Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet gold plus sinusoida palnika


Marcinkiero

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Odnawiam temat bo czas mija a problem pozostał.

Mało tego - stał się bardziej dokuczliwy, są momenty że jest niby w porządku przez godzinę i nagle zaczyna 'bujać' mocą  aż do wyskoczenia L3. Zmiana nastaw nie pomaga.

 

 Może ktoś coś wymyślił w czym tu problem?

  Zgłosiłem znów serwisantowi Termeta ale widzę że czas mija a on się nie śpieszy do problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 
Mam ten sam problem, kocioł z oprogramowaniem w wersji B15 czyli najnowszym z tego co tu wszyscy piszą. 
Fr "skacze" z 0 na 26, czasami trzyma stabilnie 07... 

Odkręcone głowice na maksa, grzejniki grzeją, ale ten styl pracy jest dość zastanawiający. 

Próbowałem już różnych kombinacji i zawsze jest tak samo - na początku stabilnie, następnie skacze. 

Serwisant stwierdził, ze jak chce stabilnie to trzeba wyłączyć PWM pompy co uważam za kompletnie idiotyczny pomysł. 

P04=15

P13=15 

P14=50 

P20=10 

Co do mocy początkowej, minimalnej i maksymalnej zostawione parametry domyślne. 

Czy jeśli Fr skacze mi z 00 do 26 oznacza ze powinienem zwiększyć, zmniejszyć moc minimalna lub maksymalna, czy to nie ma nic wspólnego z Fr ? 

Dwa czy zwiększenie przepływu powinno być skorelowane z mocą maksymalna ?W sensie żeby za ciepła woda nie wracała za szybko do kotła ? 

Przepraszam jeśli moje pytania są idiotyczne, ale to pierwszy sezon grzania gazem po przejściu z "kopciucha" i brak mi kompletnie doświadczenia  w tej materii. 

W dniu 30.11.2022 o 08:20, Rj193tsn napisał(a):

U mnie bez zmian. Już wszystkie pomysły się wyczerpały. Drugi taki sam tylko z nowszym oprogramowaniem pracuje idealnie. Potrafi trzymać np. fr 06 godzinami

W sensie ze wymieniles kociol czy zupelnie inna instalacja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 17:18, Rj193tsn napisał(a):

Inna instalacja w innym domu

No to troche ciężko wyciągać jakieś wnioski, skoro dwie różne instalacje. Wypadałoby  przełożyć kotły i zobaczyć czy ten co skakał przestał, Jeśli tak to znaczy,  ze instalacja jest skopana a nie kocioł 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No nie stety nikt nie robi z tego powodu problemu, serwis termeta uważa że jest wszystko dobrze, ten typ tak ma. Ja w tej chwili ustawiłem kocioł w ten sposób, że gdy dochodzi do zadanej temperatury to się wyłącza, jeśli się zdarzy że się nie wyłączy to też nie ma tragedii bo ustawiłem pompę wysoko P-14 na 70 i nie buja mocno. Nic innego nie da się wymyślać, na szczęście nie szumi w grzejnikach więc nie ma problemu.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak wygląda zużycie gazu po takim "uspokojeniu" kotła?

Bo u mnie to początkowo jak nie bujał to przy temperaturze około zera , czyli podobnie jak dziś, zużycie było około 7 m3 gazu na dobę. Teraz jest to  10~11 m3. 

Różnica dość znaczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek66 napisał(a):

Witam

No nie stety nikt nie robi z tego powodu problemu, serwis termeta uważa że jest wszystko dobrze, ten typ tak ma. Ja w tej chwili ustawiłem kocioł w ten sposób, że gdy dochodzi do zadanej temperatury to się wyłącza, jeśli się zdarzy że się nie wyłączy to też nie ma tragedii bo ustawiłem pompę wysoko P-14 na 70 i nie buja mocno. Nic innego nie da się wymyślać, na szczęście nie szumi w grzejnikach więc nie ma problemu.

Pozdrawiam 

Cześć Tomek, 

A jak masz w takim razie ustawione pozostałe parametry (szczególnie P14 i P20)? Przepływ na 70 oznacza, ze woda na powrocie nie zdąży zejść z temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie temp. wody na powrocie to około 38-40. st. Krzywa grzewcza ustawiona na 1.8 co przy tych temperaturach jak teraz daje około 50 st. To się u mnie sprawdza bo mam same grzejniki i kocioł pracuję krótko do zadanej temperatury w domu. Ja nikogo nie namawiam do takich ustawień ale próbowałem wszystkiego i tylko przy większym przepływie wody przez kocioł jakoś to w miarę pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek66 napisał(a):

Witam

U mnie temp. wody na powrocie to około 38-40. st. Krzywa grzewcza ustawiona na 1.8 co przy tych temperaturach jak teraz daje około 50 st. To się u mnie sprawdza bo mam same grzejniki i kocioł pracuję krótko do zadanej temperatury w domu. Ja nikogo nie namawiam do takich ustawień ale próbowałem wszystkiego i tylko przy większym przepływie wody przez kocioł jakoś to w miarę pracuję.

Czy przy takich temperaturach zużycie jest akceptowalne ?  Mógłbyś podać jak masz poustawiane histerezę (P20) i delta T (P13) i Jesli nie używasz regulatora pokojowego  to P27 i P28?  Sorry, ze męczę, ale przy tylu zmiennych idzie się zagubić w sumie a nie chciałbym poustawiać pieca tak, żeby mi zżerał jakieś abstrakcyjne ilości gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomek66 napisał(a):

zużycie dobowe wynosi 4.5 m3

To masz dobrze ocieploną chałupę.  😄

 Wczoraj znow kombinowałem z ustawieniami ale efekt mizerny...

 Czekam od tygodnia na serwisanta Termetu , cosik on się nie śpieszy jak usłyszał o jaką usterkę chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był sewisant.

Kocioł rozebrał, czyścił, ustawiał, coś wspominał o wysokości komina...

Na razie jest dobrze, zobaczymy po kilku dniach jak będzie się zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.