Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oczyść kocioł przedewszystkim.

Jeśli jest dużo sadzy( a pewnie jest, jeśli po zmianie węgla nie zmieniłeś ustawień pw), to wyreguluj pw z boku.

Żeby mniej sadzy było w komorzenzasypowej to daj trochę powietrza przez drzwiczki zasypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie go wyczyściłem ,sadzy było tyle,że prawie zatkała ostatni kanał.Wcześniej powietrze po bokach było minimalnie otwarte,płomien i tak już był niebieski.Tutaj na groszku z Wesołej jak otworze na maksa płomień robi się po czasie pomarańczowy z ciemno czerwonego bez dopływu powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mocny węgiel i kocioł nie daje rady go dopalić.

Musisz zmniejszyć ilość pp, tak aby spowolnić proces spalania. Wtedy dawana ilość pw powinna dotlenić wystarczająco płomień.

Aczkolwiek najlepiej byłoby zmniejszyć warstwę spalanego paliwa.

Możesz też mieszać ten węiel z jakimś słabszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatni pojawił sie problem ze spalaniem w moim kotle, podczas palenia płomień jest niestabilny, wydaje dźwięki jakby miał zaraz fuknąć, a z otworów PW i PP słychać szarpanie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się masz w palniku spalanie pulsacyjne.

Klapka pp też się buja?

Myślę, że za mało tlenu do dopalenia się gazów podajesz.

Zmieniłeś węgiel?

Może się palnik zatkał lub komin?

Tak czy inaczej najpierw czyszczenie kotła, potem komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak klapka PP buja się, mam wydłużone o ok. 10 cm dolne mocowanie przy klapie, żeby zmniejszyć prześwit oraz zmniejszyłem powierzchnię otworu PP mam teraz 54cm2. Orginalnie było 10cmx19cm=190cm2.

2. przymykam czopuch na 1 ząbek (za duży ciąg w kominie),

3. palę rosyjskim z tej samej dostawy,

4. kocioł czyściłem, w kominie widać światło na dole wyczystce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. usunąłem redukcję otworu PP - wróciłem do orginału 10x19 oraz pozostawiłem przedłużenie klapki 10cm.

2. nadal przymykam 1 ząbek,

3. okazało się, że to węgiel (pozostałość z poprzednich lat) popiół jest brązowy kocioł fukał ogniem z PW, przy paleniu rosyjskim jest poprawnie,

4. w sobotę sprawdzę komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znasz może inny sposób zmniejszenia prześwitu klapy PP, czy tylko przez wydłużenie ramienia dolnego lub zmianę zaczepienia haczyka do ramienia od miarkownika.

Jak przymykam na 1 ząbek czopuch to trochę palenie się uspokaja, myślę, że dziś mocniej wieje i dlatego pulsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@colover czy doszedłeś co było przyczyną palenia pulsacyjnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@colover Jakiej granulacji kupujesz rosyjski węgiel. Czy może mieszasz, jeśli tal to jakie proporcje ?

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły groszek idzie do dakona.Pewnie jakieś 25-40(50)mm.

Ale ekogroszkiem 5-25mm też paliłem. Szybciej się spala po prostu.

Z miałem próbowałem mieszać (Wesoła), ale z powodu małego rusztu zapopielało się szybko i trzeba było często rusztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.khw.pl/oferta/sortyment_wegla.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99giel_kamienny

Tak było kiedyś również w Kompanii. Teraz jakieś dziwne sorty orzecha 25-120mm (Bielszowice i Marcel), groszek 20-40mm (Chwalowice, Piast, Ziemowit)

Pociskają wszystko jak leci. Ja już w tym sezonie brałem droższy węgiel z przesiewacza, bo z wagi kopalnianej  w orzechu można trafić nawet do 30% miału i podziarna (orzech II, groszek).

Dolna granica przesiewu ustawiona na 60mm, górnej brak  ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co robicie, żeby nie dymiło podczas dokładania? Jakbym komory załadowczej nie przewietrzał to i tak zawsze tego trującego dymu trochę poleci-choćby z rozgrzanej smoły na klapie załadowczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam to samo,chyba na to nie ma rady,klapa jest lekko osmolona i gorąca.Wczesniej miałem zwykłego śmieciucha i tam przy dokładaniu nic nie dymiło,tutaj to jest chyba jednak źle pomyślane.Człowiek i tak musi się tym dymem zaciągnąć,ja przy dokładaniu otwieram okno w kotłowni.

Edytowane przez bakus23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł najnowszy model Dakon 4F, link do strony producenta poniżej.

http://www.dakon.cz/wp-content/uploads/2017/01/DOR-4F-navod-k-instalaci-a-udrzbe.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze wrzucili szamot ukośnie nad otworami PW. I ma już 4 klasę wg normy

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zauważyłeś zamek klapy załadunkowej i od razu dostał klasę 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@colover, nie wiem jak u Ciebie, ale ja w swoim S-111 zaobserwowałem, że przy dokładaniu do kotła nowej porcji węgla, lepiej i spokojniej się spala (w palniku), jeśli na ruszt do górnej krawędzi wymiennika wrzucam gruby węgiel, a na to dopiero drobny. Kociołek powoli dochodzi do zadanej, nie szarpie klapą PP. Tak się zastanawiam, czy zakupie opału na nowy sezon 7t nie kupić 5t drobnego i 2t grubego.

Jeszcze mam prośbę, czy masz możliwość zrobienia zdjęcia ramienia miarkownika, co ile nawiercałeś otwory i jak masz wychylone ramie.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem DTR tych kotłów.Piszą tam o tym że te piece są na węgiel brunatny.Czy to oznacza ze przy paleniu węglem kamiennym w nich muszę brać mniejszą moc?Wychodziłoby na to ,że 16kW to przy kamiennym to 20kW.Jak się do tego odnosić?

Nie wspomnę już, że w Buderusie wyraźnie pisze że przy paleniu innym paliwem niż węgiel brunatny może nastąpić skrócenie żywotności kotła.Wychodzi na to że na polki węgiel nie nadają się te kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.