilku postow a to jest niezgodne z regulaminem z ktorym jestes ponoc tak bardzo zaprzyjazniony. Nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, An3ej napisał:

Zamienie ten prad na cieplo za pomoca grzejnika

to kup „zwykły” grzejni, może być tez grzałka wpięta do CO. Ten akumulacyjny nie jest Ci do niczego potrzebny. Czy rozumiesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, An3ej napisał:

,,, Zamienie ten prad na cieplo za pomoca grzejnika. ,,,

Tę pozyskaną w nadmiarze energię z fotowoltaiki , możesz zdecydowanie bardziej racjonalnie wykorzystać, czy to do ciepła czy też chłodu. 

Zamiast kupować używane grzejniki o "kosmicznych cenach", zakup za tą samą cenę jedną pompę ciepła.  

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zrodlo pradu tylko po to zeby zuzyc nadwyzke moze byc dowolne, ale chodzi  o to zeby zrobic to z najwieksza efektywnoscia. Wydaje mi sie ze elektryczne grzejniki akumulacyjne maja lepsza efektywnosc niz np. olejowe. Pozatym cieplo jest akumulowane i oddawane dluzej (nawet jak juz nie pobieraja pradu) niz przy uzyciu farelki czy promiennika, ktore grzeja tylko kiedy pobieraja prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.