Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o fachową ocenę instalacji


SebastianGawlowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odrazu napisze ze nie mam zielonego pojęcia na temat instalacji, lecz z moich spostrzeżeń coś tu nie gra. W piecu się przelewa, z zaworu bezpieczeństwa kąpię woda gdy tylko zalaczy się pompa cwu. Na piecu szybko spada temperatura wynikiem czego ciągle odgrzewa , rurki w kotłowni drżą. 30lat doświadczenia, tak promowal się fachowiec który nie miał sobie nic do zarzucenia. Proszę o ocenę i dobra rade

16108678359826001850026659570633.jpg

1610867904372689800451182052379.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony- woda grzewczna przechodzi prze zawód trojglowy zaznaczony na biało, następnie prowadzi do pompy na grzejniki i zielony kolor który prowadzi na podłogowe, czarny kolor zawor mieszający podłogowe wody grzewczej z powrotem

Fioletowy -woda grzewcza schodzi przez pompe mieszajaca zolty kolor prosto do kotla

Niebieski - powrót wody grzewczej, wchodzi w zawor od podłogowki ,zawor trojglowy i tym samym wraca do pieca

09-19-39-16108678359826001850026659570633.jpg.1a3fc9364d61c8ec7aff45a5e5c071d4~4.jpg

Niebieski- woda z sieci, czerwony, dopuszczanie wody z sieci, pompa cwu pompuje do kotła w prawa strone185888359_IMG_20210117_0931012.thumb.jpg.7c59981a6f2ba06f5d23f6b1bf9e7a85.jpg

Biały kolor to właśnie tam jest pompa cwu, czerwony ciepła woda z kotła wchodzi do wymiennika, zielony idzie na poddasze do zbiornika wyrownawczego

09-19-39-16108678359826001850026659570633.jpg.1a3fc9364d61c8ec7aff45a5e5c071d4~3.jpg

Przepraszam za mało precyzyjny opis. 3 lata tak to wygląda od podłączenia Pana hydraulika. Jeśli coś więcej potrzeba to proszę pytac

2 godziny temu, sambor napisał:

Może podpisz pompy i ew gdzie która rura idzie , bez tego te fot są mocno zagmatwane.

Mam nadzieję że zrozumies

2 godziny temu, Grundfos napisał:

Jak on w taki sposób montuje pompy od 30lat i podłącza naczynia przeponowe (tu życzę powodzenia przy okresowej jego kontroli)to rzeczywiście "dobry" fachowiec) I ta plątanina przewodów elektrycznych

Tzn co jest źle? Dodam jeszcze że pompa od podłogowki gdy odkrecam odpowietrzacz za każdym razem schodzi powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuje się pomp skrzynką elektryczną w dół grozi jej zalaniem , w tym miejscu nie mogę odmówić sobie przyjemności zacytowania mojego ulubionego powiedzenia "jest ryzyko jest zabawa";) Sama pompa będzie działać w tej pozycji normalnie.Aby uzdrowić sytuacje można odkręcić 4ry śruby na imbus w pompie i obrócić o 180st tym samym skrzynka znajdzie się u góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, SebastianGawlowski napisał:

Widzę że nie ma osoby która z czystej chęci pomoże w problemie. Byłem przekonany że gdy zwrócę się o pomoc, będę mile zaskoczony życzliwością fachowców, niestety myliłem się. 

Trzeba było poświecić trochę czasu i rozrysować instalacje. Nic dziwnego, że nikomu nie chce się rozwiązywać rebusów z rur i bezwładnie wiszących przewodów. Ciężko sobie wyobrazić jakim trzeba być Januszem żeby tak  niechlujnie wykonać podłączenie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapiący zawór bezpieczeństwa to wina naczynia wzbiorczego CWU (niebieska bańka za boilerem). Na oko jest za małe do tego zbiornika. Powinno być minimum 12 l a najlepiej 18 l, bo nie wiem jakie jest ciśnienie w sieci (czasem dochodzi do 5 bar). Najpierw to niebieskie naczynie trzeba zdemontować i sprawdzić jakie jest jego ciśnienie wstępne. Prawdopodobnie jest ono za niskie lub doszło do uszkodzenia przepony. Jeśli przepona "żyje", to trzeba dopompować powietrza do poziomu 3,5-4 bary i naczynie zamontować z powrotem.

Co do reszty, to musisz wstawić lepsze zdjęcie przyłączy grzewczych boilera, bo to co narysowałeś na drugim foto, to mało realne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grundfos napisał:

Z którego zaworu bezpieczeństwa kapie? Z tego z niebieskim pokrętłem przy zasobniku ciepłej wody?

Dokładnie tak, jutro poświęcę więcej czasu na rozrysowanie całej instalacji ponieważ dziś jestem juz poza domem. Z góry dziękuje za zainteresowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedzie coś nie jasne proszę pisac

IMG_20210124_131052.jpg

1. Na bojlerze opisałem numerami gniazda według tego co opisane, wydaje mi się ze powinno być odwrotnie podłączone WEJSCIE z WYJSCIEM. 

2. Proszę zwrócić uwagę na zawory kierunkowe czy są dobrze umiejscowione i czy przypadkiem nie brakuje w odpowiednim miejscu kolejnych. 

IMG_20210121_190830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie oznaczylem kolorami niebieski-czerwony wejścia i wyjścia kocioł-bojlerIMG_20210124_143744.thumb.jpg.6d2ff8c628fc533b783dd4f8994087ae.jpg

6 minut temu, Grundfos napisał:

Źle Jeżeli już to patrz załącznik

instal.jpg

Tak przypuszczałem że bojler źle podłączony i te wszystkie zawory kierunkowe. Podlogowka również oddzielny obieg. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie. 

Zawor grzybkowy jakie ma zastosowanie? . 

ZB to zawor odcinający? Jaki model polecasz? 

Zawor grzybkowy jakie ma zastosowanie? . 

ZB to zawor odcinający? Jaki model polecasz? 

I w którym miejscu dopuszczanie wody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZB=zawór bezpieczeństwa 6bar to ten który ci cieknie)Może sam zawór jest dobry  tylko należy sprawdzić naczynie przeponowe,jak wspomniał już kol.Kiminero.Możesz nawet wstępnie je sprawdzić nie demontując go.U góry naczynia jest taka zatyczka,po jej zdjęciu będzie zaworek jak w kole samochodowym,naciśniesz go jeżeli pojawi się woda to membrana jest walnięta i całe naczynie do wymiany,to tak na szybko,jak się nie pojawi to i tak trzeba zdemontować naczynie.Jak już opanujesz motyw naczynia to sugeruje zamontować je na tzw szybkozłączce,dzięki niej późniejsze sprawdzenie naczynie jest o wiele prostsze,obecnie spłynie dużo wody z instalacji bo masz je podłączone na sztywno to poważny błąd,tak się nie robi

Zawór grzybkowy służy do regulacja przepływu

Dopuszczanie wody do układu CO powinno być na powrocie do kotła(zawór spustowy na trójniku ) i nie na sztywno tylko poprzez wężyk elastyczny,od strony instalacji wody użytkowej(przed wężykiem)musi być na zasilaniu z sieci zawór odcinający+zawór zwrotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.