Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa Mini Matic


gregoro85

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, za wcześnie żeby o tym pisać i kupować. Pisać, bo narazie wszystko jest oparte na reklamie i tym co piszą w broszurach a ja w bajki już nie wierzę. Poza tym cena - wiesz ile to kosztuje? 

A kupować za wcześnie bo wyjdą błędy wieku dziecięcego, podobnie było z Alfą z Defro, po roku wprowadzili już Alfę 2 a nadal są z nim problemy.

 

A co do bajek, chyba nie wierzysz w to, że klikasz magiczny guzik, czekasz 15s i kocioł dostosowuje się do pelletu? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać problemy jakie są z Alfą 2? Bo właśnie myślałem aby sobie kupić ten poliftowy kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynce wszystko piszczało, trzeszczało i miała głośny podajnik, ten Linak brzmiał jak seks 90cio latków. W dwójce wiem że z jakością dalej jest kiepsko, niestety nie słyszałem podajnika, nie powiem Ci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyć u kogoś na żywo kto ma taki sprzęt. Moim zdaniem to i tak najlepsza konstrukcja Defro, no ale i najdroższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam sentyment do Defro :) bo u mnie wszystko fajnie pracuje. Dlatego taka decyzja, ale jeszcze się wstrzymam :)

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.kostrzewa.com.pl/produkty/mini-matic

 

Cytat

Automatyczne odpopielanie. Popiół jest transportowany do popielnika -miękkiego worka o dużej pojemności. Popiół usuwa serwisant jednorazowo podczas corocznego przeglądu urządzenia.

Cyrk. Widzę, że Kostrzewa do dziś ma tę swoją folozofię, że użytkownik ich kotłów to debil a gwarancja jest tak napisana, że i tak zawsze będzie wina użytkownika. Wszystko poblokowane co się da. Musi przyjechać serwisant, żeby coś ustawić, a teraz jako nowość wywalić popiół z kotła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko bym wolał ten kocioł niż ten makaronowy złom Ferroli jakbym miał wybierać między tymi dwoma kotłami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli jest dobrym kotłem. Biopellety (czerwone) działają bez większych awarii już parę lat. Problemy zaczęły się z wersją Pro i kombinacją użytkowników. Tam poprostu pierwsze co, to trzeba wymienić grzałkę na standardową PSX-2 i ja osobiście zmieniłbym bym pompę na coś normalnego typu Wilo/Dab. 

W wersji Premium Włosi (a raczej tutaj chyba Bułgarzy) trochę popłynęli podobny problem z grzałka + dochodzi trochę inna konstrukcja przelotu spalin przez wymiennik, czyszczenie palnika i zbajerzony sterownik. To wszystko plus nieprawidłowe instalacje i palce grzebalce użytkowników popsuły opinie na temat tego prostego kotła. 

Więc generalnie Ferroli tak, ale najlepiej czerwone albo Pro + to co pisałem wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna Edilkamin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak i estetyczniejsze bo nic nie wystaje z obrysu kotła, palnik spala naprawdę dożo słabych pelletów.

Nie występują problemy ze spiekami dzięki mechanicznemu czyszczeniu przed każdym odpaleniem , wtedy załącza się mechaniczne czyszczenie i wszelkie spieki spadają na dno kotła .

Generalnie czyści się go raz w roku tylko częściej wyrzuca się popiół który zapełnia się w zależności od jakości paliwa.

Wada mały zbiornik i zdarza się że zapomnę dosypać opału.

Tutaj masz coś więcej o tym kociołku

Naprawdę wart jest swoich pieniędzy  w odróżnieniu dla większości rodzimych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Posiadam ten kocioł od miesiąca (11 kW)

Odpukać na razie działa tak jak sobie wyobrażałem. Nic się nie zacina i jest dosyć cichy. Zasobnik jest wystarczający na kilka dni. W prawdzie temperatura na dworze w nocy dochodziła do -2 stopni, a w dzień do około 13 więc spalanie wynosiło około 11 kg/dobę przy temp. w domu dzień 22 stopnie, noc 20 stopni -dom 130m2

Jak na razie jest ok, oby tak było dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 8.01.2021 o 15:57, emigrant napisał:

https://www.kostrzewa.com.pl/produkty/mini-matic

 

Cyrk. Widzę, że Kostrzewa do dziś ma tę swoją folozofię, że użytkownik ich kotłów to debil a gwarancja jest tak napisana, że i tak zawsze będzie wina użytkownika. Wszystko poblokowane co się da. Musi przyjechać serwisant, żeby coś ustawić, a teraz jako nowość wywalić popiół z kotła... 

Wychodzi na to, że nie jest tak do końca jak myśleliśmy. Użytkownik może opróżnić sam worek na popiół, bez utraty gwarancji. Screenshot_2022-09-26-07-59-01-84_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.thumb.jpg.4cf6696e00923f6018c31653d9d114d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.