Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł z podajnikiem do bardzo wąskiej kotłownii


Adamek2008

Rekomendowane odpowiedzi

Część

Szukam kotła z podajnikiem na ekogroszek około 20 kw do długiej i wąskiej kotłowni szerokość kotłowni to 118cm. Ściana na której jest komin spalinowy ma 118 cm. Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kotly24.com/opis/2665402/sztoker-18kw-ecodesign.html
Może taki Sztoker. Tu masz moc 18kw ale są jeszcze 24kw.


A tu film tylko wersja 12kw.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Może ktoś coś jeszcze podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skam-p-premium/
Tu masz jeszcze kotły Technix. Model 19kw ma szerokość 1080 mm,więc spokojnie zmieścisz go na ścianie gdzie jest komin. Ewentualnie na dłuższej ścianie ustawiając tak aby wymiennik był od strony komina. Tu masz możliwość ustawienia czopucha do góry lub do tyłu. Położenie zasobnika też możesz wybrać z lewej lub prawej strony. Nie wiem w którym miejscu na tej krótkiej ścianie jest komin. Najlepiej jakbyś to opisał lub wrzucił fotkę. Wtedy łatwiej jest coś doradzić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ty chłopie jeszcze szukasz?
Mam kocioł od producenta kotłów Technix tylko że Skamp PV 13 z palnikiem SV200n i polecam. Do tego sterownik SKZP02 + zapalarka + analizator spalin.
Jak jesteś zainteresowany to dzwoń do producenta,lub szukaj tu na forum jej przedstawiciela kolegi Pieklorza.
Na pewno coś Ci doradzi.
A jak nie to szukaj innych kotłów... pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/35885-wyb%C3%B3r-kot%C5%82a/&share_tid=35885&share_fid=110131&share_type=t&link_source=app

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

447727600_Beztytuu.png.747fe85872b94bbaae1b2c44df0555fa.png1853403860_Beztytuu1.png.fb33321a35ae27a70a2ea9028befd3f0.pngDołączyłem dwa rysunki poglądowe do lepszego zobrazowania mojego problemy.

Pytam o inne konstrukcje kotła bo zastanawia mnie czy nie będę miał problemu z czyszczeniem konserwacją i eksploatacją kotła. Czy po ewentualnej awarii ślimaka będę mógł go zdemontować bez większych problemów. (kotłownia ma wysokość 200cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nie może stać w innym miejscu niż zaznaczyłem. Na dole  bliżej prawej strony są drzwi których nie namalowałem w lewym dolnym rogu boiler a przed boilerem umywalka

kot1.jpg.4aeddc1c6723051d5249a8a113efe12c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszą opcją było by ustawienie kotła tak jak na rysunku ( K - kocioł, Z - zasobnik ) drzwiczki otwierane w stronę ściany z kominem. Wtedy masz dostęp do podajnika.
Nie napisałeś nic o powierzchni jaką masz do ogrzania,ociepleniu i instalacji CO ,podałeś tylko że kocioł około 20 kw. Może się okazać że wystarczy kocioł o mniejszej mocy.c85f0014acf3bd2983f268b180c12112.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wejdzie tam wszystko byle by czopuch był do góry a zasobnik tak żeby można było w razie czego wymienić ślimak i tu proponowana  wersja ustawienia powyżej  chyba najlepsza . Trzeba również dopasować przyłącza wodne kotła  do instalacji bo  to dodatkowo odsunie kocioł od ściany . Wyczystka komina jeżeli jest w kotłowni również musi być do niej dostęp czyli kocioł nie może być przy samej ścianie kominowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jako przykład kocioł Skamp PV 13.
W nim można konfigurować położenie zasobnika,prawa lub lewa strona. Również co do położenia czopucha jest możliwość konfiguracji. Tu dla kolegi opcja numer 378924c35825e39bdc65661d1f2ee5715.jpga3cfda9ae06fd96a22921c1626961a58.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kolego poszukiwania kotła, wybrałeś już coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

118cm to jednak dość wąsko. Jak to ma byc tak wzdłuż, to ta kotłownia bardziej by sztokera lubiła.

Sztoker miałby drzwiczki i obsługe od strony tej szerszej części kotłownim kosz od strony komina. Trochę od komina trzeba odsunąc, aby był dostęp do motoreduktora, ślimaka, jak się chce zaoszczędzić miejsca to dac tak 20-25cm przerwy między motoreduktorem a ściana komina i w razie wojny w sztokerze ślimaka idzie po zdjęciu motoreduktora wyjąc od przodu przez drzwiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze pytanie,czy potrzebuje kotła o mocy około 20Kw. Nie wiemy nic o tym co ogrzewa.Może się okazać że potrzebny jest mniejszy kocioł,a co za tym idzie będzie miał mniejsze gabaryty.
Zadałem wyżej to pytanie,ale autor tematu nie odpowiedział.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8A4F4E5-B5A9-4765-80B9-7805BB2705D3.jpeg

Sztoker 12Kw ma 1m wys.

Sztoker 18Kw  ma1,24m wys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości pieca z ciepła właściwego wyszło, że potrzebny mi 19 kW piec (czy może być nieco mniejszy i też da radę?) pytam o piec skamp i sztoker

Wysokość samej kotłowni to 2 m,  czy po otwarciu sztokera i  wsypywaniu  paliwa, rura spalin nie będzie przeszkadzać? jak wysoko otwierają się drzwiczki od zbiornika na paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj kolego link do wyniku albo opisz w miarę dokładnie co ogrzewacz. Mi ta strona pokazała 17kW a kupiłem 13kW i myślę że jeszcze mógłbym mieć mniejszy/słabszy kocioł,taki około 9-10 kW by wystarczył. Co do wysokości Sztokera to wersja 12kW ma 1000mm,a wersja 18kW 1250mm. W tych kotłach pokrywa zasobnika jest na równi z jego górą. Więc spokojnie w swojej kotłowni poprowadzisz rurę spalinową tak aby otworzyć pokrywę zasobnika.Pierwsze zdjęcie kocioł 12kW zalecana ogrzewana powierzchnia do 150 m², drugie kocioł 18kW ogrzewana powierzchnia do 180 m².49cc8226c96ccb110d6ab70fb69f3b8e.jpge8ddad3ada31a8fe9e8d548425786d9a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Audyt energetyczny wskazał że potrzebuję kocioł o mocy 20 kW.

Taką informację dostałem telefonicznie od audytora.

Jestem zdecydowany na Sztokera ale nurtuje mnie jeszcze temat kotła na pellet, samoczynne rozpalanie i brak popiołu. Czy jest taki, który bez problemu się zmieści do mojej kotłowni?

 

 

kot1.jpg.4aeddc1c6723051d5249a8a113efe12c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/kociol-na-pellet-blackstar-16kw-280-v13-9994773047
Tu masz przykład kotła na pellet,który powinien spełnić twoje wymagania.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.