Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Też jestem przekonany za tym drugim cena. Różnica między nimi 200zł. Powiedz mi czym się sugerujesz żebym go wybrał a jeżeli chodzi o przerubkę to w jaki sposób i co by ona usprawniła? Czekam dalej może jeszcze się ktoś wypowie mam taką nadzieje :angry:

Opublikowano

Witam

Usprawnienie polega na dodatkowej porcji powietrza (wtórne - nad żar). Podniesieniu tem. pracy palnika dodając odpowiedni defektor z żaro betonu. Jeśli posiadasz dostęp do gatunkowych materiałów można to zlecić ślusarzowi i zrobi coś od podstaw. Z pewnością zdecydowanie solidniejsze. Moim zdaniem ten palnik nie jest wart połowy ceny. Jestem z zagłębia odlweniczego i wiem doskonale jakie są koszty produckji tak prostej formy odlewu. A to tylko żeliwo które nie jest takie doskonałe jak się wydaje przy tej koncepcji palnika. Polecam atestowaną żarową blachę 2-3mm. Mam taki palnik u siebie i spisuje się doskonale. Osiąga tem w której szamot "świeci". Pozdrawiam.

Opublikowano

teraz rozumie ale co z tego jak i tak choćbym miał sam palnik to gdzie reszta. Wiem że cena jest wysoka ale jak byś mi sprzedał taki palnik za cene przystępną to nie mam reszty. A jeżeli załatwiłbym ślimaka to wymiary palnia i przyłącza musiałyby pasować. jeżeli chodzi odopalanie czyli deflektor ponoć nie jest potrzeny przy tym rozwiązaniu!? Nie mam nie sprawdzę dlatego pytam. Mój brat ma tradycyjny , ostatnio montowaliśmy u niego ale na ekogroszku tylko a ja jak mam kupować palnik interesuje mnie też miał więc pytam czy jest sens kupować taki palnik wymyślny?Czytałem na forach że ślimakowy podajnik nie daje sobie rady z miałem a niby czemu przy rozwiązaniu takiego palnika?

 

Co do pieca chce palnik włożyc do skrzyni którą dorobiłem i wymiarami pasuje mi palnik tych dwuch typów! Na te wymiary się dopasowałem.Zaraz doślę zdjęcia!

Opublikowano

Witam.

 

W ten sam sposób planuję przerobić mojego zębca. Kocioł w budowie bardzo podobny. Myśle ze ustawienie palnika bezpośrednio pod rusztem wodnym to dobry pomysł. Co do palnika to cena tego samoczyszczącego nie jest chyba tak wygórowana. Widziałem oferte na allegro w zestawie ze sterownikiem i zbiornikiem paliwa za 2300 zyla. Sam reduktor ze silnikiem kosztuje ponad 8 stów, kosz ze 4, a sterownik z 350. Nie wiem czy jakis ślusarz bedzie sie bawił z tym i weźmie taniej. JA założę chyba ten, myśle tylko ze palnik jest za krótki, i niedopalone paliwo bedzie spadało do pojemnika. Może warto było by przedłuzyc go jakimś szamotem?

Opublikowano

U mnie ruszta wodne zostały wycięte. Ruszt miałem z 5 rur zostały 2 przy samych ściankach. Mówisz że ten palnik jest troche krótki hmm.. możliwe ale umnie już napewno nie będzie miejsca na przedłużenie. Po zamontowaniu zostaje mi tylko 10 cm na ssyp popiołu. Skrzunke miałem bardziej robioną pod tradycyjny palnik.

Opublikowano

Witam

 

Spalić pelet, zboże, trocinę pewnie tak. Tylko co z przepalaniem paliwa do zbiornika? Brak prądu np. Czy zamontowanie na wentylatorze zaworu zwrotnego wystarczy(brak tlenu palenia brak) A może zalewanie wodą tak jak

w Ling Duo, tylko czy żeliwo to przeżyje. Jak zabezpieczyć skutecznie zbiorniki z opałem i spać spokojnie ?

 

Pozdrawiam wszystkich palaczy

Opublikowano

slimakowy zje wszystko nawet mial mam taki ale samorobke kosztowal mnie jakies 500zl i troche roboty problem ze zmijkowym jest taki ze orginaly sa za slabe i zadelikatne i za mala srednica trzeba zrobic samemu talie ,,jebut twoja mac''mam taki gruby groch potrafi zmielic na make mial w tedy pojdzie mial groch 35 pelet owies trocina zrebki co bys niechcial do max 40 mmmak juz takiego zmontujesz to niema problemu `ate zeliwne sa przereklamowane i slabe bo zeliwo jest odporne na scieranie i temperature ale sa kruche!!!!! :angry: na brak pradu jest najlepsze lekarstwo agregat zadne glupie zalewanie woda!!!!mozna takie cos zastosowac tylko w razie awari np jako ostateczna deska ratunku!!!!! bo np z 5x w 1 dzien wylacza ci prad i masz powodz w kotlowni :) jesze 1 brucer zalac woda? to jest po nim :) stalowy przezyje :angry: na pozar tez jest prosty sposob :)

Opublikowano

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, niestety elektronika czasami zawodzi, nie wspominając o energetyce w naszym kraju.Co do palnika czy palnik do wszystkiego nie jest przypadkiem do niczego, może się mylę, spalić można, ale czy to będzie efektywne i opłacalne??????? A przede wszystkim bezpieczeństwo rodzinki, myślę że węgiel ok pelet mam obawy może się cofnąć a my śpimy i co wtedy.

 

Pozdrawiam

Opublikowano

witam

 

xman-

 

pyta jaki palnik retortowy a w odpowiedzi ostatniego posta dostaje

 

że się spali razem z rodziną o co chodzi?

 

pytanie: 

jaki palnik zastosować mam trzy firmy: 

"Ardeo" obrotowy czy zwykly na eko czy na eko i na miał 

"Pancerpo" jak wyżej, 

" Kom-ster" oni mają normalną retorte i z palnikiem samoczyszczącym 

wszystkie firmy są z Pleszewa. 

 

proszę o wmiare konkretne posty

 

lucjans

Opublikowano

powiem tak ;elektryczny nie bo prad zabije gazowy nie bo wybuchnie na olej nie bo drogi wegiel nie bo ........ tak myslac ze do niczego to niczym palic ja sepale i zyje 6 krojc te powiedzenie do wszystkiego i do niczego to bzdura jak sie niewie oco chodzi to sie wlasnie tak pisze takie cos do niczego ale sobie pale niczym i zyje :angry:

Opublikowano

Coś ta dyskusja brnie w ślepy zaułek. Pyta się chłop konkretnie ten czy tamten, to mu konkretnie odpowiedzcie, a nie straszcie ze to czy tamto go spotka. Podajnik to nie jest urządzenie typu wsyp węgiel i zapomnij na tydzień. Bezobsługowe to moze być ogrzewanie elektryczne. Wszystko inne wymaga uwagi i nadzoru. A czym taniej się pali, tym bardziej trzeba tego pilnować.

Opublikowano

Dzięki za zainteresowanie ale niestety konkretnie dalej nie dostałem informacji na temat tego podajnika samoczyszczącego, może nie miał z nim nikt do czynienia. Będę czekał dalej na jakieś infofmacje. Ale za kilka dni muszę podjąć decyzję! Chyba zaryzykuje i kupie ten samoczyszczący i mam nadzieje że nie bedę tego żałował . Paliwo jakie mam zamiar stosować to ekogroszek oraz miał reszta odpada.

Opublikowano

Witam,

 

Od roku jestem posiadaczem pieca firmy Stalkot z palnikiem samoczyszczącym i przyznaję, iż przy zakupie również miałem problem jaki palnik wybrać. Jednak po kilku rozmowach z producentem zaryzykowałem i wybrałem poziomy samoczyszczący. Powód - można nim spalać również inne paliwa. Co prawda w zeszłym sezonie paliłem tylko ekogroszkiem głównie z Piasta, ale dobrze mieć w perspektywie mżliwość wyboru. Reasumując - nie miałem żadnych problemów z palnikiem. Paliło sie bardzo dobrze, nie było problemów z uzyskaniem odpowiedniej tem. i utrzymaniem jej na piecu. Nic się nie zawieszało, popiół bez problemów spadał do popielnika. Niedawno przywiozłem od Teścia 2 worki żyta - będzie okazja sprawdzić jak to się spala. Miałem i peletami na razie nie zamierzam palić - cena zakupu podobna lub wyższa od ekogoszku.

 

Pozdrawiam

Wkmb

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

 

Czy waszym zdaniem do spalania owsa lepszy będzie kocioł z podajnikiem tłokowym czy ten z palnikiem samo czyszczącym?

Jeśli chodzi o tłokowca to na pewno odpada kwestja cofania się płomienia, kocioł z palnikiem samo czyszczącym jest natomiast jakieś 1000pln tańszy(porównując Stalkot- Stalmark 19kW).

Na wiosnę planuję zakup kotła i modernizację pieca miałowego. Jeśli idzie o modernizację to zostaje mi chyba tylko palnik samo czyszczący(szwedzkie palniki na pelet odpadają ze względu na cenę 6500pln to trochę dużo moim zdaniem).

 

Proszę o opinie pozdrawiam-Paweł

Opublikowano

Witam od niedawna jestem posiadaczem tego palnika i w podobny sposób przerobiłem kocioł. Walczę z uszczelnieniem kotła i ustawieniami. Podajnik mam zamontowany pod rusztem wodnym niestety chyba za nisko. Pod kocioł mam zrobioną podstawę z blachy i tam zamontowany podajnik. Mam problem z uzyskaniem zadanej temperatury strasznie dlugo to trwa i po uzyskaniu kocioł krótko pracuje w podtrzymaniu krótko to okolo 10 min. Podczas rozpalania podstawa z blachy bardzo sie nagrzewa. Wedlug mnie mam dwa problemy odbiór ciepła przez kocioł i nieszczelności. Nieszczelności wiadomo jak natomiast niewiem jak poprawić odbiór ciepła .

post-7531-1257235798_thumb.jpg

post-7531-1257235806_thumb.jpg

Opublikowano

tak jak kiedyś napisałem tak to zrobiłem

 

dorobiłem A.U.N czyli to co na poczatku tematu

 

jest super- przy pracy na groszku z czech może z czterech temperatura rośnie o 1 stopień w czasie 1,5 minuty

 

i dochodzi do zadanej czyli 60 *C jak się nagrzeje bojler i podłogówka to jest w stanie "nadzór" do 1 ,5 godz.

 

moje parametry :

 

czas podawania 10 s.

 

przerwa 42 s.

 

wiatrak w czasie pracy 35 %

 

w podrzymaniu 40%

 

przysłona zamkienta na 90%

 

reszta serwisowa

 

post-1371-1257711750_thumb.jpgpost-1371-1257711772_thumb.jpgpost-1371-1257711793_thumb.jpg

Opublikowano

Witam

Chwała wam za tą ochronę środowiska i chęć szukania oszczędności w czasie obsługi i komforcie domowników. Pozdrawiam serdecznie.

 

PS: W warsztacie są nie skończone dwa palniki. Jeden z głowicą żeliwną ( taką jak w AZN, druga będzie z chromo-niklu). W moim kotle pracuje natomiast takie AZN tylko że zupełnie samorobiona konstrukcja. Palnik ze stali żarowej ( do 1720 stopni). Sterowanie OGNIK PID PLUS ( firmy Elkektro Miz). Przekładnia samoróbka na kołach zębatych łańcuchowych, z motoreduktorem 0,18 kw 400 V ) Wszystko pracuje bardzo przyzwoicie. Koncepcja główna upadła. Zespół miał spalać lignit ( groszek brunatny). Ale efekt bardzo marny. Okazuje się że nie nadaje się nawet na domieszkę. Stąd pomysł na spalanie zbóż. Dla mnie BOMBA. Pozdrawiam raz jeszcze.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.