Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ogrzewaniem Domu Kotłem Krzaczek Skg


Veriatron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 200m2 dom, ocieplone jest tylko piętro, boiler ma 120l, okna są 3-komorowe. Kocioł to Krzaczek SKG-2.0 (24kW). Tepmeratura na nim spada zbyt szybko, miał on trzymac temperature a tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Zasypuje go do pełna ale nic to nie daje, grzejniki sa ciepłe ale w domu i tak panuje niezbyt wysoka temperatura. Co robię źle? Ktoś ma ten kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kocioł jaki jest kazdy widzi ,napewno to trzeba sobie powiedziec ze kocioł jest za mały ,z tego kotła spawnie nie wyciagniesz tyle zeby długo trzymał ,niestety musiałbys miec ze dwa modele wyzej to wtedy bys nawet dobe grzał bez dochodzenia do kotła

co do ciepła w domu i ciepłych grzejników ,to nie wiem na ile sa one ciepłe ,podejzewam ze masz dom z lat 80-90 z duza akumulacyjnoscią a tu trzeba pzynajmniej dac w palnik ze dwa dni aby zakumulowac ciepło czyli daj na kotle z 80st i cały czas az w domu zrobi sie o jeden stopien cieplej niz chcesz miac i pozniej dopiero zacznij palic normalnie trzymając sobie 45-50st tak zebys tylko pokrywał straty ciepła a tak na przysłosc to nigdy nie kupuje sie kotła na styk zwłaszcza do wieszych budynków

gdybys kupił kocioł z górnymi połkami -wymiennikiem ,miałbyc wiekszą komore zasypową i mniejszy problem ze stałopalnoscią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem może nie leży po stronie mocy kotła a operatora - kotłowego. Moc moim zdaniem jest akuratna zakładając że instalacja jest zrobiona na odpowiedni parametr i ktoś coś policzył a nie wszystko z "kapelusza" montera. Automatyk dobrze prawi z tą akumulacją. Mój budynek przy obecnej huśtawce pogodowej reaguje jak pisze automatyk... tzn jest ciepły do czasu gdy tem. na zewnątrz jest niezmienna. Gdy np tydz temu się ochłodziło to kocioł zeżarł z 35 kg w jedną noc ale dopiero w drugim dniu ochłodzenia. Miał porcje energii którą kocioł podtrzymywał lecz brakło jej w chwili oziębienia i kocioł musiał sobie z tym poradzić. Dziś np grzał może z 3 godz. bo jest ciepło z wczoraj.... itd ( dziś się bardzo ociepliło na zewnątrz). Refren... może trzeba napisać coś więcej ( tzn ile już ten kocioł pracuje w tej kotłowni i czy jest pierwszym kotłem coś więcej o mieszkaniu izolacji i Twoich oczekiwaniach). Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku to zaden kociol nie pomorze tak podejrzewam ze kolega ma 1zimny domek 2 pewnie grawitacje 3 nienajlepszą instalacje 4 to wszystko sie wiaze z; zamalym kociołkiem 5 no i palaczem niech on cos powie wiecej o instalacji domku itp w jego sytuacji to nawet mercedes za 10tys niepomoze :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.