Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort Pz K1Pv3 - Zasada Działania Turbinki


kurakk

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaj prosze fotke tego coś tam zakleił  :)  W innym temacie masz mają kryze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka jest bo wklejałem dzis w tym temacie:) Kryzy nie miałem nl chyba ze ta mała turbinkę bo ona feste zasłania wentylator hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Wy tak walczycie z tą turbinką? Zróbcie tak jak pisałem i po sprawie. Nie ma żadnej różnicy w pracy z algorytmem PID poza tym że z halotronem ważne są zmienne związane z obrotami wentylatora a bez zmienne związane z biegami wentylatora.

Jak się nie spodoba praca bez halotronu to zawsze można wrócić do ustawień fabrycznych.

 

Ale my to wszystko wiemy :) no może nie wszystko, a mimo to coś pcha nas w tą strone aby udowodnić sobie :D że będzie tylko lepiej

Jak zwykłe cały tydzień w delegacji więc do tematu wróce w weekend.

Pozdr.

 

PS. Snoopi21898: dzięki jest, tak to jest jak sie zaczyna czytac od konca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioBin: u mnie średnica kryzy to około 6cm. W weekend zrobię mniejszą i potestuję

 

Dokładnie tak jak piszesz, coś człowieka pcha aby ten wynalazek udoskonalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko idzie na ustawieniach fabrycznych. Nie mam problemu z przepływem. ALE, mam wentylator spalin wraz z modułem sww-180 który współpracuje z sterownikiem v4 i sterownik ustawia moc nadmuchu jak i odbioru spalin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany rck w wyczystce i musialem odwrocic turbine aby to stabilnie zadzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko idzie na ustawieniach fabrycznych. Nie mam problemu z przepływem. ALE, mam wentylator spalin wraz z modułem sww-180 który współpracuje z sterownikiem v4 i sterownik ustawia moc nadmuchu jak i odbioru spalin.

Pozdrawiam

Moglbym to zrozumiec ze lepiej wspomoc i zassac niz wydmuchac na sile?

 

Ale co maja zrobic Ci ktorzy nie maja sww-180 (chyba wiekszosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga doba po modyfikacji i jak narazie zero problemów :)

Tez mam Rck w wyczystce i działa to bardzo dobrze. Jak przyjdą mrozy to tez będzie lepiej bo większy odbiór bedzie i więcej węgla na palniku to sprzyja prawidłowej pracy całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za mrozami nie tesknie bo nie lubie jak ta piramida workow w kotlowni szybko ubywa ;-) . Kurcze zastanawia mnie caly czas to ze u mnie ta turbina po odwroceniu chodzi szybciej ale caly czas w lewa strone przeciwnie do dmuchawy. Inne ulozenie lopatek? I mam jeszcze pytanie calkowicie nie zwiazane z tematem. Jedne z drzwiczek od pieca zaszly sadza po pierwszych nieudanych sezonach i nijak nie moge ich domyc, moze ktos stosowal jakis srodek i udalo sie usunac sadze bo nie moge juz na to patrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij turbinkę i sprawdź zapalniczka czy wypycha powietrze czy wciąga ustaw wentylator na takim biegu jak pracuje teraz w ekranie producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaleznie odto tego jak ja zamontuje to wciaga powietrze. Jak jest naklejka do wentylatora to chodzi wolniej a went dmucha mocniej i przebija temp. Jak jest naklejka na zewnatrz to chodzi szybciej a dmuchawa juz tak nie zapitala i chodzi to stabilnie. Po rozmowie z defro mowia ze powinna byc zamontowana naklejka do dmychawy i wtedy powinno chodzic stabilnie a a takie skoki powinny sie pojawiac gdy jest odwrotnie zamontowana. A u mnie jest wrecz odwrotnie i nie wiedza ci jest i radza kupic caky zestaw wentylator z turbina. To jest pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ci co mają oryginalny zestaw tez maja przecież ten problem. Z kolei dawno nie było żadnej aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bylo, ale widze ze co aktualizacja to gozej im to wychodzi. Wczesniej nie majac turbiny musialem wrocic do softu 2.2.8 bo na nim jakos dalo sie to okiełznać piec. Teraz to zabawa. Musze porownac jak wroce do domu w piatek ustawienie lopatek mojej turbiny z jakąś inna bo moze faktycznie u mnie jest na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,tydzień temu zamontowałem cały zestaw ,wentylator+turbinka(orginalny zestaw),wszystko ładnie chodzi na Pid,źadnych problemów,pali sie dobrze,pid oscyluje wokół zadanej,+-trzy stopnie ponad 65stopni,podajnik do34stopni,pale na rynnie+ruszt wodny,zero sadzy na ruszcie,ogólnie jestem zadowolony,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł defro komfort Eko pz z sterownikiem k1pv4pz też mam problem z tym halotronem. U mnie pokazuje dmuchawa ze pracuje na 1% a w p opielniku palnik aż huczy i kalafiory ogromne. Nie umiałem sobie z tym poradzić go wyłączyłem. Pali dużo lepiej lecz mam bardzo dużo sadzy. Powietrze mam ustawione na maxa +7 jak miałem mniej to przesypywalo mi ekogroszkiem. Zastanawiam się czy nie mam problemu z ciągiem kominowym choć budynek nowy komin w samym szczycie. Nie próbowałem jeszcze zmieniać parametrow podawania. Jak włączę halotron to nie ma znaczenia czy powietrze na plus czy minus i tak wali wiatrem jak z palnika. Może mam ktoś jakiś pomysł jak lepiej spalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł defro komfort Eko pz z sterownikiem k1pv4pz też mam problem z tym halotronem. U mnie pokazuje dmuchawa ze pracuje na 1% a w p opielniku palnik aż huczy i kalafiory ogromne. Nie umiałem sobie z tym poradzić go wyłączyłem. Pali dużo lepiej lecz mam bardzo dużo sadzy. Powietrze mam ustawione na maxa +7 jak miałem mniej to przesypywalo mi ekogroszkiem. Zastanawiam się czy nie mam problemu z ciągiem kominowym choć budynek nowy komin w samym szczycie. Nie próbowałem jeszcze zmieniać parametrow podawania. Jak włączę halotron to nie ma znaczenia czy powietrze na plus czy minus i tak wali wiatrem jak z palnika. Może mam ktoś jakiś pomysł jak lepiej spalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Kocioł Defro Komfort Eko PZ 15kW i moje doświadczenie ...

Też walczyłem ze spiekami jak korektę powietrza miałem na "+"...szukałem tu na forum i pomogły mi sugestie jednego z kolegów który przedstawił swoje ustawienia i u mnie pomogły. Teraz zero spieków, kopczyk się nie zapada...oto one , może Ci pomogą:

Moc kotła: 50%

Zadana temp. 60 stopni

Min.praca podajnika: 2sek.

Max.praca podajnika: 5sek.

Min.przerwa podawania:35sek.

Max przerwa podawania:55/60sek.

Korekta powietrza: -2%

Hallotron nadmuchu załączony

Wentylator tak jak w ustawieniach fabrycznych , tu nic nie ruszałem.

Temp.spalin mam od 80 do 120 stopni .temp.powrotu do 54 do 56 stopni.

Pogodówka załączona z zaworem 4d z siłownikiem.

Palę eko-groszkiem Bartex Silver , spalanie przy obecnych temperaturach to około 9 kg/dobę.

 

Hej kolego , spróbuj takich ustawień jak u mnie, bo miałem podobny problem a takie ustawienia pomogły i nie mam problemu z hallotronem itp.

Pozdrawiam Rafał.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,p

Kocioł Defro Komfort Eko PZ 15kW i moje doświadczenie ...

Też walczyłem ze spiekami jak korektę powietrza miałem na "+"...szukałem tu na forum i pomogły mi sugestie jednego z kolegów który przedstawił swoje ustawienia i u mnie pomogły. Teraz zero spieków, kopczyk się nie zapada...oto one , może Ci pomogą:

Moc kotła: 50%

Zadana temp. 60 stopni

Min.praca podajnika: 2sek.

Max.praca podajnika: 5sek.

Min.przerwa podawania:35sek.

Max przerwa podawania:55/60sek.

Korekta powietrza: -2%

Hallotron nadmuchu załączony

Wentylator tak jak w ustawieniach fabrycznych , tu nic nie ruszałem.

Temp.spalin mam od 80 do 120 stopni .temp.powrotu do 54 do 56 stopni.

Pogodówka załączona z zaworem 4d z siłownikiem.

Palę eko-groszkiem Bartex Silver , spalanie przy obecnych temperaturach to około 9 kg/dobę.

 

Hej kolego , spróbuj takich ustawień jak u mnie, bo miałem podobny problem a takie ustawienia pomogły i nie mam problemu z hallotronem itp.

Pozdrawiam Rafał.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Kolego Rafale dzięki za zainteresowanie a czy mógł byś mi te ustawienia jeszcze raz napisać bo nie mogę ich odnaleźć. Więc nie jestem jedynym z problemami tego typu kotła. Moim zdaniem wielkie nieporozumienie ten halotron. Bez dużo lepiej spala tylko ta sądzą nie umie sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Rafale już mam te ustawienia wypróbuję dzięki wielkie

Pawle , istotą ekonomicznego i ekologicznego palenia w tych naszych kotłach jest PID...i uwież mi idzie fajnie palić z załączonym hallotronem ...u mnie kolejnym problemem jest teraz za duży ciąg kominowy , przy silniejszych wiatrach widzę różnicę w tym że żar w palniku jest większy i więcej idzie w komin. Komin mam średnicy fi 200 cm i chyba trochę jest przewymiarowany...tak więc będę montował regulator ciągu kominowego w wyczystce. 1f1c6839239ada9d6ed1e11f0957fe7b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.