Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik z podajnikiem Eco 25 kw


Czarekurb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy ktoś na forum ma podajnik z palnikiem eco 25 kw firmy Żeliwny która już chyba nie istnieje. Kupiłem piec z tym palnikiem w firmie Witkowski. Ogólnie piec zrobiony dobrze, trudno się do czegoś przyczepić, używam go z sterownikiem SKZP-2 który ma spore możliwości i uważam że jest to dobry sterownik. Natomiast mam zastrzeżenia co do palnika, nie wiem czy tylko ja mam z nim kłopoty czy jest to nie udana konstrukcja, chciałbym przeczytać opinii innych użytkowników tego palnika. Obecnie zaczęłem drugi sezon pracy, pierwszy paliłem miałem bo został mi z  innego kotła, jakoś to się udało ustawić. Teraz palę ekogroszkiem i ciężko wychodzi w górę mimo ustawionej bardzo małej kaloryczności i małego potencjału podajnika nie chce wypychać. Dziś rozebrałem go żeby wyczyścić i obejrzeć wnętrze, wydaje mi się że jest zła konstrukcja przeciwzwoju ślimaka i tu jest problem, bo sam ślimak nie jest wytarty (ciężko żeby po jednym sezonie grzewczym się wytarł). 

Proszę o opinie użytkowników tego palnika czy tylko ja mam problem z nim czy to jest nieudana konstrukcja.

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam że zapytam kocioł jakiej mocy? Może 15kw?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Miałem zestaw kotła 15 kW to palnik 19 kW. od tego samego producenta i kontrolera skzp-02. Miałem problemy z paleniem, ale przeczytałem ten wątek i wszystko się udało. Korzystałem z zestawu przez dwa lata, teraz mam inny. Sprawdź płytę montażową palnika do kotła, jeśli występuje problem. Wprowadź rzeczywiste wartości do sterownika: moc, pojemność podajnika, wartość opałową (średnią) paliwa, a wszystko, co musisz zrobić, to wyregulować powietrze. Możesz także umieścić deflektor nad palnikiem, będziesz mieć lepsze spalanie i czystszy wymiennik ciepła. Miałem jeden.

image_888257.jpg.663bd4a32cdbdbfa50eeb7b92efd853b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się to opanować, mały problem jest z tym że im więcej paliwa tym lepiej podaje, ale może złapie jakiś średni potencjał podajnika. Deflektor będę robił z bębna hamulcowego a w środku będzie krążek żeliwny z kuchni grudziądzkiej. Zobaczę czy poprawi się spalanie bo obecnie trochę potrafi przykopcić. Może jakoś to ogólnie ogarnę ale mam wrażenie że nie jest to udany palnik i myślę nad wymianą na Aredo Iron R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał proszę wprowadzić rzeczywisty, taki jaka jest wydajność tego podajnika, kaloryczność taka, jaką deklaruje producent opału.

Jak to ma poprawnie pracować, skoro podstawowe ustawienia nawęglania palnika są za przeproszeniem "na pałę". Sterownik pracując na fałszywych danych nie będzie poprawnie pracował.

Problemem z podawaniem opału w przypadku tego palnika może być przeciwzwój, który należy przyszlifować w poniższy sposób, a od razu zmieni się jakość nawęglania palnika. Nie będzie mielenia opału na miał, tylko wypychanie do góry.

20171219_095343-1.thumb.jpg.7eaceac2df925ef1f6cf5c203eaf947d.jpg

20171219_102637-1.thumb.jpg.410bea5d363db40b6fa04f14e17a4f8f.jpg

20171219_102623-1.thumb.jpg.9ec70c2c9075c6caf8cbe460d704f3bf.jpg

Proszę również sprawdzić, czy blacha osadzająca palnik w kotle wygląda, jak ta na rysunku technicznym, czy może ma jedną wielką wspólną dziurę dla kanału powietrznego i węglowego, przez co powietrze dostaje się do kanału węglowego i ma to bardzo duże znaczenie na niepoprawny proces spalania. Jeśli jest jedna dziura należy wspawać kawałek blachy rozdzielający kanały powietrzny i węglowy.

919273710_blachaosadzajca.jpg.7b1eb699df41d629a241347671bd0ef5.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę na tą przerwę miedzy kanałem węglowym i powietrznym zaraz po zakupie pieca bo gdzieś na forum spotkałem się że wcześniej te piece miały taką wadę że była przerwa i był problem z powietrzem które trafiało też od razu do kanału węglowego. U mnie jest w porządku, wczoraj przy rozbiórce pieca wszystko uszczelniłem dodatkowo uszczelniaczem kominowym 1500 stopni. Na razie nie widzę problemu z powietrzem. Co do nastaw to w ubiegłym sezonie paliłem miałem, teraz ekogroszkiem i muszę poobserwować i wyczuć odpowiednie nastawy naweglania i powietrza. Jeżeli chodzi o potencjał to wsypałem 50 kg ekogroszku, spaliłem, wyliczyłem potencjał ale wcale się nie zgadzał przy pełnym zasypie, dlatego teraz potencjał podajnika wylicze ze spalania całego zasobnika, widać jak jest pełen jest większy nacisk i  na początku podaje ciut więcej niż jak jest poniżej połowy zapełniony zbiornik. W sumie nic nie jest ustawiane na pałe, sterownik skzp-2 poznany dobrze więc tylko chodzi o obserwacje i złapanie właściwych nastaw. Dziękuje za zdjęcie przeciwzwoju, czy to faktycznie pomaga przy podawaniu ? Sprawdzony patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem powyżej i nie widzę powodu, aby ponownie pisać to samo i zachwalać takie rozwiązanie. Jeśli nie jesteś przekonany, to go nie stosuj.

Traktuj to jak "lekarstwo od znachora" na Twój problem - czy go użyjesz Twoja sprawa. 22.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego lekarstwa znachora skorzystałem. Jestem mile zaskoczony poprawą spalania w ekoenergii 25-35. Myślę że jeszcze za mało zebrałem żeliwa, ale to były moje takie pierwsze koty za płoty, więc i duże obawy były. Teraz bym zebrał jeszcze z 5 mm.

 

ss2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dziękuje, każda chęć pomocy jest warta podziękowania. Zastanawiam się tylko czy po przeróbce nie pogorszy się podawanie miału jak by była taka potrzeba. Może warto mieć dwa ślimaki, jeden z przeróbką drugi bez. Może zaryzykuje i kupie ślimak w celu eksperymentu. Fajnie pewnie by było znaleźć pasującą dyszę do tego palnika która by była węższa ale z kołnierzem, pewnie to też by pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przeciwzwój podobno ma być pomocny przy spalaniu miału. Ja w spadku po kotle miałowym musiałem spalić świeżutko zakupione 3 t. miału. NIe wspominam tych chwil mile, a zwłaszcza zasypanie zasobnika suchym miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mam problem jak kolega z pierwszego postu, palnik marki żeliwny 19kw który miele groszek.

Wykonałem szlifowanie ślimaka - pomogło, ale po paru godzinach znów to samo. Czy wymiana ślimaka na stalowy coś zmieni, i czy byłby w stanie ktoś pomóc w dobraniu odpowiedniego ślimaka?

wymiary ślimaka: długość całkowita 76cm, długość robocza 73, od strony silnika 2 kostki wchodzące w sprzęgło 15mm, trzpień przy retorcie 15mm fi 23mm, średnica ślimaka fi 9cm, rura podajnika fi 10cm. Mam nadzieję że się nie walnąłem.

Przekopując się przez internet widzę że wszystkie stalowe ślimaki montowane są na zawleczkę, niestety nie zmierzyłem gr płytki sprzęgła i nie wiem jaki powinien być wymiar do zawleczki.

Z góry, dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.