Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawność instalacji problem prośba o opinię


Luki88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

W temacie instalacji ogrzewania jestem zielony  stąd też moja prośba o opinię.

 Otóż znajomy Ojca niedawno podłączył mi piec z podajnikiem pod centralne+ podłogowka i wymiennik   tylko co chwilę są jakies problemy    to grzejniki na górze nie grzaly tak jak powinne okazało się że pompka jeszcze jedna potrzebna później podłogowka nie grzala tak jak powinna okazało się że na odwrót coś było podpiete.  Teraz woda skrapla się z pieca jak palę drzewem rynce mi już opadają.   Czy móglibyscie zerknąć profesjonalnym  okiem  na podłączenia czy waszym zdaniem czegoś brakuje czy coś jest nie tak ? 

IMG-20210208-WA0013.jpg

IMG-20210208-WA0011.jpg

IMG-20210208-WA0012.jpg

IMG-20210208-WA0009.jpg

IMG-20210208-WA0010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką trzymasz temperaturę, i jaka jest temperatura powrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie temperatury trzyma nie ma wielkiego znaczenia....
Instalacja jest skopana..tu się nic nie trzyma kupy... Wpisz w necie schemat podłączenia kotła z zaworem 4 drogowym... I popatrz na to co masz aktualnie
I ta smoła z kotła...aj..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest wszystko źle. Począwszy od zabezpieczenia kotła, podłączenia kotła i bojlera, skończywszy na podłączeniu rozdzielaczy.

Poproś znajomego o zwrot kosztów i wezwij mądrzejszego hydraulika. Tak jak "grzechotnik" napisał zobacz jak wyglądają instalacje z zaworem 4d i dwoma obiegami grzewczymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pochłaniacz napisał:

Jaką trzymasz temperaturę, i jaka jest temperatura powrotu ?

65-70 stopni a na powrocie jest 30 

2 godziny temu, Grzechotnik napisał:

To jakie temperatury trzyma nie ma wielkiego znaczenia....
Instalacja jest skopana..tu się nic nie trzyma kupy... Wpisz w necie schemat podłączenia kotła z zaworem 4 drogowym... I popatrz na to co masz aktualnie emoji85.pngemoji85.pngemoji85.png
I ta smoła z kotła...aj..emoji17.pngemoji17.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tak jak myślałem  ale ja jestem zielony w tym , czyli wszystko do przeróbki? 

2 godziny temu, gersik napisał:

Tam jest wszystko źle. Począwszy od zabezpieczenia kotła, podłączenia kotła i bojlera, skończywszy na podłączeniu rozdzielaczy.

Poproś znajomego o zwrot kosztów i wezwij mądrzejszego hydraulika. Tak jak "grzechotnik" napisał zobacz jak wyglądają instalacje z zaworem 4d i dwoma obiegami grzewczymi.

Ten hydraulik też miał być mądry z polecenia, Ja kompletnie się nie znam . czyli całość do przeróbki?  Mógłbyś tak na szybko naszkicowac  jak to powinno wyglądać mniej więcej  żeby mieć jakiś punkt odniesienia i żebym mógł wytłumaczyć  co jest  nie tak temu  co mi to tak pięknie zrobił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chodzi o estetykę wykonania , czy rozplanowanie umiejscowienia rur , czy innych elementów instalacji , ale tam jest wszystko podłączone nie tak .

Najlepszy motyw jest za zaworem 4D gdzie odwrotnie jest podłączone wyjście zasilania na instalacje i powrót z instalacji , nie mówiąc o wpiętym powrocie z CWU w powrót z 4d do kotła .  a ilość kolanek trójników  , zawijasów , rur na skos , jest naprawdę imponująca .

Nie wiem czy wiesz ale później takie zdjęcia krążą w necie jako przykłady   wzorcowo spartolonej roboty , bo tam jest wszystko do wycięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak na szybko co rzuca się w oczy, to źle wyskalowany zawór 4 drogowy. Według przepływu wody zasilania i powrotu dźwignia zaworu 4 drogowego powinna być ustawiona w poziomie, zmień a zobaczysz zmianę i być może zaoszczędzisz trochę grosza. Ot i cała przyczyna. Pozdrawiam

Dłuższy koniec dzwigni po lewej, krótszy w kierunku wyjścia na grzejniki do pompy. Obrót w prawo całkowicie otwarty obrót w lewo całkowicie zamknięty. Tak musisz dopasować skalę aby to się zgadzało, sklala posiada cyfry po oby stronach. 

Tak jak jest ustawiony ten zawór w tej chwili zamyka wyjście gorącej wody i to jest źródłem problemów. Napisz czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamontuj dźwignię i tabliczkę jak na zdjęciu. Hydraulik nie wiedział że zawór nie tylko się montuje ale również ustawia.

IMG_20210214_201928229~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Panowie jedyne co jest skopane to jak wcześniej pisałem ustawienie zaworu - to da się zrobić samemu od ręki, a druga sprawa to konieczność założenia pompy kotłowej na powrocie, na odcinku od zaworu czterodrogowego do wejścia powrotu pieca. Jest to oczywista oczywistość jak pisze klasyk i w żaden sposób nie da się tego obejść. Gwarantuje że po zrobieniu tych 2 rzeczy wszystko będzie śmigać jak powinno i nie trzeba robić rewolucji w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 1mps napisał:

Tak zamontuj dźwignię i tabliczkę jak na zdjęciu. Hydraulik nie wiedział że zawór nie tylko się montuje ale również ustawia.

IMG_20210214_201928229~2.jpg

Mała pomyłka tu gdzie na tabliczce jest zero "0" powinna być szóstka "6". Dźwignia w tym położeniu obrócić tylko tabliczkę z podziałką. Teraz dźwignia jest ustawiona w pozycji zawór całkowicie otwarty a wskazuje 0 wiec trzeba zamienić jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1mps, zapewne Twoje rady naprawiły problem autora tego tematu.  Można to stwierdzić, ponieważ jeśli podpowiedzi nie były by trafne, autor nie omieszkałby tego napisać.  

 

Zapewne zapewniłeś komfort cieplny ludziom tam mieszkającym, i z tego trzeba się cieszyć. 

Pozdrawiam  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym problemom jest jescze otwarty wentyl obok pompki CO (na bajpasie),jak ma ta pompka gonic obieg,kiedy tocze wode tylko w kolko bajpasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.