Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na 100m2 jaki wybrać


410306203390586

Rekomendowane odpowiedzi

Zakres pracy kotła jest ustawiany fabrycznie . Dolny i górny zakres określa producent. Sterownik jest potrzeby do regulacji w pokoju czy pomieszczenia gdzie jest przymocowany. Po to żeby nie latać do kotłowni i ustawiać zakres pracy kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że taki sterownik odpowiada za to, że np kocioł sobie sam mocą steruje, albo już konkretny sterownik, że np otwieram wszystkie okna i drzwi na oścież i w danej chwili zwiększa się zapotrzebowanie na moc i sterownik zwiększa moc np z 5kw na 10kw żeby szybciej tą temperaturę osiągnąć, tak to działa?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, vlad1431 napisał:

Kolega@Jaco80 pisał o sterowniku OpenTherm do Termeta Gold, że jest potrzebny do dobrej pracy na niskich mocach.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Do kotła Termet Gold potrzebny jest tylko czujnik temperatury zewnętrznej jak ktoś chce mieć sterowanie pogodowe, reszta potrzebna do stałej pracy kotła wg krzywej grzewczej jest w sterowniku kotła. Jeżeli ktoś chce i ma wiedzę jak ogarnąć sterownik zewnętrzny to jak najbardziej można taki zastosować, tylko tak jak napisał kol. Sambor nie każdy współpracuje. Ja mogę polecić tylko dwa które ogarniają OT Termeta, to CR11011 i ST 2801 wi-fi, oraz jest nowy moduł komfortu podłączany pod Lin ale tego nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacja palnika w kotle jest dobierana przez sterowanie w kotle. Modulacja czyli zakres mocy kotła np. od 3,5 do 23 kW.

Sterownik odpowiada za trzymanie temperatury zadanej w pomieszczeniu. Np. temperatura w pokoju ma być 22 stopnie. Otwieramy okno temperatura spada wychłodzone pomieszczenie kocioł się załącza i grzeje do ustawionej temperatury w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kotła Termet Gold potrzebny jest tylko czujnik temperatury zewnętrznej jak ktoś chce mieć sterowanie pogodowe, reszta potrzebna do stałej pracy kotła wg krzywej grzewczej jest w sterowniku kotła. Jeżeli ktoś chce i ma wiedzę jak ogarnąć sterownik zewnętrzny to jak najbardziej można taki zastosować, tylko tak jak napisał kol. Sambor nie każdy współpracuje. Ja mogę polecić tylko dwa które ogarniają OT Termeta, to CR11011 i ST 2801 wi-fi, oraz jest nowy moduł komfortu podłączany pod Lin ale tego nie znam.
Ok, dziękuję. Rozglądnę się za tymi sterownikami, bo na tym sterowaniu pogodowym docelowo mi też zależy. Ale z tego co piszesz to do modulacji jest już ok ten fabryczny. Pytałem, bo wyżej pisane było, że są kotły które chodzą albo na maksymalnej mocy albo w ogóle.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzeba żadnych dodatkowych opcji typu obniżenia nocne, sterowanie czasowe, wpływ pomieszczenia to resztę ogarnia sam kocioł z dokupionym czujnikiem temperatury zewnętrznej. Jest modulacja palnika i krzywe grzewcze dla zasilania grzejnikowego i podłogowego do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie czujki zewnętrznej nie jest złe ale czasami sterowanie głupieje. Punktem wyjścia powinno być sterowanie w domu . Jeśli masz dom który przepuszcza ciepło na zewnątrz to kocioł będzie grzał aż osiągnie zadaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale źródło tego newsa jest mocno niewiarygodne - sputnik.news

Cytat

Sputnik (agencja informacyjna)[edytuj] Sputnik – rosyjska rządowa agencja informacyjna, sieć stacji radiowych oraz wielojęzyczna strona internetowa, których właścicielem w całości jest rosyjskie państwowe przedsiębiorstwo medialne Rossija Siegodnia. ... Sputnik produkuje treści w ponad 30 językach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.