Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie mogę tego zrozumieć,jak przy niższych temperaturach zasilania może tak wzrastać zużycie i pewnie większość się ze mną zgodzi. A ,że nie daje mi to spokoju,to jeszcze przyszła mi do głowy taka opcja, bardzo słaba (albo wcale) izolacja instalacji (rur w podłogach, ścianach). 

Opublikowano

Rury w ścianach są bardzo dobrze zaizolowane otulina, która się daje do instalacji na rurki miedziane, patrzyłem kiedyś na ściany to nie czuć nic, że ściany dają ciepło 

Opublikowano

Jeżeli jesteś pewien, że izolacja na całej instalacji jest poprawna to na chwilę obecną nie mam więcej pomysłów. Jedynie jeszcze termowizja może coś pokazać.

A jeszcze dopytam,jakie są czasy grzania- przerwy przy zasilaniu wysoką temperaturą, oraz czy przy zasilaniu niiską był problem z dogrzaniem domu,czy tylko zużycie wzrosło?

Opublikowano (edytowane)

Masz jakiś sterownik pokojowy co wyłącza pompę, kocioł po osiągnięciu zadanej temperatury ?Może przy wyższej temp zasilania szybciej osiągnęłaś wymagana temperaturę i Ew sterownik wyłączył kocioł, kocioł pracował mniej i wziął mniej gazu, bo jak nie pracuje gazu nie bierze, cudów nie ma

Edytowane przez Klecki
Opublikowano

Piec się włącza wtedy co 2/3 godziny zależy jaka jest temperatura na polu. 

Dogrzewa w 20 minut przy temperaturze 60stopni a jak dam na 50 to dogrzewa dłużej i pobiera więcej gazu. 

Podam przykład:

Grzeje na 60 stopni pobiera na dzień 7m3 gazu, a jak dam 50 to pobiera 17m3 gazu 

Opublikowano

W te 20 min dogrzewa Ci z jakiej do jakiej temperatury? W te 2-3 godziny z jakiej do jakiej spada temperatura- czemu kocioł załącza się co 2-3h? 
Masz jakiś sterownik pokojowy sprzężony z kotłem?

 

Opublikowano (edytowane)

7,5 m3 na dobę jest moim zdaniem normalnym realnym zużyciem nie wiem czy dużo  więcej ugrasz przy grzejnikach, najlepiej zrób sterowanie pogodowe i dobierz krzywą grzewczą tak by niezależnie od warunków pogodowych mieć tą samą temperaturę w domu, bez latania do kotła i zmieniania temperatura zasilania.

Zawsze możesz dołożyć kozę albo kominek, tak jak większość osób z forum na m i tematu ile gazu i potem chwalić się ze za ogrzanie domu gazem 200m2 płacą rocznie pińset zł a dogrzewają dom kozą rzekomo tylko w Walentynki 

 

Edytowane przez Klecki
Opublikowano

Teraz odczytuje i to samo 7m3 na dzień. 

Napisałem tu bo chciałem się dowiedzieć czy, jak zmniejszę temperature na kotle z 60 na np 48 będzie jakiś znaczy spadek zużycia gazu, ale z tego co widzę to Każdy ma inaczej, jedni piszą że mają 45 stopni a mają podłogówkę a ja mam grzejniki aluminiowe i chciałem żeby coś ludzie doradzili bo pierwszy raz mam kocioł gazowy i chciałem się dowiedzieć co i jak robic. Z tego co widzę to moja wizja u mnie w domu jest najbardziej ekonomiczna, jak spadlem z temperatura na 45 to spałanie było 17m3, 10m3 więcej niż teraz a mam 60 stopni ustawione na grzejniki. 

A Tobie kiedy piec dogrzewa? 

Jak temperatura o ile stopni spadnie i czy masz grzejniki czy podłogówkę? 

Opublikowano

Termety na mocy minimalnej spalają około 5l/minute  w ciągłej pracy palnika to byłoby około 7m3gazu na dobe  jakim cudem wpada na 15? Twoje grzejniki są co najmniej o połowe za małe dla temperatury 45C, ale skoro masz aluminiowe to masz jeszcze to szczęście że możesz je poszerzyć wtedy 45 stopni ma sens i da oszczędność.

Opublikowano

Prawidłowe ale dla 100W na 1m kwadratowy czyli temp 75. Jak ustawisz go na 45 to ten sam grzejnik odda ci może 300W zamiast 1000. Pomimo ocieplenia wątpię żebyś miał zapotrzebowanie 20-30W/m2 , to już budynek pasywny prawie;) prędzej gdzieś 60-80W/m2.  Na chłopski rozum , kocioł spalając 15m zamiast 7 wyprodukował 2x tyle ciepła ale ... nie miał go jak przekazać na budynek. Te grzejniki są za mała dla 45stopni, 55 może ewentualnie da rade jeszcze. Jak było ustawione na 45 to pracował ciągle spokojnie na mocy minimalnej  czy włączał sie i wyłaczał ?

Opublikowano
39 minut temu, Lolekx86 napisał:

Na chłopski rozum , kocioł spalając 15m zamiast 7 wyprodukował 2x tyle ciepła ale ... nie miał go jak przekazać na budynek.

To ja się pytam gdzie się podziała ta energia?

Mój mały rozumek tego nie pojmuje;)

Opublikowano

Skoro już policzono ze ten kocioł bierze 7m3/24h na mocy minimalnej zakładając ciągłą pracę palnika, to zostaw tak jak miałeś, mocy minimalnej kotła i tak nie zmniejszysz, możesz się bawić i sprawdzać różne harmonogramy grzania ale kocił suma sumraum weźmie tyle samo gazu albo i więcej jak mocno wychłodzisz dom

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Kocioł nie chodzi cały czas, załącza się jak temperatura spadnie z 22 na 21.8

Wczoraj zmniejszyłem temperature z 60 na 55 i dziś spaliło 6m3. 

A dziś zmniejszyłem na 52 stopnie

Opublikowano

Mniejsza histereza to lepszy komfort cieplny, nie czuć wtedy skoków temperatury miedzy załączeniem a wyłączeniem kotła

Opublikowano

Dziś odczyt przy 24h temperatury 50 stopni i zużycie jest to samo. 

Wychodzi na to, że zmniejszenie temperatury i bardziej ekonomiczne zużycia gazu jest na ogrzewanie podłogowe a nie na centralne standardowe. 

Plus taki, że kolega pomógł mi zniwelować znacznie szum w grzejnikach poprzez zmniejszenie wydajności pompy. 

 

Opublikowano

Ale on już działa całkiem ekonomicznie, jeśli masz 50stopni to wraca do kotła pewnie około 40 i kondensacja działa już nieźle. Na 145m to całkiem niezły wynik, na podłogówce byłoby może z 15% mniej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.