Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka instalacji.


sati

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się do remontu a zarazem przeróbkę instalacji co. I tak  chcę połączyć kuchnie z przedpokojem i korytarzem jako otwarte i założyć ogrzewanie podłogowe moje pytanie to czy w rozdzielaczu muszę montować pompę. Otwarta przestrzeń to 30 M2 i tam podłogówka. Co do pozostałej instalacji to tradycyjna na grzejnikach aluminiowych. Przy kotle pompa i zawór 4D. Czytałem trochę ale mętlik w głowie. Niestety przy zimnych dniach na obieg muszę puszczać i nawet 55 do 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musi być pompa. Układ musi być oddzielnie sterowany od układu grzejnikowego.

Ja planuje też dołożenie podłogówki według schematu z tego wątku

Jedyna watpliwość to czy podłogówka wpięta przed 4d czy za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pompą w rozdzielaczu podłogi to zależy jak chcesz to wykonać.

Jak proponowałbym nowe rury z kotłowni i tam dać pompę i zaw 3-D

Schemat może być taki jak ten poniżej, tylko tam jest układ zamknięty z NP, jak układ otwarty to naczynie podłączamy na rurze zasilającej grzanie CW, ale przed pompą.

413262279_zaw4-Didwaobiegi(3).thumb.jpg.3a2679d21d930bd79b292de10ebec13c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak chcę się wpiąć w pion który zasila dół i górę. Jak podłącze podłogówkę to na tym pionie musi zostać kaloryfer na dole i mój na górze, nie chcę tego na górze likwidować z uwagi na to że będą musiały być inne punkty zlikwidowane i boję się że może sama podłogówka nie wydolić w mrożniejsze dni. Dodam że dom mam nie ocieplony i z lat 60.

Edytowane przez sati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam schemat moich podłączeń nie aktualny jest zbiornik wyrównawczy jest przy piecu zespół bezpieczeństwa. Podłogówkę chce wpiąć w pion po lewej stronie jak się patrzy. 

post-18578-0-93133100-1483313955.jpg

Edytowane przez sati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co muszę na górę ciągnąć dodatkowy pion od miejsca co zaznaczyłeś. A dlaczego ma pompa stanąć, jak braknie prądu to i tak od podłogówki też stanie, a zapasowa leży w piwnicy.

Edytowane przez sati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 21:52, sati napisał:

Otwarta przestrzeń to 30 M2 i tam podłogówka.

30m2  to nie duża  podzielić na min.3 pętle

 

Godzinę temu, sati napisał:

To co muszę na górę ciągnąć dodatkowy pion od miejsca co zaznaczyłeś.

tak  , ale pompę i 3D pozostawił bym w kotłowni a tylko rozdzielacz przy pętlach no i odpowiednie średnice ( min. Cu22 , najlepiej Cu28 )

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączy w piony to pompy będą w szeregu   , no i jest ZZ za pompą CO  to podłogowa nie będzie miała skąd pobierać ciepłej bo obieg zamknie się na grzejnikach

no chyba żeby wrócić jeszcze zawór różnicowy do pompy CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko równolegle   , choć to mnie nie przekonuje do płynnej pracy podłogówki  , bo co układ niezależny to niezależny  , a tak to nie wiadomo jak się zachowa leniwa woda 

141963668_PODOGWKAnanitcegrzejnika.jpg.ce8e138febf49baca12a6eb7c0f2fbc5.jpg

@sati a jakie zawory są na tych grzejnikach i jakie to grzejniki  - skoro instalacja stara i dom lat 60-tych

 

W dniu 6.01.2021 o 18:50, sati napisał:

Jak podłącze podłogówkę to na tym pionie musi zostać kaloryfer na dole i mój na górze, nie chcę tego na górze likwidować z uwagi na to że będą musiały być inne punkty zlikwidowane

to znaczy że tam jest ich więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dyskusja wywiązała, ale to dobrze. Ale tak poważnie co się stanie jak jednak podłącze się w pion na górze przed zasilaniem do grzejnika, chce uniknąć dewastacji mieszkań na dole u mamy.

Nie zauważyłem wcześniej pytania po remoncie wszystkie kaloryfery będą aluminiowe i zawory termostatyczne.

Edytowane przez sati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sati napisał:

będą aluminiowe

Już kupiłeś? Jeśli nie, kup normalne płytowe C/V22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.