Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko Plus M 20kw - problem - bardzo wysoka temperatura spalin ( eko. PGG Karlik )


superenduro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie tzn. temperatura spalin 152 - 160*C mimo nadmuchu 32% 

Dom 180 m powierzchni użytkowej ( okna 3 szybowe ale dom nie ocieplony ale mury 40 cm/strop ocieplony ) wiec bliżej przewymiarowania kotła, na pewno nie jest za słaby. Więc wysokiej temp.spalin być nie powinno. Producent podaje temp.spalin 170*C czy pracy na mocy nominalnej czyli 20kw. 

Ekogroszek Karlik workowany prosto ze strony www.
Wszystkie zawirowywacze w środku.
Kocioł świeżo wyczyszczony.
Posiadam RCK

A jakby tak wyjąć jeden zawirowywacz i zasłonić jeden otwór pionowy/spalinowy cegłą szamotową żeby zatrzymać dłużej ciepło/być może obniżyć temperaturę spalin  ? : ) Innych pomysłów aktualnie nie mam. Proszę o radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Trochę faktycznie 20kw na 180m2 to jakby w oknach folia tunelowa była byłoby jak sam raz. Temp spalin .... jeśli ster ma czujnik to zapewne bierze pod uwagę odczyty z tego czujnika, generalnie temp spalin obniżą właśnie zawirowywacze, i może także to zrobić deflektor. Np ja kilka dni temu wymieniłem z wypukłego na wklęsły i spaliny nieco spadły tak ok 15° mam też zawirowywacze. Czystość wymienika ma też wpływ na spaliny. I np gdy za oknem jest w miarę ciepło, a trzeba już grzać po prostu rzadziej czyszczę kocioł, a nie czyszczony ma wyższe spaliny ,po wyczyszczeniu spaliny nawet do 40 ° idą niżej. Kolejna rzecz miejsce usytuowania czujnika spalin ma też znaczenie na odczyt,.bo na temp spalin żadnego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorty nie zatrzymasz, pali w górę nie oddając ciepła od dołu na wymiennik.

Jakie podawanie i nadmuch - takie emisje, moc, temp. spalin.

Oni na badaniach zapewne mieli węgiel 29-30MJ, trzeba zobaczyć na ateście.

Na badaniach tez palnik musieli sliconem doszczelnić gdzie się da, bo inaczej by nie wyszło. Możliwe,że zaklejali też te zaślepki na powrotach góra-dół.

Na badaniach dobrali tez wszystko z ręki a nie automatu patrząc na przyrządy pomiarowe.

 

Karlik ma w porywach pod 27MJ więc to ciut słabszy węgiel od tych najdroższych, ale już z wyższej półki i najmniej problemowy w spalaniu z tych mocniejszych.

W domu jak masz 150-160 na spalinach, to nie ma tragedii, komin tez bardziej szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superendura, a co to wydarzyło się , że  od kilku dni temperatuta spalin tak zmalała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że jednak nie miałem założonego 3eciego zawirowywacza. W tym momencie są już założone wszystkie czyli 3 sztuki. Albo najbardziej istotny jest ten środkowy bo to własnie u mnie po jego założeniu obniżyła się temperatura spalin blisko o 70stopni ale najważniejsze jest to żeby były 3 sztuki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.