Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa Mini Bio NE


gregoris

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.11.2019 o 08:41, tomek1979b napisał:

Wyłączenie pompy od termostatu - NIE.

Start pomp 60*.

Histereza kotła - 5

Jeszcze jedno pytanie. Co kiedy temp. na piecu spadnie do zadanej - histereza ALE termostat pokazuje, że w mieszkaniu utrzymana jest zadana temperatura. Piec się odpala? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palnik możesz nałożyć trzy kagańce.Według hierarchii ważności to:

   1.Harmonogram

   2.Sygnał od termostatu

  3.histereza kotła

Palnik odpali jeśli trzy kagańce są zwolnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 22:34, gregoris napisał:

Jeszcze jedno pytanie. Co kiedy temp. na piecu spadnie do zadanej - histereza ALE termostat pokazuje, że w mieszkaniu utrzymana jest zadana temperatura. Piec się odpala? 

U mnie nie odpala - nie interesuje go jego temperatura . Odpala tylko na sygnał termostatu pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.11.2019 o 18:32, tomek1979b napisał:

U mnie nie odpala - nie interesuje go jego temperatura . Odpala tylko na sygnał termostatu pokojowego.

Wszystko dziala bez zarzutu. Jest tylko problem przy starcie pompy. Woda rusza przy 60C. Ta, która wraca z grzejników ma jakieś 20 - 30 C. Boje się korozji kotła. Mija sporo czasu zanim różnica temp. zasilanie/powrót ustabilizuje się na pożądanych 10C Trochę eksperytmentowałem z ustawieniami zaworu 4drogowego (afriso pro click), ale on zwyczajnie nie daje rady. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Regulator Africo ACT 343

https://m.ceneo.pl/26076360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie się boisz o korozję. Były już przypadki,  jak ktoś wrzucał zdjęcia gnijącej Kostrzewy po 2 czy 3 latach użytkowania. Do takiego sposobu prowadzenia kotła stosuje się sprawdzone sposoby, tj. zawór termostatyczny na 55 stopni, najlepiej ze sprzęgłem hydraulicznym 

sprzeglo.jpg.c85a247507be2d9b4b01684dd6512153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 4d też jest rozwiązanie, co prawda rzadko spotykane, ale też daje radę , jak wyłączasz kocioł/pompy od termostatu, zimna woda kotła nie zaleje

 

msg-18578-0-22787600-1518611365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie myślę, preferuję raczej sprawdzone sposoby, ale jak chcesz wywalić tyle kasy i robić za królika doświadczalnego, nic mi do tego. Twoja kasa, Twój kocioł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie, jestem tu nowy i w kwestii obsługi kotła zupełnie zielony.

Pacjent MBNE10kw, bojler 140l, ogrzewanie podłogowe 86m2+ drabinka w łazience. Dotychczas grzane tylko CWU + drabinka. Wg harmonogramu piec działa między godzinami 5.00-8.30 a potem 17.00 - 19.00. Temperatura zadana kotła 60, CWU 52, fuzzylogic, tryb zima, histereza cwu 5, temperatura zadana obwodu grzewczego 40. Ustawienia paliwa i nadmuchu na ZERO (tak zostawił serwisant). Zauważam, że bardzo dużo ciepła oddane jest wokół pieca w kotłowni, nie wiem czy przez obecne ustawienia paliwo i ciepło idzie w komin czy jest ok. Spalanie wychodzi 9 worków na miesiąc (dużo?/Mało?). Póki co golas - wersja podstawowa bez sterowników pokojowych i pogodowych. 

Moje pytanie brzmi, czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy takie ustawienia są ok czy lepiej dokonać zmian celem uzyskania lepszej wydajności i oszczędności. Jak piec zakończy pracę to jest ciągle w trybie POSTÓJ. Co zrobić żeby był tryb NADZÓR? Lepiej żeby grzał tak dwa razy na dobę czy lepiej niech działa non stop? Jak we wstępie - zielony ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.