Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na pellet i drewno? Jak zbudować instalacje?


Marcin241291

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum ale już od dłuższego czasu obserwuje posty ale stwierdziłem że zapytam wprost i liczę na pomoc. A więc od początku. Buduje dom z projektu Willa parterowa . W google możecie znaleźć jest to największa wersja. Nie mam dostępu do gazu więc zaczyna się problem z wyborem ogrzewania. Biorę pod uwagę kocioł na pellet z funkcją spalania drewna. Wiem że istnieją pompy ciepła ale jakoś nie jestem do nich przekonany. Chyba że koszt zbudowania kotłowni na pellet będzie porównywalny z kosztami pompy to wezmę ją pod uwagę. Może opiszę dom. Powierzchnia ogrzewana to 215 m2 ocieplenie 20cm styropian ściany 20 cm strop i 15 cm podłoga okna 3 szybowe . W planach jest kiedyś jak nazbieram pieniędzy żeby zamontować fotowoltaike. Jestem aktualnie na etapie robienia instalacji wody użytkowej i elektryki. Z projektu została usunięta antresola więc w całym domu +/- wysokość ok 2.6m . Proszę o doradztwo bo mam dylemat a chcę już teraz przygotować dom pod odpowiednie ogrzewanie. Miejsce pomimo małej kotłowni mnie nie ogranicza jest dużo na strychu więc bufor ciepła lub inne urządzenia oprócz kotła mogę zainstalować na strychu. Dzięki z góry pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež blaze komfort do drzewna i peletu z palnikom kipi,automatycznie sa odpala pelet,kiedy drzewno sa wypali.Nie mu trzeba bufora na 5tej klase.Koszt dužy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie sądzicie o tej instalacji? Orientuje się może nami mniej więcej byłby koszt? Hydraulik polecał mi również sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna więc chyba też jakaś oszczędność z tego będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że dom jest na wsi mam dostęp do taniego drewna. Mam dużą działkę i w sumie to tak czy inaczej będę budował obok domu jakąś wiatę może nawet bardziej mały garaż na kosiarki taczki itp i planuje tam również trzymać pellet. A no i może to dziwne ale lubię sobie usiąść w kotłowni przy rozpalonym piecu więc to też poniekąd powód że chcę taki piec. 

A czy na podstawie informacji z pierwszego posta jesteście w stanie oszacować jaki mocny kocioł potrzebuje i jaki bufor? Sprawdzałem w sumie na ciepło właściwe ale jakoś średnio przemawia do mnie ta strona. Co opinia fachowców to opinia fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin241291 napisał:

Chodzi o to że dom jest na wsi mam dostęp do taniego drewna. Mam dużą działkę i w sumie to tak czy inaczej będę budował obok domu jakąś wiatę może nawet bardziej mały garaż na kosiarki taczki itp i planuje tam również trzymać pellet. A no i może to dziwne ale lubię sobie usiąść w kotłowni przy rozpalonym piecu więc to też poniekąd powód że chcę taki piec. 

A czy na podstawie informacji z pierwszego posta jesteście w stanie oszacować jaki mocny kocioł potrzebuje i jaki bufor? Sprawdzałem w sumie na ciepło właściwe ale jakoś średnio przemawia do mnie ta strona. Co opinia fachowców to opinia fachowców.

To raczej pomyśl o kominku i przed nim sobie usiądziesz jak lubisz patrzeć na ogień , w takich kotłach zagazowujących drewno drzwiczek nie otworzysz  na dłużej i na ogień nie popatrzysz , wiec że takie kotły są drogie , moim faworytem jest blaze z palnikiem kipi 20 kw bufor 1000 l , 800 l też będzie ,co do instalacji to nie napisałeś jakie ogrzewanie ,podłoga ,grzejniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś już kolego przemyślałeś ? jakeś typy masz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.