Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Stalowy Kocioł Kupić


Fabian

Rekomendowane odpowiedzi

COMON AIR

taki patencik ułatwiający spalanie

oczywiscie jest tam podwójna blacha a tzw gwizdki są studzone i nigdzy sie nie przegrzeją nawet jak długo kocioł pracował bez przedmuchu i przy typowych miałowcach prawie całkowicie eliminuje sie wybuchy gazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam z tym kotłem same problemy był u mnie serwisant i nic z tym nie mógł zrobić. Problem tkwi w tym ze jeżeli wrzucę do niego wiadro węgla ogień zaczyna dochodzić do komina aż wkład w nocy świeci i to nie wszystko jeżeli wkład jest czerwony to kocioł dostaje takiego ciągu ze podnosi klapkę przy dmuchawie i pobiera sobie sam powietrze a temperatura na kotle wzrasta. Co mam z tym problemem zrobić producent chce mi oddać pieniądze i go sobie zabrać. Zastanawiam się czy nie wziąć Defro Optima Komfort z miarkownikiem bez nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano zauważyłem ze na ścinkach komory spalania jest wywiercone po 3 dziurki może spotkaliście sie z takim czymś do czego one są czy na wymienniku jest podwójna blacha

 

Jeśli te otwory są wykonane w kształtownikach ("C" ceownikach ) usytuowanych na bocznych ścianach lub grodziowej ścinie zasypu , są usytuowane pionowo i dochodzą do rusztów, to mają to być odpowietrzniki - wentylacyjne kanały do komunikacji lotnych i palnych gazów , powietrza z popielnika do komory i odwrotnie. Ich zastosowanie i sposób użytkowania jest tajemnicą producentów. Można do tej tajemnicy dojść, ale najczęściej za późno, ponieważ kiedy one nas zaciekawią to już są zabite asfaltem i są do niczego. Szkoda bo zamysł prawidłowy ale wykonanie i miejsce fatalne??? Można poprawić fabrykę i zastosować taki kształtownik blisko narożnika ale przylegający tylko jednym bokiem , aby można było go również skrobać ?!? Pisałem o tym w którymś sąsiednim temacie. Taka wewnętrzna komunikacja jest wyjątkowo przydatna kiedy w kotle mamy za dużo popiołu, trocin lub miału... albo tego wszystkiego razem.

Nie wiem czy trafnie to wyjaśniłem (nie znam i nie chcę znać kotłów z "prądem"), ale zawsze możesz zadzwonić do producenta, oni tylko czekają na takie pytania.

Bardzo uczciwy producent, nie mogę się nadziwić, że gotów jest dobrowolnie odstąpić od umowy kupna-sprzedaży

W promocji i darmo jest szynka lub ser ....w łapce na myszy

def

Podowiadujcie się co myślą ludzie którym prądu nie "dowożą" i czy zamienią się na zwykłe kotły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki kupić najlepszy stalowy i wielopaliwowy kocioł co. z 10 letnią gwarancją???

 

Witam

Co znaczy dla ciebie wielopaliwowość ?

Zainwestuj w autoamtyke do samo regualcji ja mam z Fuzzy Logic i sprawuje się świetnie co sam dostosowuje się do różnych groszków a paliłem czeskim ukraiński brunatnym.

10 lat na stalowego to raczej nie dają bynajmniej ja sie nie spotkałem. Jak zabezpieczysz kocioł żeby nie chodził na mniej niż 60 stopni przez cały okres użytkowania to myśle że 10 lat bez problemu dasz rade.

Zabezpieczenie kotła przed powrotem zbyt zimnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.