Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet gold plus sinusoida palnika


Marcinkiero

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Odnawiam temat bo czas mija a problem pozostał.

Mało tego - stał się bardziej dokuczliwy, są momenty że jest niby w porządku przez godzinę i nagle zaczyna 'bujać' mocą  aż do wyskoczenia L3. Zmiana nastaw nie pomaga.

 

 Może ktoś coś wymyślił w czym tu problem?

  Zgłosiłem znów serwisantowi Termeta ale widzę że czas mija a on się nie śpieszy do problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 
Mam ten sam problem, kocioł z oprogramowaniem w wersji B15 czyli najnowszym z tego co tu wszyscy piszą. 
Fr "skacze" z 0 na 26, czasami trzyma stabilnie 07... 

Odkręcone głowice na maksa, grzejniki grzeją, ale ten styl pracy jest dość zastanawiający. 

Próbowałem już różnych kombinacji i zawsze jest tak samo - na początku stabilnie, następnie skacze. 

Serwisant stwierdził, ze jak chce stabilnie to trzeba wyłączyć PWM pompy co uważam za kompletnie idiotyczny pomysł. 

P04=15

P13=15 

P14=50 

P20=10 

Co do mocy początkowej, minimalnej i maksymalnej zostawione parametry domyślne. 

Czy jeśli Fr skacze mi z 00 do 26 oznacza ze powinienem zwiększyć, zmniejszyć moc minimalna lub maksymalna, czy to nie ma nic wspólnego z Fr ? 

Dwa czy zwiększenie przepływu powinno być skorelowane z mocą maksymalna ?W sensie żeby za ciepła woda nie wracała za szybko do kotła ? 

Przepraszam jeśli moje pytania są idiotyczne, ale to pierwszy sezon grzania gazem po przejściu z "kopciucha" i brak mi kompletnie doświadczenia  w tej materii. 

W dniu 30.11.2022 o 08:20, Rj193tsn napisał(a):

U mnie bez zmian. Już wszystkie pomysły się wyczerpały. Drugi taki sam tylko z nowszym oprogramowaniem pracuje idealnie. Potrafi trzymać np. fr 06 godzinami

W sensie ze wymieniles kociol czy zupelnie inna instalacja ? 

Edytowane przez michail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 17:18, Rj193tsn napisał(a):

Inna instalacja w innym domu

No to troche ciężko wyciągać jakieś wnioski, skoro dwie różne instalacje. Wypadałoby  przełożyć kotły i zobaczyć czy ten co skakał przestał, Jeśli tak to znaczy,  ze instalacja jest skopana a nie kocioł 😄 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No nie stety nikt nie robi z tego powodu problemu, serwis termeta uważa że jest wszystko dobrze, ten typ tak ma. Ja w tej chwili ustawiłem kocioł w ten sposób, że gdy dochodzi do zadanej temperatury to się wyłącza, jeśli się zdarzy że się nie wyłączy to też nie ma tragedii bo ustawiłem pompę wysoko P-14 na 70 i nie buja mocno. Nic innego nie da się wymyślać, na szczęście nie szumi w grzejnikach więc nie ma problemu.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak wygląda zużycie gazu po takim "uspokojeniu" kotła?

Bo u mnie to początkowo jak nie bujał to przy temperaturze około zera , czyli podobnie jak dziś, zużycie było około 7 m3 gazu na dobę. Teraz jest to  10~11 m3. 

Różnica dość znaczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek66 napisał(a):

Witam

No nie stety nikt nie robi z tego powodu problemu, serwis termeta uważa że jest wszystko dobrze, ten typ tak ma. Ja w tej chwili ustawiłem kocioł w ten sposób, że gdy dochodzi do zadanej temperatury to się wyłącza, jeśli się zdarzy że się nie wyłączy to też nie ma tragedii bo ustawiłem pompę wysoko P-14 na 70 i nie buja mocno. Nic innego nie da się wymyślać, na szczęście nie szumi w grzejnikach więc nie ma problemu.

Pozdrawiam 

Cześć Tomek, 

A jak masz w takim razie ustawione pozostałe parametry (szczególnie P14 i P20)? Przepływ na 70 oznacza, ze woda na powrocie nie zdąży zejść z temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie temp. wody na powrocie to około 38-40. st. Krzywa grzewcza ustawiona na 1.8 co przy tych temperaturach jak teraz daje około 50 st. To się u mnie sprawdza bo mam same grzejniki i kocioł pracuję krótko do zadanej temperatury w domu. Ja nikogo nie namawiam do takich ustawień ale próbowałem wszystkiego i tylko przy większym przepływie wody przez kocioł jakoś to w miarę pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek66 napisał(a):

Witam

U mnie temp. wody na powrocie to około 38-40. st. Krzywa grzewcza ustawiona na 1.8 co przy tych temperaturach jak teraz daje około 50 st. To się u mnie sprawdza bo mam same grzejniki i kocioł pracuję krótko do zadanej temperatury w domu. Ja nikogo nie namawiam do takich ustawień ale próbowałem wszystkiego i tylko przy większym przepływie wody przez kocioł jakoś to w miarę pracuję.

Czy przy takich temperaturach zużycie jest akceptowalne ?  Mógłbyś podać jak masz poustawiane histerezę (P20) i delta T (P13) i Jesli nie używasz regulatora pokojowego  to P27 i P28?  Sorry, ze męczę, ale przy tylu zmiennych idzie się zagubić w sumie a nie chciałbym poustawiać pieca tak, żeby mi zżerał jakieś abstrakcyjne ilości gazu. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomek66 napisał(a):

zużycie dobowe wynosi 4.5 m3

To masz dobrze ocieploną chałupę.  😄

 Wczoraj znow kombinowałem z ustawieniami ale efekt mizerny...

 Czekam od tygodnia na serwisanta Termetu , cosik on się nie śpieszy jak usłyszał o jaką usterkę chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był sewisant.

Kocioł rozebrał, czyścił, ustawiał, coś wspominał o wysokości komina...

Na razie jest dobrze, zobaczymy po kilku dniach jak będzie się zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.